Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Garasone fül/szem csepp jó a...

Garasone fül/szem csepp jó a kutyának?

Figyelt kérdés

Kutyusom bichon bolognese.

Váladékozik a szeme egy kicsit és bevan gyulladva a füle,

jó rá a garasone csepp?

voltunk dokinál de ő egy drága spray-t írt fell rá amit most nem tudok neki megvenni :/

Ma telefonáltunk a kutyakozmetikushoz de csak hétfőn tud fogadni minket!


KEZELHETEM EZZEL?



2013. jún. 15. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod (természetesen csak saját felelősségre), de eleinte kevesebbszer alkalmazd az előírtnál és ha úgy látod, hogy használ akkor használhatod többször, amíg az orvoshoz nem juttok el újra olcsóbb szerért vagy más megoldás nem születik. Viszont mivel "A gentamicin-szulfát aminoglikozid-antibiotikum, mely az arra érzékeny kórokozókkal történő fertőzés megelőzésére, illetve kezelésére alkalmas." ha ti mással álltok szemben, akkor nem fog használni és muszáj leszel kiváltani a drága szereket.


Hány napja állnak fent a tünetek és hogyan változtak ez idő alatt?

Milyen váladék távozik a szeméből, milyen a színe, állaga?

Vakarja is a szemét? Reggel ill. alvás után ki tudja nyitni könnyen? Be is van vörösödve? Nem tüsszög vagy veszi nehezen a levegőt?

A fülénél milyen váladékot látsz? Híg, gennyes vagy inkább kávézacc-szerű vagy csak vakarja/fáj neki?

És mindkét szem és fül érintett?

2013. jún. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A szeme kiskora óta ilyen,a fajtája miatt barna váladékot könyezik.

a füle pár napja kezdett el fájni neki,barna enyhén büdi híg folyadék jön ki neki,de csak az egyik fülén.

A másik füle csak kicsit piros egy részen azt nem is vakarja.

Viszont a másikat néha vakarja és ráza a fejét.

Az orvos azt mondta érzékeny rá,és nem vészes.

Nem engedi hogy hozzá nyúljak,harap,karmol stb...

de pár napja a dokinak engedte.

a bűzmirigye is bevan gyulladva,de a doki szerint a kozmetikus is megtudja csinálni.

a szeméhez oda enged de a füléhez nem

kösszönöm kérdéseidet,szabad használnom? A fülére most nem akarom,csak akkor ha a kozmetikus kitisztitotta.

A szemére szeretnék 1-2 cseppet,szabad?

2013. jún. 15. 17:56
 3/10 A kérdező kommentje:

Folytatom:

a szeme nem vörös,csak a szokásos barna trutyi.

Nem viszket neki csak váladékozik születése óta

2013. jún. 15. 17:58
 4/10 A kérdező kommentje:
Prüszköl és kissé nehezen veszi a levegőt néha,de az orvos szerint ez a kistermete miatt van,mert hajlamos a fajtája hogy a légcsőve néha összeszűküljön
2013. jún. 15. 18:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem spánieleknél nagyon bevált.Igaz én csak fülre használtam.Először állatorvos írta fel,utána már magam vettem.
2013. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod, nekünk állatorvos írta fel szemre és bevált, szépen helyrehozta a kutya szemét.
2013. jún. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy nem válaszoltam hamarabb. Használhatod, de szerintem mindkét szembe és fülbe alkalmazd (amelyik kevésbé fertőzött, oda elég kicsit kevesebbet).

Mostanában gyakori a kötőhártyagyulladással kezdődő, majd a fülekre átterjedő betegség, ami pár nap után lázat és tüsszögést is okoz. Ilyenkor sajnos már nem elég a tüneti kezelés, antibiotikumra van szükség (szájon át adva, nem külsőleg).

Valahogy nem vagyok elégedett azzal, amit az állatorvos mondott. Ki kellene kezelni rendesen a kutyus problémáit. Akár állatorvosváltással kezdve, majd részletfizetést kérve. Sokszor a kozmetikus még drágább, de ha sikerült olcsóbbat találnod akkor próbáld meg azt, aztán ha esetleg nem sikerül mindent rendezni, akkor jöhet megint az orvos.

Egyébként mit írt fel az orvosod, mi a szer neve vagy hatóanyaga? Hátha tudunk találni valami alternatívát...

2013. jún. 16. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kösszönöm,már tegnap egy egy cseppet kapott a szemébe,de kínszedvedés volt amire sikerült...

hétfőre behívott minket a kozmetikus hogy megnézze mit tud kezdeni a kutyussal és hogy mennyi lenne az ára,mert most nem ér rá ballagás miatt.

Nem tudom. a nevét csak azt hogy 4000 valamennyi...

Ez az egy állatdoki van a közelben,a másik körzetis,de csöngettünk ordibáltunk senki sem volt ott,és a hely is úgy néz ki mint egy dzsungel,szomszédunk szerint már nem is üzemel.

Miútán ki lett tisztítva a füle(kiszedve a szőr,stb..)

akkor szeretném kezelni a cseppekell a fülét.Meg szeretném kérni a kozmetikust hogy mutassa meg hogyan kell neki becsepegtetni meg lefogni őt :)

2013. jún. 16. 12:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja értem. Végül is nem árt ha spórolsz a cseppel, mert elvileg ez is vényköteles (de nyilván te is észrevetted:)).
2013. jún. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát ja:)

igazából ugye ez emberi gyógyszer és egy előző családi betegségből maradt meg,de csak pár cseppet használtunk el belőle :D

kösszönöm a válaszokat mindenki kapja a zöld pacsit!

ha lesz valami akkor írók:)

(ha érdekell titeket)

2013. jún. 17. 01:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!