Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni? (lent)

Mit lehetne tenni? (lent)

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves angol cocker spániel kutyusom. Picit fura alkata van, nem az a "húsos" és a szőre sem olyan göndör. Többen mondták, hogy 1,5 éves koráig még rengeteget fejlődni fog, de szerintem nem normális, hogy ilyen vékony. A probléma még az is lehet, hogy nagy udvarunk van és rengeteget rohangászik, bezárni meg nem akarom. Szóval mit lehetne tenni, hogy kicsit kövérebb legyen? :)
2009. okt. 11. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám elég sokat meg tud enni akkor is ha nem éhes,próbálj meg több kaját adni neki.(persze nem tudom mennyire jó ötlet felhízlalni szegénykét)
2009. okt. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Biztos, hogy cocker spániel? Törzskönyvvel? Mert lehet, hogy keverék és azért más a testfelépítése

2. Féregtelenítve van rendszeresen? Oltva van?

3. Jó minőségű tápot kap?

4. A futkározás nem lehet gond.


Nem tudsz egy képet felrakni róla?

2009. okt. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.


1. Az anyát láttuk és ő törzskönyvezett volt, az apát nem, de neki nincs törzskönyve. Ebből kifolyólag az én kutyusomnak sincs.

2. Igen, minden oltást megkapott, féregtelenítettük.


Képek:

[link]

[link]

[link]


Még annyit hozzátennék, hogy nem volt már annyira picike amikor elhoztuk, 5 hónapos. Az eladó 3 hónapost mondott a telefonba...

2009. okt. 11. 10:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem sovány a kutyád, csak sportos az alkata. Sokkal jobb, mintha el lenne hízva, örülj neki, hogy ilyen. Eszedbe ne jusson felhizlalni vagy megakadályozni a mozgásban mert karcsúbb az alkata egy átlag spánielnél. Az én kutyám is elég soványnak néz ki(golden retriever), de azért mert agilityzik + sokat sétáltatom enni ugyanannyit eszik mint akármelyik másik goldi. Én személy szerint örülök, hogy nem egy elhízott, lusta kutya, mert egy csomó dagadt golden van a környékünkön. Nem lesznek ízületi betegségei, szervi bajai sem az elhízásból adódóan.
2009. okt. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond a kutyáddal, így tökéletes. Nem kell ennél kövérebbnek lennie, főleg nem 1 évesen.

Arra figyelj mindíg, hogyha végighúzod a kezed az oldalán, akkor érezd a bordákat. Ha nem érzed, akkor már kövér.

Sajnos manapság "jóságból" egyszerűen felhízlalják a kutyákat akiknek így izületi, emésztőrendszeri problémái lesznek. A tiéd teljesen rendben van.

(és cockernek néz ki)

2009. okt. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ennek nagyon örülök :) Köszönöm szépen! Egyébként nagyon szeretem és annyira nem is zavart az alkata. Aztán jöttek megnézni a kutyust ismerősök és az első mondat mindenkinek az volt, hogy "Jé de sovány, adtok neki rendesen enni?". De ezek szerint nincs probléma :) Köszönöm a válaszokat még egyszer.
2009. okt. 11. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!