Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg az "add...

Hogyan tanítsam meg az "add ide", vagy a "kérem" parancsszót?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy egy éves shar-pei-m, akivel nem tudok 'eldobom,hozd vissza' jellegű játékot játszani, mert nem adja nekem vissza az adott tárgyat. Két lehetőség van: vagy elszalad vele,lefekszik, és magában kezd vele játszani, vagy odahozza, de nem engedi ki a szájából. Próbáltam már jutalom falattal, mivel nagyon szereti a hasát, de vagy egyáltalán nem foglalkozik a jutalom falattal, vagy a játékkal nem foglalkozik tovább, és folyamatosan ott ül előttem, hogy adjak még neki enni.. Hogyan taníthatnám meg neki, hogy adja ide nekem, amit visszahozott?

Előre is köszönöm!


2013. jún. 20. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
megfogod a játékot, és mondod neki hogy kérem, közben huzod a száját. ha nem ereszti akkor elkezded az állát simogatni alul, vagy megfogod, és egy picit megnyomod. közben a paraqncsot folyamatosan mondod. ha elengedi megdicséred juti falat nélkül
2013. jún. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hagyd a jutalomfalatot, inkább egy másik, hasonlóan vonzó játékra próbáld "elcserélni" vele.
2013. jún. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy vonzóbb kajára próbáld meg elcserélni amiért ott hagyja a játékot (a máj pl be szokott válni) vagy 2egyforma labdával kell játszani, mikor odahozza az egyiket felkínálod cserébe a másikat. Ha kaja után nem foglalkozik a labdával akkor 1-2perc szünet és utána próbálkozz, ne azonnal.

A kutyában annak kell rögződnie, hogy ideiglenesen feladja az általa megszerzett zsákmányt egy még jobb illetve a további szórakozás reményében és nem annak, hogy ha odaviszem a labdámat mikor hívnak, akkor erőszakkal elveszik.

2013. jún. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk nem vált be a húzás, csak még jobban bepörgött tőle és szinte rongyozás lett belőle. Én azt csináltam, hogy amikor nem akarta odaadni, olyan leguggoltam (csak hogy el ne rántson, mert több erő van benne mint bennem), a másik kezemmel megfogtam a nyakörvét hogy ne ficánkoljon, a testemmel nyugalmat sugároztam, s egy kicsit csúnyán is néztem a szemébe. Amikor rájött, hogy nincs játék ha nem engedi el, sőt, még csúnya nézést is kap, inkább elengedte.
2013. jún. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!