Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik tartható jobban lakásba...

Melyik tartható jobban lakásban border collie vagy mudi?

Figyelt kérdés
Már rajta vagyunk hogy elköltözünk de nem tudom megmondani mikor sikerül. Kertes lakásban lakunk de elég sokat megyünk csavarogni sétálni meg naponta van 1-2 óra amikor csak vele eltudok menni egy hatalmas rétre. Hétvégén meg mehetünk suliba.

2013. jún. 8. 13:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
7%
Akkor inkább mudi. A borderek nagyon nagy mozgásigényűek!
2013. jún. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
46%
Én egyiket se választanám, maximum akkor ha nagyon sok időd van és nem csak sétáltatni.
2013. jún. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%

Mielőtt jönnek az okosok...

Mindkettő tartható lakásban megfelelő foglalkoztatás mellett. Nekem két munkaborderem van 39 nm-en és köszönjük nagyon jól élünk ;o)

2013. jún. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Ha itthon vagyunk bent lehet velünk mert azért szeretném hogy velünk legyen, ha olyan helyre megyünk ahova nem jöhet van egy elég nagy kenel az udvarban ott lehetne. Kisgyerek is van tuti hogy kapna egy kis nyúzást de sok szaladgálás és labdázás is lenne.
2013. jún. 8. 13:39
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért tudd h se a bordernek, se a mudinak nem elég csak a "szaladgálás és labdázás" kombó. Nekik feladat kell. Szellemi fárasztás. Azt mérlegeld h ezt a gyerek mellett tudjátok-e vállalni...
2013. jún. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik fajta tartható lakásban. A legtöbb borderes és mudis bent tartja, vagy bent is a kutyáját. A kérdés az, hogy azon kívül mennyire foglalkozol vele. Én a mudit ajánlom, szerintem nincs annál jobb kutya.
2013. jún. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel a fajtákkal "dolgozni" kell. Agility, terelés, egyéb agyi munka vagy megkeserítik az életed.
2013. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

Bàrmelyik tartható lakàsban,de 1-2 óra nem elég, még a mudinak is 2,5-3 óra kell,ami nagyon intenzív mozgàst tartalmaz,egy bordernek alaphangon 3 óra mozgàsra,munkàra van szüksége!

Ha ennyi időd nincs a kutyàra akkor vàlasz màs fajtàkat..

2013. jún. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
52%

Az okosan válaszolgatók közül melyikőtöknek van akár mudija, akár bordere???

Nekem, mondom, két munka borderem van és megfelelő nevelés mellett nem kell napi 3 óra - ez hülyeség. De kell heti 2-3 agility edzés, frisbee, trükktanulás (ez utóbbi napi max 20-30 perc).

2013. jún. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Milyen mást válasszak? Nem szeretem a kis divatkutyákat és nagyon nagy kutyát sem szeretnék. Amikor gyerek voltam a szomszédunkban is volt egy mudi meg egy pumi soha nem vitték még sétálni sem semmi feladatuk nem volt azon kívül hogy a kapuban ugattak de bárki bemehetett. A mudit (Kormi) imádtam nagyon aranyos volt és amikor kölykei voltak még akkor is odaengedett magához.
2013. jún. 8. 14:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!