Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elengedhetem a pórázt vagy...

Elengedhetem a pórázt vagy húzzam vissza? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Kaptam egy 6 hónapos kutyát :3 és hozzá egy hám-ot vettem és 1 FLEXI pórázt.De amikor kiviszem sétálni akkor a kutyák elkezdenek ugatni de az én kutyám is, ilyenkor mindig visszahúzom mert nemtudom barátkozni akar-e vagy verekedni? 1x kipróbáltam és összebarátkozott 1 kutyával de az utcánkba van 3 boxer és azooknál mindig felemelem a kutyámat nehogy összeverekedjenek. mit csináljak?

2013. jún. 19. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

először is ne emeld fel, mert ez a legtöbb kutyát csak agresszívabbá tesz, ahogyan a tied sem lesz túl normális --> félős lesz vagy épp agresszív.


ne húzigáld vissza hanem egyértelműen tiltsad a hangoskodást. mellesleg nem tudom miért csörtetehet elől a kutya csak azért mert kistestű. ezzel pontosan hogy azt jelzed neki hogy ő a vezér tehát adott esetben védjen meg, hiszen ez is a vezér feladata ---> feltehetőleg ezért hangoskodik az utcán.


ha olyan kutyát látsz amelyikkel kapcsolatban kételyeid vannak (túlságosan agresszív esetleg kóbor és lehetséges beteg stb) akkor inkább az idegen kutyát tartsd távol ne a tiedet kapd fel. én ha akarnám se tudnám felkapni az enyémet de eddig mindig értett a szóból az összes idegen kutya, miszerint tisztes távolból kerüljenek minket ---> egy egy olyanabb kutya meg is támadhat titeket ha felkapod a kutyádat.

2013. jún. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Még most vidd el oviba, ahol megismerkedhet a többi kutyával, te meg megismerheted a kutyát.
2013. jún. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kutyaiskola nagyon jó szórakozás, csak ajánlani tudom. nézd meg pl a kutyabázist.
2013. jún. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
milyen fajta amúgy?
2013. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Törpe németjuhász :3 és szolok előre van olyan fajta (sokan mondták h nem létezik ilyen fajta de 1 születési rendeleneséggel született német juhászkutya) és köszönöm kutya oviba fogunk jelentkezni :3
2013. jún. 19. 11:38
 6/8 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
^_^ Hidd el jó tapasztalat, sokat megtudsz a kutyák testbeszédéről, nem mellesleg meg marha jó szórakozás. Korábbi negatív kutyás tapasztalatom miatt nekem is átsuhant a fejemen, hogy ajjaj, biztos össze fog verekedni majd a többi kutyával, vagy őt rakják helyre, de a tapasztalat ezzel teljesen ellentétes. Így azért már nyugodt szívvel engedem oda a kutyát a többihez, ha a másik gazdi is benne van, sőt esténként 6-8 másik kutyával együtt rohangál.
2013. jún. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A flexit úgy ahyog van dobd ki a kukába, életveszélyes és sem tanítani, sem nevelni nem lehet vele. A feszülő póráz eleve feszültséget kelt a kutyában, a flexinek meg alaptulajdonsága, hogy feszül.

Kerítésen keresztül nem annyira javasolt ismerkedni, mint ahogy pórázon sem, mert mindkét eszköz megakadályozza a kutyát abban, hogy tudjon úgy kommunikálni, ahogy normálisan kommunikálna.

2013. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Vegyél szépen egy egyszerű textil nyakörvet és egy 1-120 cm-es pórázt. Ha a kutyád hisztizik, ugatni készül, szólj rá határozottan, hogy "NEM", majd ránts egy rövidet, de határozottat a pórázon. Ha abbahagyja, dicsérd, és jutalmazd finom falatokkal.

Pórázon meg tanulja meg, hogy nem húzunk. Amint húzni KÉSZÜL, azonnal hátraarc pár lépés erejéig, majd ismét fordulj az eredeti irányba. Ezt MINDEN HÚZÁS ELŐTT meg kell csinálni!!

2013. jún. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!