Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?...

Milyen kutyát válasszak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kertes házban élünk, és szeretnénk egy játékos, okos kutyát. Az udvaron élne, jó nagy udvar van, tudna futkározni, de sétáltatni is vinnénk. Egy közepes termetűre gondoltunk, ez lenne az első kutyánk. Én általában 3-4-ig vagyok suliban(16 éves), a testvérem 1-2-ig(11 éves), úgyhogy amikor suli van csak délután tudnánk foglalkozni vele kvázi valami egy olyan kutyus kellene aki délelőtt el van társaság nélkül is.

Eddig két fajtát találtunk amelyek tetszenek, nem tudom hogy jól választottunk-e.

Az egyik angol cocker spániel a másik beagle.

Valamikor a nyári vakáció elején vennénk, így a vakációban minden nap sokat tudnánk vele foglalkozni.

Aki tud az mondjon véleményt a fentebb említett két kutyafajtáról.

Ha tudtok valamilyen ideálisabb kutyát akkor szivesen várom a tippeket.



2013. ápr. 8. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

nekem spánielem van,nagyon okos és aranyos kutya,délelőtt megvan magában de ahogy hazaérek rögtön ugrabugrál

annyi hátránya van hogy a fülére nagyon kell figyelni mert mindenbe belelóg és gyorsan piszkolódik

am nem tudom hogy mennyire jellemző a spánielekre,de az én kutyusomnak van egy olyan furcsa dolga hogy elássa a kislabdákat

2013. ápr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Szia. Szerintem mind2 kutya fajta aranyos és jól bírja. Nekem is spánim van. Szerintem ha van rá lehetőségetek, akkor ne vegyetek, hanem fogadjatok örökbe, hiszen mostanában sok ilyen az utcára került.

A 2 fajtáról annyit, hogy mindkettő vadászkutya, így tényleg sok szükségük van a mozgásra, és taníthatóak elég könnyen.

Remélem tudtam segíteni. Sok sikert a kutyushoz!:))

2013. ápr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia nekem is spánielem van nyugodtam mint egy beagle :) de bárhonnan is hozol kutyust ha kölyköt szeretnél megbizható kennelből vegyél!!

Ha nem akkor a spániel mentőknél sok kutyus van.

2013. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A beagle nem fogja bírni, hogy ki van zárva a kertbe, én nem ajánlanám. 15 éve tartok beagleöket, falkakutyák nem bírja a magányt.
2013. ápr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nekem egy beaglem van már 5 éves. Egész életét az udvaron töltötte. 2 évig teljesen egyedül volt de most mamáméknál lakom és az ő két kutyájukkal él együtt. Délelőttönként amikor egyedül volt akkor is elvolt legtöbbször aludt de elbóklászott a kertben. Annyi a lényeg, hogy minden nap sétáljatok vele lehetőleg ne csak egy gyors 10 perces sétát ha sétáltok akkor legalább egy fél órát. Az enyém bicikli mellet is szeret futni. Egy nagyon egészséges fajta télen is kint van semmi baja nincs sőt még ha hó van akkor se megy be a kutya házába. volt olyan is, hogy télen úgy mentünk ki, hogy nem látszott ki a hóból. Imád játszani és sétálni. Jutalom falattal mindenre rálehet venni, mert imádja a hasát (a Beagle imád enni). De vigyázni kell arra, hogy ne hízzon el. Soha nem bántam meg, hogy ezt a fajtát választottuk. Ha rossz kedvem van egyből jön és bújik oda, hogy vigasztaljon. :)

Én bátran ajánlom nektek a beaglet.

mellesleg kozmetikusra nincs szüksége a spániel ilyen szempontból kicsit igényesebb a hosszabb szőre miatt. A beaglet elég ha egy kefével átfésülöd néha viszont sokat hullajtja a szőrét ezért tényleg nem ajánlom lakásba.

2013. ápr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem beagle-m volt. Azt mondják nagyon buta, de nem! Csak kicsit önfejű, és amikor olyanja van akkor hagyjuk és később tanítsuk. Érdemes kettőt venni, mivel társas kutyus nekünk két kislány volt, nagyon jól elvoltak együtt. Csak az a baj, hogy ha szép kertetek van... Nekünk mindent szétdúrtak, de mivel nem volt olyan nagy virágoskert így nem is látszott. Azt mondják mindent felás, de nekünk volt homokozónk, így semmit sem ásott fel.

A Beagle baja: Nagyon szökős kutyus... A kerítést ajánlom, hogy nagyon biztosítsátok be!!!! Főleg (lány esetében) tüzelési időszakban. (Nekünk is akkor tűntek el, Jan. 20. óta nincsenek meg) :(

De annyira aranyos! Mindig vidám, jó természetű, és mindig ha szomorú voltam kimentem és rögtön feldobtak. Nagyon bolondok :D Kedves kutyák, kiválóak családi kutyaként.

Ps.: Ha Beaglet vesztek nagyon vigyázz rá! :(

2013. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Előző vagyok. Öntisztítós kutya. Max évente 2X fürdetés, bolhakiszedés, és ennyi. Semmi gond nincs vele :)
2013. máj. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!