Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy félig-meddig kész,...

Van egy félig-meddig kész, rehabilitált borderem, érdemes másik kutya mellé?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves border lánykám, akit Ausztriából hoztam el egy farmról, ahol tavaly nyáron dolgoztam. A kutya nagyon durván félre volt nevelve, félt minden létező dologtól, csípett ha felé nyúltak, motiválatlan volt, játék nem érdekelte, sem ember... egyszóval számomra (volt már egy borderem) egy antiborder, ízig-vérig. 5-6 hónapos lehetett akkor. Haza hozatal után nekiálltam rehabilitálni a kutyust.

Most egy év után kijelenthetem, hogy már látszik a fény az alagút végén. A kutya teljesen rám van kattanva, imád frizbizni-labdázni. Agilityzünk, és bárkivel hajlandó a pályán futni, puszit oszt az embereknek, és puncsol a kutyáknak. A félelmeit nem sikerült teljesen kiűzni (halálfélelme a tyúkok, a porszívó és motorbicikli hangja) de dolgozunk rajta. Na most, a családomnak van egy golden retriver kutyája, akivel nagyon jó haverok. A kutyám olyannyira rám van kattanva, hogy folyton a fenekemben van, ha két-három napra elmegyek képes órákon át a kapuban feküdni, szomorúan. Csak engem hajlandó tisztelni (mivel az érzékeny lelke mellett, rendkívül domináns is). A goldent azért említettem, mert ha ott van vele, az kicsit kompenzálja nála a hiányomat. Valamint a családom is, rendkívül nehezen szokja meg az új környezetet ha nem vagyok ott. Most viszont Budapesten kaptam állást, és sajnos csak egy belvárosi albérletet találtam, amit megtudok fizetni, kutyát is vihetek és megfelel az igényeimnek(közel a munkahelyem, népliget stb...). Felköltöztem már úgy 3 hete, abból 2 hete hoztam fel a borderem. De ha elmegyek otthonról, hisztériázik (szerintem szeparációs stressz) mindent szétszed, és még a szomszédokat is zavarja (otthon is lakáskutya volt). Mivel más megoldást nem tudok jelenleg (dolgoznom sajnos kell) felhoztam a szüleim goldenét, és így megszűnt a probléma is, hogy hiszti van és pánik. De viszont a goldi nem az én kutyám, plusz sajnos neki egészségügyi gondjai is vannak (dp) és így nem épp megfelelő számára egy 3. emeleti lakás, valamint őket együtt sétáltatni nagyon nehéz. A golden nagyon latymatag, és nem egy energiadús kutya és rántsa a borderemet is magával. Ezért is akarom őt hazavinni, és gondolkodom egy másik kutyában, aki úgyszintén energikus fajta. Nem titok a border felé kacsingatok továbbra is. Szerintetek? Ha hoznék mellé még egy kutyát, továbbra is nyugodtan ellenne?


2013. jún. 16. 22:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Tehát, hogy értsétek a kutyám a border nagyon érzékeny, és nagyon hamar átveszi emberek, kutyák érzéseit, hangulatát. Ha egy hiperaktív társaságában van, vagy ízzik körülötte a levegő akkor ő is felpörög, de ha csak lötyögés van akkor lenyugszik ő is.
2013. jún. 16. 22:09
 2/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy a goldennel működik, nem azt jelenti, hogy egy másik kutyával is fog. Én nem vennék csak azért kutyát, hogy a másikat kigyógyítsa. Ha nem válik be, akkor gondoltál rá mit csinálsz? Akkor már a golden sem hozhatod vissza mert 3 kutya a 3. emeleten nem olyan jó azért.

Mellékesen sosem értettem miért dicsőség ha egy kutya bárkivel képes elmenni dolgozni, de hát ez magánvélemény. Ha nem lenne sérült a kutya azt mondanám (és általában a többiek is itt), hogy meg kéne nevelni mert nem tisztel, azért követ mindig, azért fél ha nem vagy otthon stb, de ez nem átlag helyzet.

2013. jún. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jelen esetben azért dicsőség számomra, számunkra. Mert mikor hazahoztam a kutya minden ember felé kapott, nem hogy simogatni nem tudta senki idegen még egy hónap elteltével, hanem még csak rá se nézett idegen emberre... félt, reszketett, behúzott farokkal menekült mindenki elől aki csak a közelébe ment. Úgy gondolom, az, hogy mostanra bárkivel hajlandó elmenni futni az agility pályán, és szót is fogad(élvezi ezt a sportot nagyon) nem kis dolog, pláne nála.


Az új kutyában egyébként közben gondolkodtam, hogy mint ideiglenesen magamhoz venni. Biztos találnák akár felnőtt kutyát TK-sat, menhelyit és megbeszélni az illetővel, hogy mi a probléma.

Falkasorrendi probléma 1000% nincs, a kutyámnak atombiztos behívása van, fektetése. Teljes mértékben szótfogad mindenben, tiltások mennek- elég egy kis morgás részemről és már sunnyog is el. Szóval a falkasorrenddel nem hinném, hogy probléma van. Csak egyszerűen annyira függ tőlem, hogy mindenhol engem keres a szemeivel ha mondjuk bandázni viszem, legszívesebben ott heverne mellettem. De küld÷m futni, mostanság már hamarabb felenged mindenhol. A nagyváros jót tett, sok inger éri. Csak ez a lakás dolog :/

2013. jún. 16. 23:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egyedülléthez gondolom fokozatosan akartad szoktatni, ugye?
2013. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem várd meg amíg nem csak félig-meddig lesz kész. :)
2013. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy totál benne van a pakliban, hogy a másik kutyára teszi rá a pánikját ő. Legalábbis nekünk volt egy olyan mentvényünk, aki 3 ideiglenest csinált ki a szeparációs stresszével.

Hozzám már úgy került, hogy az előző két helyen rátolta a stresszt az ideiglenes gazdi saját kutyájára.

Én felkészülten vártam, hagytam időt a szoktatásra, durván fárasztottam és kicsit sem engedtem közel magamhoz (mármint hierarchiailag) mégis egy ponton túl hallottam mikor elmentem, hogy már az én domináns kanom is csipog mellette itthon.


Szóval elég necces kérdés ez, mert nagyon rosszul is el tud sülni. Ráadásul egy ideiglenes kutyára idő kell, plusz a mentett kutyák sokszor stresszelnek az egyedülléttől. Ha nincs elég időd, szerintem ne erőltesd ezt a dolgot.

2013. jún. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!