Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 30. 000 Ft-ért Shar pei?

30. 000 Ft-ért Shar pei?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egyet, találtam is a neten hirdetést. 30-ért adják, azt írják, hogy anya-apa törzskönyves,és van róluk fénykép, teljesen Shar pei kinézetűek mind. De most akkor ő is szaporító? Ne vegyek tőle kutyát?
2013. jún. 20. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Persze, hogy szaporító!!! Én nem venném meg, az tuti!
2013. jún. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%

Van a gyerekkutyának oltása, törzskönyve bármi? Igényesen néz ki, jól táplált?

De ugye nekem is látnom kéne a képet, jó kutyaszakértő vagyok, most nem 1 ember van aki fedezteti a kutyáját, szerintem ezzel nincs is baj. De ha nem tudja őket rendesen ellátni akkor lehetne mondani, de aki sok kutyát tart és szaporít kis ketrecekben tartva azokat, kutyagyárosnak szokták hívni, az egyik leggusztustalanabb dolog a világon, nem is értem miért élnek az ilyenek.

2013. jún. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha nincs se oltása se tk-ja, nem láttad személyesen, akkor semmiféleképpen ne vedd meg.

Egyébként egy kutyatenyésztőnek van egy külön tenyésztési igazolványa.

Gondolom neki nincs, tehát szaporító, és a kutyák egészsége, oltásai stb.. szóval nem tartanám biztonságosnak

2013. jún. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

100 000-ért vadonatúj Ferrari-t?


Ez ugyanolyan.

Ha valóban igényes kutyatartók lennének,akkor nem hoznák vissza még 0-ra sem a kölykök az árukat.

A tenyésztő sem azért adja 100-150 ezerért,mert ő ebből meggazdagszik,(mert nagyon nem)hanem mert kb. így hozza ki 0-ra az alom felnevelését.


Attól,hogy 2 törzskönyves kutyát összeraknak,még cseppet sem biztos,hogy a kölykök is rendben lesznek.

Van a kölyköknek törzskönyve?

Az anyakutyának herpesz oltása?

A kölyköket 8 hetesnél korábban nem is adhatja oda neked,addigra 2 oltással rendelkezniük kell,valamint 4x féregtelenítve kell hogy legyenek.

Milyen tápon nevelkednek?

A házban élnek az emberekkel,vagy vmi lepukkant disznóólban?

A szülőknek vannak egészségügyi szűrései?(Nem az egészségügyi könyvre gondolok,de nem is a sima oltásokra)


Ha bármelyik pont nem stimmel,valami gáz van.

2013. jún. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp se vedd meg,még akkor sem,ha látszólag normális körülmények között van tartva.

Azt bárki állíthatja egy törzskönyvről,hogy az adott kutyáé.Azt is,hogy a törzskönyves kan az apa,miközben a szomszéd Bodrika az.Ismerős tenyésztő járt úgy,hogy a szaporító az eladó almot a tenyésztő kutyáinak képével hirdette.

Az egyik legproblémásabb,legbetegesebb fajta.Még profi tenyésztőknek is feladja a leckét.Sokszor császárral ellenek olyan kölyköket,akik azonnali műtétre szorulnak.

Már csak ezért is gyanús a 30 ezer.Ha ennyiért megvennéd,jó eséllyel kapnál egy beteg és/vagy idegroncs kutyát,az állatorvosra meg ráköltenéd a vételár tízszeresét.Ne támogass szaporítót!Ha van vevő a kölykökre,újabb és újabb almokat fog legyártani.

Két lehetőség van:vagy gyűjtesz még pénzt és veszel normális tenyésztőtől,vagy elmész egy menhelyre vagy gyepire,ott is szokott lenni sharp.Hirdetnek most is a fb-on SOS bajban lévőket,és egyre gyakoribbak.

2013. jún. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szaporító, elvből nem vennék tőle.

Ráadásul a shar-pei elég problémás fajta, erősen hajlamos jó pár betegségre, így óva intelek a szaporított példányoktól!

2013. jún. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem.. Köszönöm a választ mindenkinek, akkor valószínűleg fajtamentőktől hozok el egyet, akkor legalább megmentek egy életet :)
2013. jún. 23. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!