Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl bújós. Miért van ez és...

Túl bújós. Miért van ez és hogyan tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt találtam egy kutyát. Elég rossz állapotban, de azért nem az a nagyon vészes kategória. Mindenesetre 1-2 hete kóborol. Szeretném helyrehozni testileg-lelkileg és aztán gazdihoz adni. A "gond" csak az vele, hogy túlságosan bújik. Értsd: A két lábad közé megy, nem lehet tőle lépni, állandóan hasraesek benne. Gyakorlatilag ha ember a közelébe van akkor olyan szorosan bújik a lábához, hogy mozogni képtelenség,de minimum balesetveszélyes. Egyébként ha berakom egy kennelbe akkor hang nélkül elvan. Gondolom az előéletében az okozhatt ezt, hogy kitették, és ennyire fél, hogy megint egyedül marad? Hogyan tudnám picit oldalni ezt? Nyilván a sok szeretgetéssel, de azon kívül valamilyen technikai jellegű tanácsra lenne szükségem. Ja és fel is ugrik és a 2 mancsával szorítja a lábat.. A szívem megszakd, de ez így akkor sem normális :(

#kutya #túl bújós
2013. jún. 19. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
azért kicsit belegondolhatsz hogy kint volt kb 2 hétig alig kaja viz,és te most adol neki mindent ini eni,meleg helyen nagyából,és örül nekded,kötődik hozzád vagy akihez:D (szeret).D
2013. jún. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindenkivel ezt csinálja, lényegtelen hogy 1 napja ismeri vagy 10 másodperce jött oda hozzá.
2013. jún. 19. 14:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez magától rendeződni fog. Mivel még csak két napja van nálad, egyenlőre hagyd neki ezt és biztosítsd a szeretetedről. Amikor látod, hogy kezd kinyílni, akkor pedig ignoráld amikor bújni akar, és csak akkor szeretgesd, ha nem ő kéri, hanem te hívod oda magadhoz.
2013. jún. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 acelsziv ***** válasza:
Így van. Most hagyd még. Hadd szokja, hogy ismét van, aki szereti és törődik vele.
2013. jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Hát én nem értek egyet az előttem szólókkal. A legjobb az lenne számára ha az első pillanatól lennének számára határok. Jelöj ki számára egy helyet, lehetőleg olyat ahonnan lát téged és küld oda. Persze ezt mondani könnyebb mint megvalósítani. Mondjuk adj neki valami rágcsát fektesd a helyére és hagyd ott, ha eljön onnan kisérd vissza. Persze finoman de határozottan. Ha ott marad jutalamazd meg érte. Meg fogja tanúlni hamar hogy mi a helyzet, és ha elég következets tudsz lenni akkor a szeparációs stresz sem fog fenyegetni.
2013. jún. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké. Amint le tudtam pajszerelni a lábamról, megpróbálom :)

Egyébként nagyon sovány 15 kg helyett 10 és ha választani kell a bújás és kaja között egyértelműen bújás. De majd még próbálom. Valamelyik sonka csak meghatja :)

2013. jún. 19. 15:02
 7/7 anonim ***** válasza:

:) Nagyon aranyos.

Majd megnyugszik, amint rájön, hogy biztonságban van.


Ha nincsenek kutyák a mennyországban, akkor oda akarok menni,

ahová ők is mentek.

Will Rogers

2013. jún. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!