Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországon kötelező az...

Magyarországon kötelező az orvosi igazolás sofőröknek?

Figyelt kérdés

Ukrán állampolgárként utaznánk saját autóval és régebben kérték a rendőrök közúti ellenőrzésnél.

Előre is köszönöm.



2013. jún. 14. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Az orvosi alkalmassági vizsga kötelező, de erről nincs külön igazolás, mert csak az kaphat elvileg jogosítványt, aki arra alkalmas (a megvesztegetéseket most ne vegyük figyelembe). Éppen ezért nem is kér ilyen papírt a rendőr.


Nem lehet, hogy az elsősegély vizsgára gondolsz? E vizsga letételét igazoló papírt korábban kérték a rendőrök, mostanában már nem jellemző, mivel csak azok kaphatnak jogsit, akik teljesítik ezt a vizsgát is.

2013. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem erre gondoltam.

Ukrajnában azon túl, hogy a jogositványhoz szükséges orvosi igazolás, azt magunknál is kell hordanunk.

Utoljára 8 éve voltam Magyarországon autóval és akkor közúti ellenőrzésnél kérte a rendőr az ukrajnában kiállitott orvosi igazolást.

Mostanában viszont nem kérik, vagy nem mindig, ezt hallottam.

2013. jún. 15. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!