Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak klikkerrel hogy nem mehet ki az ajtón?

Figyelt kérdés

Ismeri a klikkert, a "fekszik" parancsot már ezzel tanítottam meg neki.

Viszont amióta itt lakik küzdünk ezzel, hogy kimegy a nyitott ajtón, sőt, ha be van csukva akkor kinyitja! Egy jól irányzott mozdulattal lenyomja a kilincset és már kint is van...

Van esetleg erre valami tippetek?

Amikor kiviszem sétálni sosem engedem ki egyből, csak akkor jöhet amikor kintről hívom. Nem tudom hogy kezdjek neki, segítsetek!


2013. jún. 11. 20:09
 1/5 A kérdező kommentje:
És nem lehet azt mondani rá hogy nincs eleget foglalkozva vele, ezt hozzátenném. Órákat sétálunk, kutyafuttatóba járunk és ezenkívül egész nap mellettem van, mindenhova igyekszem magammal vinni. Láttam egy másik hasonló kérdésnél hogy ezzel magyaráztátok a jelenséget, de ez itt nem hinném hogy igaz lenne.
2013. jún. 11. 20:15
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ez egy olyan dolog, amit nem tanítunk, főleg nem klikkerrel. Ez egy szabály, a szabály megsértéséért pedig büntetés jár. Te se kapsz pénzjutalmat, ha csak 50-el mész a városban, ellenben jól megbüntetnek, ha ennél gyorsabban mész és legközelebb nem lesz kedved szabályt szegni.
2013. jún. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem. És hogyan büntethetek egy olyan szabályszegést amit gyakorlatilag képtelen vagyok tettenérni?

Mire észreveszem hogy próbálkozik már az udvaron ássa fel a kertet... Ha próbálkozik már késő, mindenképp kijut és ott egy ideig nem hajkurászhatom..

2013. jún. 11. 21:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Rigli az ajtóra, akkor nem nyílik ki. ha kitartóan próbálkozik, úgyis meghallod, akkor pedig mehet az elzavarás az ajtótól.
2013. jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két alapvető szabályt kell neked betartanod, hogy sikert érj el:

1. Soha ne legyen lehetősége kiszökni úgy, hogy nem látod!

2. Amikor fel akarod állítani a szabályt, akkor húzd csőbe! Hagyd nyitva az ajtót és bújj el úgy, hogy ő ne lásson, de te lásd őt. Értelemszerűen, ha ő bent van, akkor te kint bújsz el, és várod, hogy hibázzon. Amikor átlépi a küszöböt, akkor mehet a büntetés.


Ha addig amíg nem stabil a szabály, akár csak egyszer is kiszökik úgy, hogy nem veszed észre és ezért nem bünteted, akkor azzal elrontod az egész addigi munkádat, úgyhogy az 1-es pont fontos. A büntetés pedig legyen elég erős ahhoz, hogy ne legyen kedve bepróbálkozni!

2013. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!