Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy a legtöbb...

Miért van az hogy a legtöbb tenyésztő b*szik válaszolni?

Figyelt kérdés
TK-es kutyát szeretnék, már jó pár éve tervben van az érkezése, direkt nem is akarom elkapkodni. De ha írok egy tenyésztőnek, és kérdezem az árakról vagy bármiről legtöbbször vissza sem írnak. Az egyik ráadásul csak azt válaszolta h érdeklődjek a fajtamentőknél. Miért van ez? Mindenki mondja hogy ne támogassunk szaporítót, erre ha a tenyésztőt keres fel az ember ugyanúgy le van sz*rva. :(

2013. jún. 18. 19:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

A tenyésztők többsége azt tapasztalta, hogy aki csak családi kutyát akar, az szaporítós legalja áron szeretne kiskutyát, amiből még az oltásai és felnevelésének költségei sem jönnek ki... És mivel elsősorban magának tenyészt, ezért nem elkótyavetyélni akarja a kölyköket, rosszul esik neki, ha sokan csak úgy érdeklődnek a kiskutyáról, mintha pl. valami műszaki cikk lenne. A legtöbben szeretnének téged kicsit megismerni, árról jobb, ha csak később esik szó.

Persze nem tudom, milyen leveleket írtál eddig (mielőtt félreértenéd az előző sorokat, és magadra vennéd), de én is a telefonhívást vagy személyes találkozót javaslom. Akár írhatod úgy is a leveled, hogy egy pár sort magadról stb. és megkérdezni, milyen időpontban hívhatnád fel.

Persze vannak bunkó tenyésztők is, tény... De azért a többség nem ilyen.

2013. jún. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
27%

Hát ha olyan párbeszéd zajlott le, hogy:

- Mennyibe kerülne egy kiskutya?

- 1500 euro.

- Hát de én csak családi kutyának szeretném, és max 120 ezret szánnék rá.

- Ha nincs 1500 eurod, akkor menj a fajtamentőkhöz.


akkor jogos, hogy ezt a választ kaptad. Legalábbis nekem nem tetszene, ha még nekem akarnák megszabni mennyiért adjak el egy kutyát. De persze nem vagyok tévedhetetlen, nem tudhatom mi történt, ez csak egy verzió volt :) lehet az is hogy tényleg csak szimplán bunkó.

2013. jún. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
akik 1500 euróér adnak el kutyákat azoknál nincs családi kutya kategória 100 ezerért, mivel itt elég jó vérvonala van a kutyának és azt meg kell fizetni.
2013. jún. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Szerintem telefonálj. Ha felveszik és kialakul valamilyen párbeszéd, akkor érezni fogod, hogy hol csúszik félre és miért nem kapsz kutyát. Lehet, hogy jól ki fog osztani egy ismeretlen telefonon, de ez legyen a legnagyobb bajod.
2013. jún. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
a jó vérvonalu párositásokból is születhet "hibás" kiskutya, és azt nagyon nem illik teljes áron eladni. Szerintem hivd fel, és azt kérdezd meg, hogy mi az idei kiállitási programja, mert nagyon tetszenek a kutyái stb. és akkor elmész megnézni, tudtok beszélni stb.
2013. jún. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off...

Nem értem, hogy a tenyésztők miért sértődnek meg, ha az árról kérdezik őket?? Nem feltétlenül azért teszi ezt valaki, mert sóher és olcsón akar kutyát venni. Hanem amellett, hogy félretesz x összeget, jó tudni, hogy konkrétan mennyit kell kiadnia. Mindennek előre kell és lehet is tudni az árát. Az ár is fontos. Azt is mérlegelni kell a leendő gazdinak, hogy mi, hol, mennyibe kerül. +/- 10-50 ezer forint szerintem mindenkinek számít. Hiába elkötelezett, elszánt egy adott fajtával szemben. És értem én, hogy "ha már fajtatisztát akarsz, akkor fizesd meg és ne az összeg számítson"... De mégis. És nem ettől függ, hogy a kutya a későbbiekben hogy lesz tartva, mire mennyi pénz jut.

Nem sértésnek kellene venni az érdeklődést az ár felől. A kereskedelemben minden árunak fel van tüntetve az ára. És tenyésztőnél, ha már pénzért kínálja a kutyákat, a "kutya is áru" -átvitt értelemben persze.

Szóval, nem igazán értem a sértődést.

2013. jún. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
80%

11-es válaszoló vagyok. Előttem szóló (16-os), ha elolvasod azt a válaszom, talán kicsit megérted a tenyésztők nézőpontját is (bár én nem tenyésztek), de azért kifejtem megint. Nem arról van szó, hogy baj, ha valaki az árat kérdezi, hanem ahogyan azt felteszi. Mivel tenyésztőkről és nem pénzre menő szaporítókról beszélünk. A tenyésztő a szeretett szukájától és egy jó kantól hoz le kölyköket, akikkel sokat foglalkozik, szívéhez nőnek, a lehető legjobb otthont szeretné keresni nekik, ha már nem tarthatja meg mindet.


Egy rövid, javarészt csak az árról érdeklődő levélből nem sok jó sül ki. Van, aki eleinte válaszol ezekre, de a tapasztalataik szerint az ilyen érdeklődők komolytalanok, nem gondolták át kellően a kutyavásárlást, nem is ismerik a fajtát. Bár rengeteg a kiadásuk és a kiskutyák eladása sem fedezi ezt, de mégsem a pénzről szól az alom lehozása (már a normális, tényleg elhivatott tenyésztőknek).


Egy olyan levélre, ahol rendesen bemutatkozik az illető, leírja, miért ezt a fajtát szeretné, ír egy kicsit magáról, leírja, milyen körülményeket és foglalkozást tudna biztosítani a kiskutyának és a levél végén, esetleg a következőben rákérdez a körülbelüli árra, vagy szintén telefonon a beszélgetés végén, biztos kap választ rá.


Én például még úgy is jártam, hogy sok-sok beszélgetés, levelezés után a tenyésztő úgy megkedvelt, hogy gyakorlatilag szaporítói áron odaadta a legjobb kölyköt az alomból, ami eleinte "tabu" volt, mert ő akarta megtartani. Akkor még tanultam, és nagyon keveset kerestem diákmunkából. A kutyámmal azóta voltunk pár kiállításon, rendre az élvonalban végzett még a Világkiállításon is, emellett kutyasulizunk, trükköket tanulunk, sokat sétálunk és rendszeresen küldök róla képeket a tenyésztőnek. Pedig én is hobbi célra akartam eredetileg, de valahogy beszippantott ez az egész :D

Szóval ilyen is van. Több esetben is hallottam ilyet, noha nem verik nagydobra.


De itt is van egy ilyen kérdés, hogy hogyan írjunk a tenyésztőnek, és miért nem szeretik, ha rögtön csak az árat kérdezi valaki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__924436-hogyan..

2013. jún. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Igazabol mindegy is, mert 100 euroert (28-29ezer ft) egy tenyeszto sem ad kutyat. Talan meg szaporito sem, ha ritka fajtarol van szo.
2013. jún. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

17-es! Köszönöm válaszod! :) Értem, amit írsz!

Értem azt is, hogy mi sértő és mi nem a tenyésztő számára.

Ahogy Te is írod, az első levélben tömören, röviden, csapjuk a közepébe típusú rákérdezés veri ki a biztosítékot. Ez valamilyen szinten jogos is.

De, ha teszem azt, én írok egy levelet, bemutatkozom, stb. és felteszem a kérdést a végén, hogy mennyibe kerülne egy kölyök, akkor ott elvágtam magam? Miért ne tudhatnám meg elsők között, hogy mennyiért adja a kölyköt. Pláne, ha hobbi célra szeretnék kutyát. Ha az elején van árban is összehasonlítási alapom, akkor minden ismeret birtokában (ár, egészség, küllem, stb.) tudok dönteni, hogy melyik kennelt és melyik kutyát választom.

Ez meg a másik, hogy sokszor már ezzel is elvágja magát az ember, ha leírja, hogy hobbi célra szeretne kutyát. Mert akkor az már biztosan csak olcsón akar vásárolni. Pedig ez sem igaz.

Én csak magamból tudok kiindulni.

Megvetem a szaporítókat. Tenyésztőtől szeretnék kiskutyát venni. Mert fontos, hogy egészséges kutyus legyen. Meg is fizetem az árát, természetesen. Mivel nem kiállításokra hordanám, nem tenyészteni szeretném, nem is a külleme a legfontosabb. (Persze norm. határokon belüli hibákra gondolok.) Így fontos, hogy tisztában legyek azzal, hogy mennyit kell kifizetnem érte.


" Mivel tenyésztőkről és nem pénzre menő szaporítókról beszélünk. A tenyésztő a szeretett szukájától és egy jó kantól hoz le kölyköket, akikkel sokat foglalkozik, szívéhez nőnek, a lehető legjobb otthont szeretné keresni nekik, ha már nem tarthatja meg mindet."

Ezek szerint a magasabb ár garantálná, hogy jó helyre kerül-e a kutya?? És ha nem pénzéhes tenyésztőről beszélünk, akkor ő is pontosan tudja, hogy a kiadott összeg egyátalán nem mindegy.

Ne haragudj, kicsit hosszúra sikerült... :P

Nem kötekedek, csak "hangos" eszmefuttatás.

(16-os voltam megint. :) )

2013. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes, hogy ilyen hozzáállásokkal találkoztatok.

amikor egy éve még úgy nézett ki az életem, hogy bele fog férni még egy kutya, akkor felvettem a kapcsolatot egy tenyésztővel, olyan fajtát tenyészt, ami nem munkakutya az utóbbi időben, de én mondtam, hogy a küllem nem izgat, tökéletes lesz egy színhibás, foghibás, bármilyen hibás kölyök, viszont jellemre nagyon szeretnék olyan kutyát, akivel fogok tudni hobbi szinten dolgozni, vizsgázgatni, természetesen ivartalanítási kötelezettséggel.


Iszonyatosan örült, rögtön felajánlotta a volhard tesztet is magától és adott egy hihetetlenül kedvezményes árat is, mert nagyon örült, hogy valaki dolgozna az ő almából származó kutyával.

Szóval nem tudom, nekem fura, hogy ha te normálisan állsz hozzájuk, akkor ők miért bunkók.

Mindenesetre nem szimpi tenyésztőtől ne vegyél kutyát, mert normális esetben 10-15 évig kapcsolatban fogsz állni az illetővel és gáz lenne, ha nem jönnétek ki jól.

2013. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!