Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány forintot kell félre...

Hány forintot kell félre tenni, ha megbetegedne a kutyám?

Figyelt kérdés

Mondta tbb ismerősöm is, hogy félre kell tenni egy kis pénzt, ha valami történne a kutyámmal, és ki kellene fizetni a kezelését, az állatorvost.

De, egyik se mondott konkrét összeget.

Hány forintot kell félre tenni, hogy ha valami történik a kutyámmal, kitudjam fizetni a kezelését?


2011. okt. 22. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ mi történik.

Röntgen: 4-5 ezer, ultrahang, 8-10 ezer, vérvétel, 6-7 ezer, műtéti beavatkozások 20-100 ezer... Ezt így nem lehet megmondani.

De az a legjobb, ha minden hónapban félreteszel 2-3 ezer forintot, az nem baj, ha van 50-60-70 ezred félretéve. Spórolni sosem árt.

Kívánom, hogy a kutyád legyen egészséges, és ne kelljen állatorvosra sokat költened:)

2011. okt. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Ezt nem lehet megmondani pontosan.

Volt már, hogy a macskámnak hasmenése volt, az "csak" 4000 forint volt, viszont egyszer a kutyám balesetet szenvedett, az egy cirka 100 000 forintos műtéttel járt. Én azt ajánlom, készülj fel mindenre, de én a helyedben minimum egy tizest félretennék, akármi is van.

2011. okt. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs autód, akkor érdemes Taxipénzt is eltenni, ha a kutya olyan állapotban lenne, hogy a saját lábán nem tud menni, vagy ha kicsi a kutya, de nagyon kell sietni. A Taxipénz összege függ attól, hogy melyik társaságot hívod és hogy milyen messze van a rendelő, ahova mennétek. Én 10.000 forintot tettem erre félre (amit már fel is használtam erre a célra).


A "vészhelyzettől" is függ, hogy mennyi pénzre van szükség. Például, ha a kutyának nyílt törése van, vinni kell röntgenre, egy röntgen ára 4500 felett van (legalábbis azokban a rendelőkben, ahova mi járunk).


Eddig elég sok vészhelyzetem volt a kutyáimmal. Egyszer az egyik ájuldozott, de a mi dokink szabin volt, és a ****** klinikára kellett vinni a kutyát, a Taxi volt oda 3500 és vissza is kb ennyi. Ott 24.000 forint volt a kivizsgálás, a vérvétel, a vérvétel laborja és hogy éjszakai megfigyelésen bent hagytuk a kutyust.


De mivel rossz volt a diagnózis, elvittük még aznap az Orvostudományi egyetemre. Ott valami 15.000 ezret fizettünk (bkv-val mentünk) és ott már jó volt a diagnózis, kapott egy 2500 forintos gyógyszert.


Ezalatt a két nap alatt, ráment a vészhelyzetre kb 50.000 forint. Akkor pont nem volt egyébként tartalékom, szóval családtagoktól kértem kölcsön, ők is jöttek velem, meg a kutyával...


Aztán a másik kutyámmal volt egy szintén ájuldozós dolgo, azonnal mentünk az Egyetemre, de kocsival vitt egy rokon, úgyhogy Taxipénz nem kellett. Ott 9000 forintot fizettünk, vérvétel, labor, teljeskörű neurológiai vizsgálat...stb. Jövőhéten vissza kellett menni, mert a vérvétel rossz eredményeket hozott, és meg kellett ismételni a biztonság kedvéért. Újabb 7000 forint.


Ha van autód, akkor benzinpénzt is érdemes félre tenni.


Egyébként a helyzettől függ, hogy mennyi pénzre van szükség. Ha szívpanaszok vannak, vagy a tünetek ilyesmire utalnak, akkor EKG....stb, az utlrahang sem olcsó, az MRI sem....stb.


Én olyan 50.000 forint körüli összeget tennék most félre vészhelyzetre a tapasztalataim alapján.


Ha olyan helyzet van, hogy elütötték a kutyát, vagy más miatt műteni kell, akkor talán még ennél is többre lenne szükség.


Én már a kisállatbiztosításon is gondolkodtam. Mondjuk pénz akkor is kell, mert ők csak utólag utalják neked vissza az összeget, úgyhogy személyesen így is, úgy is te fizeted az ellátást.

2011. okt. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
50.000 van felreteve.
2011. okt. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Minél többet. Nem lehet előre megjósolni, hogy mi baja lesz a kutyának, és hogy az mennyibe fog kerülni, sőt azt sem, hogy hányszor kell majd nagyobb összeget kifizetni érte.
2011. okt. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam volt olyan pár éve, hogy egyetlen egy hét alatt 100 ezret hagytam állatorvosoknál. Részleges bélelzáródása volt, mert megevett egy bedobott műanyag cukorkás dobozt és csak a 4. doki jött rá, mi a baj plusz ugye a műtét.
2011. okt. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!