Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó megoldás hosszútávon?

Ez jó megoldás hosszútávon?

Figyelt kérdés
Elkezdtem tanítani a kutyámat fekvésre. Tudja mit kell tennie, csak most sokat gyakoroltuk. Séta közben mondtam hogy "fekszik", elmondtam többször mire lefeküdt, addig nem mozdultunk amíg le nem feküdt. Miután lefeküdt megsimogattam, és egyre ritkábbak lettek a simogatások. Most már minden 4-ik fekvésnél simogatom meg. Nem fog ebbe beleúnni, jutalomfalatot ne adjak neki, vagy jó ez így? Szerintem elég jutalom neki hogy tovább mehetünk. Azt vettem észre hogy amikor lefektettem és megsimogattam utána nem nagyon akart lefeküdni, majd ezután (simogatás nélküli fektetés) gyorsabban lefeküdt. Olyan mintha a simogatással arra ösztönözném a kutyát hogy ne feküdjön le. Lehetséges ez? Egy idő után mint egy tiltakozólag elkezdett nyüsszögni, de közben lefeküdt, olyan mintha belenyugodott volna hogy le kell feküdnie, és szerintem csak azért nyüsszögött hogy megsajnáljam. Nos hosszú távra jó amit csinálok?
2013. jún. 20. 02:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
jah bocsánat, fekszik. hébe hóba fekszik le neked a kutya...
2013. jún. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Aha okéxd

Nekem ez az első alkalom volt hogy kipróbáltam séta közben, előtte csak ritkán használtam. Fél óráig csináltam folyamatosan, előtte meg a helyben maradást és a behívást gyakoroltuk. Fél órás séta végére már egész jól ment neki a fekvés, a kezdeti 20 másodperc helyett már 7-8 másodperc alatt lefeküdt de azé én vagyok a hülye pffffXD Örülnétek ti ha csak tizedannyi tehetségetek lenne a kutyaneveléshez mint nekem már bocsXD Ezt nem nagyképűségből mondom de a helyben maradás megtanítása is csak 20 percembe került. Én kíváncsi lennék ti mennyi idő alatt tanítotok meg dolgokat a kutyátoknakxd Ez csak egyeseknek szól, na de ne térjünk el a témától, tudjátok hol a helyetek. Oké lehet visszavágni hogy milyen hülye vagyok így meg úgy nem értek semmihez, de ebből nem kérek:D Ha meg visszaszóltok akkor meg ti sem lesztek különbek annál mint aminek hisztek engem látatlanban. Na itt is értelmes emberek vannak, jön itt sok hülye vitatkozni meg oltogatnixd Most te nőszemély kit érdekel mennyire okos a pittbullod??? Kérdésre válaszolni emberek:D

2013. jún. 20. 17:12
 13/16 anonim ***** válasza:

"Gondolom nő vagy... Inkább maradj csendben..."

Ez kissé gázos, nem gondolod, kérdező?

Már csak azért is, mert az illető nő, elég világosan elmondta a lényeget. Próbálj meg egy kis önvizsgálatot tartani, vagy ha tudsz, egy jó kutyaiskolában rá tudnak világítani a homályos területekre.

Az nem baj, ha valaki nem ért a kutyákhoz, illetve tapasztalatlan, az viszont gond, ha az illető azt gondolja magáról, hogy ő már kész kiképző. Sajnálom de ez a véleményem.

26/n !!! :D

2013. jún. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az, hogy a kutyád hamar tudott teljesíteni egy feladatot, az nem téged minősít, hanem a kutyát. Nem tudom érted e mit szeretnék sejtetni :D
2013. jún. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

" Nos hosszú távra jó amit csinálok?"

Ez a kérdés lefordítva annyit jelent: erősítsetek meg, hogy jó amit csinálok, mert jónak akarom gondolni magam, azt akarom érezni, hogy jól értek valamihez.

Kétlem, hogy ezek után, bárki megerősítene itt téged ebben :(

2013. jún. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"Ez a kérdés lefordítva annyit jelent: erősítsetek meg, hogy jó amit csinálok, mert jónak akarom gondolni magam, azt akarom érezni, hogy jól értek valamihez.", "az viszont gond, ha az illető azt gondolja magáról, hogy ő már kész kiképző."


Ha azt gondolnám magamról hogy hű mindent tudok a kutyákról akkor nem tettem volna fel a kérdést. Szoktam feltenni kérdést olyan dolgokról is amivel teljesen tisztában vagyok, de meghallgatok szívesen mást is mert mindig lehet valami újat tanulni. Nem mellesleg a királyoknak is volt tanácsadójuk, meg a főnökök sem egyedül irányítanak pont azért mert ők sem tudhatnak mindent;)

2013. jún. 20. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!