Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyat valasszak?

Milyen kutyat valasszak?

Figyelt kérdés

Szeptembertöl lesz egy kutyank,mar nagyon varjuk,csak nehez eldönteni,hogy milyen fajta legyen.Mar vettem könyveket,a neten is keresgelem,de egy fajtarol minden oldalon mast irnak.

Baratsagos,közepes nagysagu kutyat szeretnenk,amelyik azt a par orat jol birja,amig dolgozunk.Azert lehessen vele futni menni meg kirandulni,de ne legyen tul hiperaktiv.Valakinek esetleg tapasztalata?

Elöre is köszönöm a valaszokat.



2013. jún. 16. 10:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlanám,hogy menj el egy menhelyre és nézz szét ott is. Lehet,hogy nem fajtatiszták, de nagyon hálásak ám az ottani kutyusok és tényleg imádni való mind. :)

A kutyusokról lehet kérdezni az ott dolgozókat is, ők majd segítenek kiválasztani a megfelelő kutyust. :)

2013. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Bocsi a sok szóismétlésért ^^"

(1. voltam)

2013. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
én német juhász párti vagyok, nekem is az van, nagyon szeretjük, barátságos,tanulékony és nem túl hiperaktív :)
2013. jún. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
0%
ne legyen kutyád! inkább vegyél egy csodapónit! az olyan vicces :D!!! és nagyon gyors !!
2013. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi,en is gondoltam ra,csak az a baj,hogy itt ahol elek,fizetni kell eleg sokat erte,ha menhelyröl hozod.Ki kell fizetni amit addig költöttek ra(kaja,allatorvos) Persze szep dolog,en is inkabb menhelyröl szeretnek,csak en mindenkeppen idomitani szeretnem,hogy ne legyenek problemak,mert nem egyedül lakom a hazban.

Ujsagban vannak neha ingyen elvihetö fajtiszta kölykök.Nem szeretnek olyat kifogni,amelyik hiperaktiv,mert nem biztos,hogy le tudom elegge farasztani.

2013. jún. 16. 10:59
 6/15 A kérdező kommentje:
Nemet juhaszt en is szeretem,de a baratnöm nagyon fel tölük,akarmilyen szelidek is :) Sokat jar hozzank,szoval inkabb nem..
2013. jún. 16. 11:02
 7/15 anonim ***** válasza:

Azok az ingyen elvihető fajtajellegű keverékek ugyan olyanok mint a menhelyen élő kutyusok...esetleg gyepin is széljel nézhetsz. Hétfőn is több kutyát fognak ha jól tudom Makó környékén elaltatni....ne a szaporítókat támogasd, lehet nem lesz hiparaktív a kutya, de simán magadhoz vehetsz egy beteg kutyát, amire aztán költhetsz. A menhelyeken is vannak kölyök kutyák, csak végig kell nézni rajtuk. Nem tudom hogy van szíve valakinek kidobni egy élő állatot. Inkább ments meg egy életet!

Egyébként egy idősebb kutya is idomítható, nevelhető!Sosem késő elkezdeni.

2013. jún. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen,lehet menhely lesz belöle,mert annyi szerencsetlen allat van.Köszönöm a valaszokat!
2013. jún. 16. 11:25
 9/15 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Egy 1 éves kutya még nem felnőtt, de már tudja a szabályokat, általában szobatiszta, és meg tudják róla mondani, hogy milyen jellemű, azért egy kölyöknél az mindig lutri. Biztos van a környéketeken más menhely, ha drágának találod a mostanit, de igazából az oltások ára és a chip ára, plusz az ivartalanítás egy ingyen elvihető kiskutyánál is megvan....tehát spórolni nem fogsz rajta sőt, a kutya első éve rengeteg költséggel jár. (Pl. maguk az oltások plusz chip jobb esetben 25e körül jönnek ki, plusz féregtelenítés, ivartalanítás megint lesz egy olyan 10-15e).
2013. jún. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Lényeg, hogy 1 évesen még bőven nevelhető a kutya, és biztos nem jelent majd neki gondot, ha az elejétől fogva pár órát egyedül kell töltenie. Egy kiskutyát viszont szoktatni kell az egyedülléthez, a szobatisztaságra való megtanítás örömeiről nem is beszélve...
2013. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!