Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet büntetni egy...

Hogyan lehet büntetni egy önérzetes kutyát, aki vérig sértődik, ugyanakkor szemlátomást nem, , javít"a büntetés azon, hogy az adott dolgot legközelebb ne kövesse el?

Figyelt kérdés
Nem mondanám,hogy nem tisztel,mert abszolút így van,legalábbis ezt leszámítva mindenben.Húzhatom-vonhatom,engedelmes,behívható,kajáját,játékát adja,kapun,ajtón kienged,mindig elfogadja a döntéseim,ház küszöbét,dolgaimat tiszteli stb.De!Ha valami disznóságot csinál(szeret elvinni cipőt,virágoskertbe feküdni,stb)akkor egyszerűen nem lehet mit tenni...A másik kutyámra elég rászólni,vagy csúnyán nézni rá,máris elpucol a helyére,mert tudja,hogy rosszat csinált és takarodó van.Nála viszont nem így van,kiabálhatok,zavarhatom,többnyire meg sem emeli magát csak néz,,értetlenül"és sértődötten,ha meg meg merem suhintani a fenekét(nem,nem verni,még mielőtt izgulni kezdene bárki is)akkor főleg megsértődik.Olyan,mintha nem értené a büntetés lényegét,ugyanakkor mégis zokon veszi.Érdekes módon(gondolom,ez a normál eset)a másik kutyám félszavakból megérti,egyetlen pillantással is bűnhődik",hátha még rá is kiáltok,akkor aztán főleg-ennél tovább nála nem is kell menni,bőven elég,ha felemelem a hangom.Aki hozzáértő,legyen szíves tanácsot adni,hogyan járjak el legközelebb.
2013. jún. 17. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:

,dolgaimat tiszteli ---->szeret elvinni cipőt,virágoskertbe feküdni,stb


szerintem nem minden úgy van ahogyan azt te gondolod. mellesleg a fenékre csapás számra értelmezhetetlen bántalmazás ezért reagálja le olyan megsértődötten. szerintem a legjobb egy kutyasuli vagy tréner lenne, ahol többek között megtanítanak arra is hogyan büntesd helyesen a kutyádat.


mellesleg attól mert egy bizonyos dolog beválik az egyik kutyánál az még nem biztos recept a másiknál (mellesleg a "jó" kutyát is el kell zavarni, pedig egy jó kapcsolatban a valódi tisztelet azt jelenti hogy a kutya alapból nem megy a nem megengedett területekre) pláne ha az egyik követő a másik pedig dominánsabb jellem.

2013. jún. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Annyit hozzátennék,hogy az én cipőmet nem hordja el,csak néha a családtagokét.Őszintén megmondom,a jelenlegi anyagi helyzetem nem engedi meg,hogy kutyaiskolába hordjam őket(sem a beutazás,sem a tanfolyam)-itt megkérek mindenkit,hogy az,,akkor ne tarts kutyát,ha ennyit nem tudsz biztosítani nekik,mi van,ha megbetegszik stb"jellegű válaszadók kíméljenek.Ez így igaz,ahogy írtad,a két kutya marhára nem egyforma jellem és nyilván ami bevált az egyiknél az nem biztos,hogy a másiknál is.Fenékre csapás meglehetősen ritka,mert nem szokásom csapkodni,max ha nagyon felhúz,de érdekes,hogy már a kiabálásra/rászólásra,elzavarásra is csak sértődött tekintettel és nagyra nyílt szemekkel reagál(ahelyett,hogy felhagyna a nem kívánt viselkedéssel)
2013. jún. 18. 00:01
 3/8 A kérdező kommentje:
(--> magyarán valamit biztos rosszul csinálok,mivel vagy nem értelmezi a büntetést-vagy mégis,azért reagál úgy,ahogy...?)
2013. jún. 18. 00:02
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

namármost. nálunk a kutyának én vagyok a vezére a többiek sajnos nem rendelkeznek kellő tekintéllyel. ennek ellenére a kutya nemhogy az én cuccaimhoz de másokéhoz sem nyúl.


szóval a lényeg ugyanaz. nem csak a te cuccaid de a lakásban házban akárhol fellelhető összes dolog tilos, nem az övé.


valószínű hogy maga a tiltás nem túl hiteles a részedről. ha a párom próbálja valamiért fegyelmezni a kutyát akkor a kutya úgy szokott csinálni mint aki nem érti. érti ő csak nem túl hiteles számára. viszont az a baj hogy ezt leírni képtelenség. ugyanis látni kellene te hogyan csinálod. illetve számodra is látni kellene hogyan csináld és még ezen felül, rá kell hogy érezz, tehát nem elég csak elméletben. a maxi amit én tudok, hogy belinkelek egy kérdést ahol én nagyon hosszasan próbáltam taglalni ezt a dolgot, hátha neked segít valamit.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4433935-domin..


mindenesetre kissé keményebben kellene fellépni a "kutya ellen" azt gondolom.

2013. jún. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha a kutya nem úgy viselkedik, ahogyan te szeretnéd, akkor nem a kutyát kell "büntetni, nevelni" hanem téged kellene megtanítani, hogyan viselkedj egy állattal. A kutyaiskola nem a kutyáknak van, hanem a gazdiknak... keress a neten megoldást a TE viselkedésgondjaidra, az ingyen van..
2013. jún. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha a kutyám valamilyen disznóságot csinál,ne tudassam vele,hogy az rossz és nem szabad,magyarán ne büntessem,hanem neveljem meg magam hogy ellenálljak a,,kísértésnek",hogy a kutya tudtára adjam,hogy nem jó,amit csinál...?Hát erre nem gondoltam :D Majd legközelebb megdicsérem,ha befekszik a kiskertbe...
2013. jún. 18. 01:00
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
semmi baja nem lesz ha néha fenéken billented!!! Csak próbálj meg ne rákiabálni, hanem csak szólni. Én is volt, hogy üvöltöttem, aztán gyorsan leszoktam róla, mert csak generáltam a feszkót. Sajnos vannak ilyen kutyák:) nekem is :)
2013. jún. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Majd legközelebb megdicsérem,ha befekszik a kiskertbe..."


Ez egy remek példa. Ha legközelebb rajtakapod, hogy a tiltás ellenére a kiskertben hempereg, akkor ne kiabálj, ne csapj a fenekére, hanem mondjuk spricceld le vízzel, egy nagyon határozott NEM SZABAD kijelentéssel. Eleve, ha megérti mit jelent a NEM, akkor bármit is csinál, a NEM-re abba fogja hagyni.

2013. jún. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!