Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyával,...

Mit csináljak a kutyával, hogy ne ugasson mikor mászkálnak a szomszédok a lakás ajtaja előtt?

Figyelt kérdés
7 hónapos tacskókeverék.2 hónapja van nálam(kertes házban élt addig) és sajnos ugatásba kezd ha mozgolódnak vagy hazajönnek a szomszédok a szintünkön.Már meg is szóltak minket, mondjuk igazuk van.Mit tehetnék?

2013. jún. 16. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Tiltsd le, és tereld el a figyelmét egy olyan feladattal amit tud, arra meg dícsérj rá. Ha zajt hallasz, de ő csendben van, akkor is dícsérd meg.

Gyakorláshoz érdemes bevonni egy szomszédot, aki számodra kiszámíthatóan zörög, így jobban tudsz gyakorolni.

2013. jún. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Kifogom próbálni.Eddig csak tiltottam, de nem jött be magában.
2013. jún. 16. 13:08
 3/5 anonim válasza:
Azért érdemes lenne belegondolni, miért van a kutya...Ez a dolga, hogy jelezzen..Nekünk is volt tacsink, jelzett mindig..Tudom, hogy idegesítő lehet, de ezért van, ha jelez már kisebb az esélye, hogy a nem jó szándékúak benézzenek..Ajtó mögött pedig a tacsi hangja nagyobb kutyát feltételez..Sajnos nem tudom, hogyan lehetne dűlőre jutni a szomszédokkal..
2013. jún. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a tacskó kiváló jelzőkutya , és a lényeg : most új helyre került !

kb:2-3 hónap alatt megjegyzi az ott lakók szagát,energiáit. amennyiben jól kezeled ( eddig nem ezt tetted!)akkor az ugatás abbamaradhat ! a tacskó különben egy sokat ugató fajta !!!!!!

mit tehetsz:

1 - írj ,és tégy ki egy papírt a lépcsőházban, amiben elnézést kérsz a kellemetlenségért,és ,hogy a kutya még tanul !

2- dícsérd ,ha jelez ( ezzel is mutava FELÉ,HOGY TE VAGY AKI MINDENRE FIGYELSZ !)de a dícséret után ne engedd többet ugatni . mert onnantól a te dolgod a probléma megoldása, az övé kimerül abban ,hogy jelezte a betolakodót! ( a ház ,és a lépcsőház is a jelzési területén belül van!!)

3- ezt még éjjel is tedd!!

4- idővel a kutya megszokja az ismerős szagokat-energiákat és már csak az idegeneket ugatja .( idegen = nem a házban élő )

5- a házba lépő idegenek megugatásáról való leszoktatás ???? ez már komolyabb meló!


normális esetben ,kevésbé ugató fajtáknál, a szomszédok örülnek, mert a kutya jelzi az idegent ,de nem jelez a szomszédokra , így nagyobb biztonságban érezhetik magukat ! legalábbis mifelénk így működik.

2013. jún. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az első válasz teljesen tökéletes volt kedves kérdező! ha azért emelted ki a kérdést mert nem jutottál egyről a kettőre akkor nem a tanácsban hanem benned van a hiba. nincsen tekintélyed épp ezért képtelen vagy tiltani a kutyát. a legegyszerűbb ha elmész kutyasuliba vele, vagy utánna olvasol hogyan lehetsz vezére a kutyádnak. amíg ez nem megy hidd el az ugatásról sem fogod letiltani.


kettes:

érdekes az én kutyám -mivel meg lett nevelve- az idegeneket diszkrét morgással de legdurvább esetben egyetlen vakkantással jelzi. amint rászólok már csöndben is van. tehát oké hogy jelez a kutya, de ha én mint gazdi úgy vélem nincsen veszély akkor minek ugat? mellesleg lehet hogy mozgatni sem ártana azt a kutyát. szerintem borzasztó ciki ha a kutyádtól hangos a ház/környék. jah, és mi is lakásban lakunk.

2013. jún. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!