Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni...

Hogyan lehet leszoktatni arról, hogy ürülékben, és hasonlókban hemperegjen?

Figyelt kérdés
Tegnap is halszagúan jött haza, valamiért szeret ilyen büdös dolgokban "megmártózni". Le lehet erről szoktatni? 7 év körüli kutyus.
2013. jún. 1. 00:51
 1/4 anonim ***** válasza:
a kérdés csak azért fura, mert mi az, hogy halszagúan jött haza? egyedül sétáltatja magát? ha nem vagy ott vele és nem figyelsz rá, akkor sehogy! főleg a vadászkutyák szeretnek dögben fetrengeni, sajnos ez ösztönös dolog, olyan nincs, hogy te otthon megmondod neki, hogy ne hemperegj, majd egyedül elmegy kódorogni és nem hempereg. figyelni kell, hogy mit csinál és rászólni, mikor kezd lefeküdni a dögbe.
2013. jún. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha félreérthető voltam, késő van már. :D Anyum kutyája tulajdonképpen, ezért ő sétáltatja, így értettem, hogy halszagúan jött haza.
2013. jún. 1. 01:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon erős ösztön, hogy dögökbe, és egyéb büdös dolgokba fetrengenek. Ez onnan ered, hogy a kutya ragadozó, és ha vadásztak, akkor a saját szagukat így próbálták elfedni.

Érdekes, hogy ez a dolog nem tud belőlük "kikódolódni" Yorkshire terrierem van, és az ősei valószínűleg az elmúlt 50-100 évben már nem nagyon vadásztak. Mégis a kutyámat nagyon szemmel kell tartani, ma reggel is megtalált egy döglött vakondot...szerencsére annak nem volt szaga.

Pedig okos, szófogadó, iskolát végeztem vele, és tökéletesen tudja, hogy ezt nem lenne szabad. De ezt akkor sem hagyja abba, ha ilyenkor rászólok, oda kell mennem, és elhúzni onnan.

Biztos le lehet nevelni, de nekem még nem sikerült 6 év alatt.

2013. jún. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

sehogyan !

ilyen korú kutyánál ez a feladat esélytelen :)

amint elszabadul a pórázról, és talál valami rejtő szagot ,belehempereg .

kicsi kölyök korukban talán, de akkor is nehéz . vadászkutyáknál,majdnem lehetetlen. persze vannak fajták amik nem tesznek ilyent , de azok ritkák.

2013. jún. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!