Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon kötelező a...

Magyarországon kötelező a kutyaürüléket feltakarítani?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem. Szerintem semmi baj nem adódik belőle. A természetnek is szüksége van rá, de még a ganajtúró bogár is fontos az ürülék. Ha már valaki lépett kutyaürülékbe akkor se halt bele.

Szerintem a világban nem ez a legnagyobb probléma hogy ott az ürülék. Sokkal nagyobb problémát okoz a környezetszennyezés amit mi emberek okozunk.

De a kóbor kutyák után ki takarít fel?


2013. jún. 19. 11:05
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Persze nagyvárosban lehet nagyobb gondot okozna, mit kisvárosokban.
2013. jún. 19. 11:10
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Az utcán illendő. Szerintem sok helyen kötelező is lehet. Budapesten vannak emiatt külön ürüléktároló kukák.


A szabadban tényleg senkit nem zavar, de ha volt már kertes házad akkor szerintem tisztában vagy vele, hogy ott is feltakarítja az ember. Az utcán ráadásul a betonon undorító, büdös, a szél és az eső széthordja, betegségeket terjeszt. A szabadban senkit sem zavar, de az utcán undorító és veszélyes. Akár kicsi városban, akár nagyban. Gondolj bele, a legtöbb helyen nem szokás levenni a cipőt, ezért a szobába, irodába is azt hordod be. Veszélyes. Persze délután otthon leveszed a cipőt, de sokan vannak akik illendőségből otthon is cipőt viselnek, ha vendég érkezik. Ez elvileg egy városi illemszabály. A kutyaürüléket illik feltakarítani. Természetesen, ha a szabadban, nagyon nagy füves területen, réten, erdőben futtatod a kutyát, akkor ott senkit sem zavar.

2013. jún. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 acelsziv ***** válasza:
100%
igen, kötelező. És az a baj, hogy iszonyat büdös van, pláne a belvárosban a kutyasz@r miatt. Ráadásul Nem egyszer előfordult, hogy a "gondos" gazda a játszótéri homokozóba sz@ratta a kutyáját, a kisgyerek meg elkapott egy olyan fertőzést, hogy megvakult tőle.
2013. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező. És ha épp meglátják,hogy a kutyád után nem szeded fel,akkor meg is büntetnek. Az ember figyeljen oda a környezetére.
2013. jún. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindennek megvan a maga helye. Az ürülék a természetben a természet része, tehát hasznos. A szobád közepén nem a lakás része, tehát kosz. Ugyan így a városi környezetnek se része az ürülék, nagyjából azóta, amióta a bilit se az utcára borítjuk ki. Ha szerinted az utcán jó helyen van a kutyaszar, akkor neked a középkorban kellett volna élned, ott bőven lehetett volna részed ilyesmiben.
2013. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtad, nyilván nem ez a legnagyobb probléma, de ha mindenki felszedné, egy lépéssel előbbre lennénk. A kóbor kutyák után nem takarítják fel, viszont az a legkevesebb. (Felénk pl kevés kóbor kutya van, ha csak ők hagynák ott az ürüléket nem lenne gond)

Én úgy tudom büntetnek érte, persze ha rajta kapnak hogy nem szeded fel.

Egyébként biztosan nem árt a földnek, viszont te sem örülnél hogy folyton kutyasz@rba kellene lépned. Volt már rá példa hogy éppen szedtem fel az enyém után, és ahogy fordultam már bele is léptem egy tisztességes adagba. Ilyenkor azért belenyomnám a gazdi orrát, ha már ennyire nem zavarja hogy ott van.

Meg azért nem feltétlen kellemes ha vendégségbe megyek a kutyával, vagy buszra, vonatra szállok fel, és bűzölög a cipőm. Ráadásul otthon sem élmény letakarítani utána a cipőt.

2013. jún. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul parkokban ahol ott hagyják az kutyavégterméket nem csak kutyák vannak (nálunk pl futtató nincs, csak park), hanem gyerekek is játszanak, öregek kiülnek beszélgetni. Biztosan nem repesnék az örömtől ha kiülök a fűbe és ráülök egy kupacra.. vagy éppen ha a kisgyerek elesik nem kéne hogy a kutyagumiba hasaljon bele.

Úgy hogy adódik baj abból ha nem szeded fel.

2013. jún. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mint kutyás mondom, hogy nem tart semeddig sem felkapni egy zacskóba és kidobni a kukába. Tapasztalatom az, hogy általában a nagytestű és a kistestű kutyák gazdái nem szedik fel. Egyébként meg a játszóterek körüli bokrok nem a kutyák ürülékével vannak teli, hanem az ott játszó gyerekekéivel. Csak ezt a közteresek valamiért soha nem veszik észre, pedig az is büntetendő.

Az a vicc, hogy elvileg a parkok füvére sem lehetne kakiltatni a kutyát, de sajnos a belvárosban élőkön kívül senki sem úgy szocializálta a kutyáját, hogy a járdára csináljon. Én még az oltási könyv fénymásolatát is magammal hordom, mert nálunk a közteresek azt is kérik felmutatni, és ha nincs nálunk, akkor büntetnek. Plusz még üres zacskót is fel kell tudni mutatni. Sőt már arra is volt próbálkozásuk, hogy csak a szűk kutyafuttatóban lehet kutyát "sétáltatni". Úgy örülök, hogy Abszurdisztán polgára lehetek. Egyébként igazuk van azoknak, akik háborognak a kutyagumi miatt. A gazda igenis takarítsa el a kutyája piszkát a közterületről, ezt kívánja az embertársunk iránti tisztelet.

2013. jún. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Amikor figyelmetlen kis buta gyerek voltam, én is beleültem egy kutyaszarba, amit a kedves gazdi a parkban egy PADON hagyott ott, miután oda szaratta a kutyáját. Gratulálok az ilyennek. :)
2013. jún. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
100%
Ha falun laksz, vagy vidéki városban és a mezőre mész a kutyáddal, akkor ok, hogy így gondolkodsz. De pl Pesten engem sokszor a hányinger kerülget az utcán csörgedező kutyapisitől, és a marha nagy fosásoktól, de egy normál állagú kaki is elég, hogy elvegye a kedvem attól, hogy továbbegyem a szendvicsem. Hát még a turisták mit gondolhatnak. Vidéken meg az önsétáltató kutyáktól van tele a tököm. Persze, nem lesz kakis a kert, mert a kutya elintézi valakinek a füvén. Nálunk kertes házak vannak, de mindenki gondozza a ház előtti kis részt is. Múltkor láttam, hogy egy beagle egy jó nagyot odakakkantott valakinek a kővirágcserepébe (fenekével éppen felérte). Vagy a virágai közé, vagy a gondozott gyepére... Gazdi meg 20 méterrel előtte sétál, de látta, hogy a kutya mit csinál, persze nem szedte fel.
2013. jún. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!