Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Igényeim: Legyen sportos ( ez nagyon fontos , bírja a strapát) legyen viszonylag robosztus , erélyes külleme , legyen könnyen tanítható intelligens , és az idegenekkel legyen bizalmatlan jó házőrző legyen bár ez már tényleg az utolsó szempont, csak ne legyen puhány :) Köszönöm szépen a segítséget/válaszokat !
2013. ápr. 9. 20:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
pit, roti, dobi... ezek a legközhelyesebb kutyák manapság. viszont nagyjából ezeket írtad körül. illetve a pit elég emberbarát de ezt leszámítva ő is stimmel.
2013. ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Mátyás97 ***** válasza:
Doberman, magyar vizsla, rottweiler.
2013. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Amstaff, pitbull igaz hogy emberbarát, de ha kiképzed akkor no problem. Dobermann is nagyon sportos, a roti már kicsit macisabb. Esetleg malinois? Beauceron?
2013. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az elvárásaidnak szerintem a Rhodesian rideback teljesen megfelel.:)

[link]

2013. ápr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Német juhász

[link]

2013. ápr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elsőre a dobermann ugrott be, esetleg óriás schnauzer.
2013. ápr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Roti nekem valóban túl macis . pit, staffi ról rosszat hallottam meg ha még a sok rossz nem is igaz valahogy nem illenek hozzám . Rhodesian rideback , Német juhász , Dobermann bejön :) az meg elgondolkodtat a német juhászon ,hogy roti után a legerősebb a harapása, de mind 3 tetszik most nem tudom ez a 3 ami közül döntök ha van még valami jelezzétek köszi, ja és szerintetek nektek 3 közül melyik nyerő ?!!! :)
2013. ápr. 9. 20:49
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha megneveled, mindegyik tökéletes társ lehet.:) Futáshoz, vagy milyen sporthoz keresel társat? Olvass sokat a jellemükről, igényeikről és amelyik hozzád a legjobban passzol azt válaszd.:) Ja és mindenképp tenyésztőtől vegyél kutyát, hiszen különösen az ilyen nagy testű, keményebb kutyáknak kell a megfelelő idegrendszer és fizikum, mert ugye nem lenne jó ha diszpláziás lenne.. Szóval tájékozódj:)
2013. ápr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Esetleg még a boxer, sportos, robosztus is. Viszont örök gyerek. Nekem most van boxerem először, nagyon energikus és hihetetlenűl okos könnyen tanúl. Ráadásúl ha valaki jön mindíg jelez, nem ugat össze-vissza csak az öblös hangján vakkant néhányat majd rám néz olyan én szóltam fejjel:-)
2013. ápr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ha a legerősebb harapás számít akkor vegyél kangalt. csak azért mondom mert míg egy roti több mint 350 kilóval harap addig egy kangal eléri a 700 kilós harapást is...:D

2. ha a staff kicsit távolabb áll tőled akkor valószínűleg a dobi is. persze teljesen más kutya a kettő de mégis hasonló:)

ugyanakkor a vizsla meg a másik véglet. azzal inkább vadászni járj:D

a köztes megoldás talán tényleg egy tucatkutyában rejlik (vagy ha jobban tetszik akkor egy mindenes kutyában). NÉMETJUHÁSZ.

2013. ápr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!