Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó megoldás hosszútávon?

Ez jó megoldás hosszútávon?

Figyelt kérdés
Elkezdtem tanítani a kutyámat fekvésre. Tudja mit kell tennie, csak most sokat gyakoroltuk. Séta közben mondtam hogy "fekszik", elmondtam többször mire lefeküdt, addig nem mozdultunk amíg le nem feküdt. Miután lefeküdt megsimogattam, és egyre ritkábbak lettek a simogatások. Most már minden 4-ik fekvésnél simogatom meg. Nem fog ebbe beleúnni, jutalomfalatot ne adjak neki, vagy jó ez így? Szerintem elég jutalom neki hogy tovább mehetünk. Azt vettem észre hogy amikor lefektettem és megsimogattam utána nem nagyon akart lefeküdni, majd ezután (simogatás nélküli fektetés) gyorsabban lefeküdt. Olyan mintha a simogatással arra ösztönözném a kutyát hogy ne feküdjön le. Lehetséges ez? Egy idő után mint egy tiltakozólag elkezdett nyüsszögni, de közben lefeküdt, olyan mintha belenyugodott volna hogy le kell feküdnie, és szerintem csak azért nyüsszögött hogy megsajnáljam. Nos hosszú távra jó amit csinálok?
2013. jún. 20. 02:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Azt, hogy hosszú távon jó e ez, azt csak később fogod megtudni, senki nem fogja tudni neked megmondani. Neked kell megismerned a kutyádat, hogy mi az a motiváció, ami nála működik. E
2013. jún. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Eslő vagyok.


Egyébként meg ki hogy tanít. Valaki jutalommal, legyen az labda, kaja, simi, míg más kényszerítéssel... kinek mi jön be. Kérdés, hogy a kutyának melyik lenne a jobb.

2013. jún. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

szerintem ez az egész totál zavaros. nem csoda hogy szerencsétlen kutya már nyüszít kínjában.


ha megcsinál jól valamit minden esetben kell egy jel a kutya számára hogy jó ha ezt továbbra is így fogja csinálni. ha már símogatás akkor legyen egy dicsérettel egybekötött simi. mellesleg a dicséretben is "hallatszania" kell hogy te most tényleg örülsz. nem a szavakkal hanem a hangsúllyal. tehát ha te azt mondod a kutyának hogy feküdjön és ő lefekszik akkor igenis jár neki a dicséret!


mellesleg pontosan hogy azért vágja le magát a simi után olyan szívesen, mert tudja hogy ez az amit elvársz tőle.


mellesleg ha többször kell neki szólni hogy feküdjön le az nem a kutyát hanem téged minősít. ez már általában a tekintély hiányára vall. igaz nem lepődnék meg ha nem is a tekintéllyel van a baj, hanem azzal ahogy próbálod megértetni, vagy pontosabban nem megértetni vele mit akarsz.


"Olyan mintha a simogatással arra ösztönözném a kutyát hogy ne feküdjön le. Lehetséges ez? "


ha képtelen vagy dicsérni jókor akkor igen. de ez a te hibád...


"Egy idő után mint egy tiltakozólag elkezdett nyüsszögni, de közben lefeküdt, olyan mintha belenyugodott volna hogy le kell feküdnie, és szerintem csak azért nyüsszögött hogy megsajnáljam."


szerintem inkább meg már össze volt zavarodva szerencsétlen a következetlenségednek hála.


"Nos hosszú távra jó amit csinálok?"


szerintem nagyon nem.

2013. jún. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Legalább az elejére kell a pozitív megerősítés. Megint más az, ha már tudja az adott feladatot, de makacskodik, akkor igenis feküdjön le, szóra és nem kajára.
2013. jún. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

3.: "mellesleg pontosan hogy azért vágja le magát a simi után olyan szívesen, mert tudja hogy ez az amit elvársz tőle."

"Olyan mintha a simogatással arra ösztönözném a kutyát hogy ne feküdjön le. Lehetséges ez? "


ha képtelen vagy dicsérni jókor akkor igen. de ez a te hibád...


Az idézőjeles az én írásom. Most akkor mivan?? Te vagy itt a legzavarosabb már bocsi össze-vissza beszélsz:D

2013. jún. 20. 13:28
 6/16 A kérdező kommentje:
3.: Ja bocs az első mondat is idézőjelbe raktam véletlenül, az a tiéd. Amugy milyen beszéd az hogy simi??? Gondolom nő vagy... Inkább maradj csendben...
2013. jún. 20. 13:31
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát nekem ebből az jön le, hogy a kutyának a leghalványabb fogalma sincs arról, hogy mit jelent a fekszik, csak elunja az álldogálást és inkább lefekszik egy idő után.
2013. jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem, ha nem mondom neki nem fekszik le. Nem ácsorgunk ott percekig.
2013. jún. 20. 14:22
 9/16 anonim ***** válasza:
igen , nő vagyok, egy megnevelt domináns pittel, míg te még annyit sem vagy képes megérteni hogy idéztem a szövegedből és arra válaszoltam még. ha ennyire buta vagy akkor nem csodálom hogy a kutyád csak hébe hóba ül le neked. mellesleg a simi szót nem becézgetésnek szánom hanem rövidítésnek. borzasztó buta egy ember vagy!
2013. jún. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Te olyan hülye vagy ember, mint a sötét éjszaka! Virít, hogy fogalmad sincsen a kutyanevelésről! Húzzál inkább el egy kutyasuliba, hátha ott segítenek rajtad!
2013. jún. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!