Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyámnak?

Mi lehet a baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Egész nap csak fekszik, semmi aktivitása nincs, ha odamegyek hozzá, rám se hederít, és az orra is száraz.
2009. okt. 11. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
vidd orvoshoz,ez így elmondásra sokminden lehet...de mielőtt elviszed,mérd meg a lázát!
2009. okt. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen vidd el orvoshoz!Ha száraz a kutya orra valószínűleg láza van.Ha eszik az még a jobbik eset.Remélem jobban lesz!
2009. okt. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze nem kizárt hogy beteg, de én nem akarom a frászt hozni rád :) az én kutyámnak egész biztos semmi baja de annyit alszik hogy vetekedhetne egy koalával...én már csak viccelődni szoktam azon ha lejön a teraszról végre hogy az udvaron is csak leül:D
2009. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapszabály, ha a kutya viselkedése változik, ha az étvágya változik, tehát levert, vagy nem eszik, nem iszik, akkor azonnal orvos. Minden betegség így kezdődik.
2009. okt. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidd minél gyorsabban orvoshoz, mert ez lehet babesia is, az pedig csak akkor gyógyítható, ha minél hamarabb orvoshoz viszed, bele is lehet halni.
2009. okt. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 igabcsy ***** válasza:

Szerintem is minnél hamarabb vidd orvoshoz.

Mi a nyáron a kutyánkat este 10-kor vittük orvoshoz (egész este hívogattuk az saját állatorvosunkat, de nem vette fel a telefont).

Azután a neten keresgéltünk és találtunk egyet aki úgy hirdette magát, hogy éjjel-nappal hívható.

Szerencsénk volt, mert a kutyánk egy fertőzött kullancstól kapott súlyos bezegséget.

3-szor kapott infúziót, és több injekciót is.

De ha aznap este nem kapott volna segítséget, reggelre talán nem is élt volna.

Azért nézd át jól, hogy nincs-e benne kullancs.

És mérd meg a lázát. Ne ijedj meg a kutyák testhőmérséklete 1 fokkal magasabb az embernél.

39 foktól nevezik lázasnak.

2009. okt. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
nekem is ezzel kezdödött atönete kulancs volt az oka, vidd orvoshoz
2009. okt. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hogyan lehet megmérni a "lázát" ?


Amúgy evett, az orra talán már kezd nedvesedni, szóval talán javul az állapota.

2009. okt. 11. 20:29
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy mérem a kutyám lázát, hogy a direk neki vásárolt digitális lázmérőt bedugom a popsijába. Doki mondta, hogy ott mérjük, máshol elég nehéz lenne...
2009. okt. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!