Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy a legtöbb...

Miért van az hogy a legtöbb tenyésztő b*szik válaszolni?

Figyelt kérdés
TK-es kutyát szeretnék, már jó pár éve tervben van az érkezése, direkt nem is akarom elkapkodni. De ha írok egy tenyésztőnek, és kérdezem az árakról vagy bármiről legtöbbször vissza sem írnak. Az egyik ráadásul csak azt válaszolta h érdeklődjek a fajtamentőknél. Miért van ez? Mindenki mondja hogy ne támogassunk szaporítót, erre ha a tenyésztőt keres fel az ember ugyanúgy le van sz*rva. :(

2013. jún. 18. 19:58
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
64%

19-es. Azt hiszem, pedig elég érthetően írtam le, ennél jobban sajnos nem tudom megfogalmazni, sajnálom :(


Egy bemutatkozó levél végén teljesen rendben van az ár, ahogy írtam is a hosszú válaszomban. De a tenyésztők többsége nem jó gazdit sejt egy rövid, tömör (esetleg még hibáktól is hemzsegő) levélből, ami nagyjából efféle: "Jó napot, bullterrier kiskutyát szeretnék hobbi célra, mennyibe kerül? Üdv, Horváth Béla".


És itt most tényleg nem arról van szó, hogy olcsón akar -e vagy sem. De azért az emberek többsége jobban megbecsüli, amiért pénzt adott, a magasabb ár egy elég jó "szűrő" is egyben. Lehet, hogy a végén mégsem fog annyiba kerülni egy kölyök, mert tényleg nagyban függ az ár a kiskutya minőségétől.


Egy tenyésztő már egy levélből is sokat leszűr a leendő gazdi elhivatottságából. Aki hirtelen felindulásból akar ilyen-olyan fajta kutyát venni, azokra jellemző főleg, hogy nincs kedvük (vagy fel sem merül bennük) hosszú levelet írni, nem értenek a kinézett fajtához, egész életükben ilyen kapkodók, megfontolatlanok. Lásd, mennyien vesznek pl. husky-t, mert olyan gyönyörű. Aztán jelentős részük már egy éves koruk körül a menhelyen, sintértelepen köt ki, mert nem bírnak az elevenségével, makacsságával, szökésre hajlamos természetével.

2013. jún. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Teljesen értem, amit írsz! :)

Köszönöm a válaszod! :)

(16,19)

2013. jún. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Aki lepontoz, az meg is indokolhatná, mi nem volt hasznos a válaszomban... A kérdésre válaszoltam, és ez nem like-gomb.

A tőlem telhető legjobban igyekszem válaszolni a kérdésekre, ha mondjuk krumplitermesztésről írtam volna ide, elfogadom, hogy nem hasznos. Indokokat kérnék, ha lehet, ne csak piros kezecskéket! Értelmes emberekkel kulturált vitákat szeretek folytatni.

Üdv, a két hosszabbat válaszoló.

2013. jún. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Én hirdetek itthon is, és külföldön is. Telefonszámmal. pont azért mert nem vagyok állandóan gép előtt. meg kell, hogy mondjam, hogy az e-mailezők 90 %-a ilyen levelet küld. "Helo, menyi a kiskutya?" És kb. ezzel a helyesirással. Direkt nem irok fel sem kennelnevet, sem szülő adatokat pont azért, hogy le tudjam szűrni ki az aki komolyan érdeklődik, ki az akinek mindegy, hogy honnan csak kutya kell. Telefonban némileg jobb a helyzet. Akivel normálisan tudok kommunikálni, annak szivesen mondok árat, már rögtön az első alkalom végén is. Sőt olyan gazdim is van, aki 3-szor eljött meglátogatni a babáját, rendszeresen beszéltünk telefonon, már én éreztem magam kellemetlen helyzetbe, hogy kérdezze már meg:) Elvitelkor jutott eszébe, hogy : mivel tartozom?:)

Adtam már jóval olcsóbban is kutyát, mert nagyon szimpik voltak, és csak családi kutyát szerettek volna, aztán ugy belelendültek, hogy fiatal championt csináltak belőle, és adtam már vissza a kutya vételárat ajándék gyanánt is annak, aki nagyon komolyan dolgozik a kutyával, és eredményeket szerez a kennelemnek. Keress még tovább tenyésztőket, biztosan megtalálod majd azt aki neked szimpatikus:)))) Esteleg kiállitásokon is tudsz nézelődni, ott is lehet velük beszélgetni.

2013. jún. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
68%
Ha valakinek volt már egy bizonyos fajtájú kutyája, de nem tk-es, és most elhatározza hogy a következőt tenyésztőtől szeretné venni, de fogalma sincs mennyibe kerül egy ilyen kutya, akkor is illetlenség megkérdezni? Nem mindenki olyan gazdag, hogy ha rávágják "1500 euro" akkor csak a zsebe mélyébe nyúl és már ki is van fizetve. Akarhat még valaki normális kutyát, tenyésztőtől, de mondjuk csak minimálbért keres minden hónapban. Becsületesen kifizetné azt az árat, amennyit elkérnek, na de azt előre tudnia kell hogy mégis mennyit tegyen félre, vagy hogy hány év alatt jönne össze rá a pénze. Attól mert valaki kíváncsi az árra (mert semmilyen viszonyítási alapja nincs) még nem feltétlenül jelenti azt hogy nem gondolja komolyan. Sőt. De ha valaki szerint "gáz" megkérdezni az árát, akkor már megint oda lyukadunk ki, hogy aki milliomos tartson állatot mert az hip-hop kicsöngeti, aki kevésbé tehetős az meg ne tartson semmit.
2013. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
93%

Na de normális esetben ez úgy néz ki, hogy egyrészt:

xy vagyok itt és itt élek, akármi.

Volt már ilyen és olyan kutyám, most szeretnék egy olyat amilyet ő tenyészt.

Nem szeretném kiállításra vinni, hobbi célra kellene, ivartalanítási kötelezettséget is szívesen vállalok, de érdekelne, hogy milyen egészségügyi szűrései vannak, mi kerül a szerződésbe, van-e bármilyen garancia, ismertek-e betegségek a felmenőknél.

Várható-e mostanában alom, esetleg van-e olyan kiskutya, akit szívesen adna hobbi célra is, gyakori-e a fajtában a küllemhiba, akármi.


Ebből már a tenyésztő is össze fogja rakni, hogy ide nem a legjobb kutyája fog kelleni, tehát nyilván nem is akar vagyonokat áldozni rá az érdeklődő.

Eleve mivel szerintem a mennyibe kerülnél fontosabb kérdés, hogy van-e illetve, mikor lesz, minthogy mennyibe kerül, mert tök mindegy az ára, ha te most akarsz kutyát, de csak 2 év múlva lesz alom, mert a tenyésztő épp gyereket szült és nem ér rá kutyázni.


Aztán ha ezekre kaptál választ, és eldöntötted, hogy akarsz vagy nem akarsz az illetőtől kutyát, akkor jön a kérdés, hogy mennyibe kerül.

2013. jún. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!