Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyivel igényel több gondosk...

Mennyivel igényel több gondoskodást egy 5 hetes Shar pei mint egy 8 hetes?

Figyelt kérdés
Tényleg nemkell az most, hogy jajj még nem lehetne nálad stb... nálam van és kész de légyszi akinek volt dolga már Shar pei-al az irjon pár tippet, hogyan is van ez ilyenkor?

2013. jún. 5. 16:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

ugyanannyi gondoskodást igényel. csak jobb lett volna ha több ideig maradhat az anyjával, mert tovább tud szopni, és erősebb és ellenállóbb felnőttkutya lett volna belőle.


vegyél neki jóminőségű tápot! ne sajnáld a pénzt!

2013. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Egy shar peinél nagyon fontos lenne a szocializáció - még fontosabb mint egy könnyebben kezelhető kutyánál. Ezt most kihagytad vele, grat, és ez visszahozhatatlan. Ezen kívül sokkal-sokkal több törődést igényel, már csak ha azt nézed h még egyáltalán nem várható el tőle semmilyen körülmények között a vizelet, kaki visszatartása, ill napi 5ször kell ennie... és akkor a foglalkozásról még nem beszéltünk, de mondom, a kutyákkal való kommunikációt te semmiképpen de még egy idegen kutya sem úgy tudja megtanítani neki mint az anyja és a testvérei.
2013. jún. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát figyi szocializálni az oltások után elég szóval azzal nem késtem el és sztem igyis ugyanolyan erőteljes kutya lesz , mondtam nem azzal kell törődni, hogy 5 hetesen nálam van hanem, hogy miben más a helyzet. De sztem ha meglessz a minőségi táp és a gondoskodás akk nem lesz baj.
2013. jún. 5. 17:26
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha ennyire okos vagy akkor miért kérdezel? :o)))
2013. jún. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Még a tudatlan szaporítók sem szokták 6 hetesnél előbb oda adni, kíváncsi lennék mi volt olyan sürgős ami arra késztetett hogy a legalapabb szocializációt kihagyattad vele. Ezért van egyébként ennyi hülye kutya mert minél hamarabb elpasszolják a kölyköket, a tudatlan felelőtlen gazda ráadásul csak ront avval hogy egyáltalán nem ért a kutyákhoz, sőt elrontja őket. 8 hetes kort megkellet volna várni, nem véletlen találták ki. Annyival igényel több gondoskodást hogy erősen pótolni kéne a szocializációt, ami ember lévén neked nehéz lesz
2013. jún. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem okoskodásnak szántam, de mivel már számtalan oldalat végigolvastam van valami elképzelésem a helyzetről de mondom sztem nem lesz gond csak te igy nagyon leirtad a szitut... de több tenyésztőtől is hallottam h ha az anyja elengedi akkor hamarébb is vihető.
2013. jún. 5. 17:35
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom kit tartasz te tenyésztőnek, de egy Tenyésztő ilyet nem mond, mert az igenis tudja, h abban a 3 hétben mennyi mindent tanul a kölyök az anyjától és testvéreitől - még akkoris ha már nem szoptat az anyja és látszólag nem foglalkozik velük. Ezek olyan kutya dolgok, testbeszéd, gátolt harapás, kommunikációs dolgok, amit senki nem tud pótolni úgy. De egyáltalán nem kell hinned nekem/ünk, nincs ezzel baj.

Egyáltalán tudod h hogyan fogod neki pótolni a kimaradt dolgokat??

2013. jún. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egy tenyésztő nem ad el oltás nélkül kutyát, és az első oltást 6 hetesen kapják. A szobatisztasággal még várni kell minimum 3 hetet addig az anyja se neveli szobatisztaságra, meleg hely kell neki lehetőleg 25-30 fok, mert ilyenkor még az anyja melengeti őket, starter táp hogy behozzátok a lemaradást ami az anyatejjel kimaradt táplálkozást illetően. Egy ilyen kiskutya állandó felügyeletet igényel a nap 24 órájában. Egy-2 hét múlva taníthatod száraz tápot enni, mert most még áztatott táp kell neki. Egy dologról nem tudsz és úgy látom nem is olvastál, a kutyát nem lehet egyből tápra szoktatni, a TENYÉSZTŐK (nem a szaporítók ahonnan a kutyád is van) már akkor elkezdik tápra szoptatni a kicsiket amíg szopnak, mert ha hirtelen abba marad a szopizás és egyből kapják a tápot annak egész szép több napon tartó hasmenés a vége, így erre te is számíthatsz, hogy a lakásod szépen fog kinézni. Veled egy szobában kell aludnia, túl nagy stressz lenne neki még az egyedül lét, kivinni még legalább 5 hétig nem lehet. Féreghajtani kell, és egy hét múlva meg kell kapnia az első oltását.
2013. jún. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Így van!
2013. jún. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Volt már nálam sok befogadott kiskutya, volt köztük egy 5 hetes egyke is. Na vele nagyon nehéz volt. Három hét alatt az alomtestvéreivel, ahogy játszik megtanulja mekkorát szabad harapni. Na most ez nekem több hónapomba került. Hiába sikítottam úgy mint a többi kiskutya, egyszerűen nem értette, mert a tesók közben elszaladnak, behúzzák a farkukat. Na én ezt nem tudtam utánozni. Volt több kutyám is, így sokat segítettek, de ebben nem tudtak, mert nekik nem fájt a harapás. Mindemellett az önértékelése is eléggé eltorzult. Ő volt a tipikus omega. 25 kilós létére a négy kilós kiskutya is simán elmorogta a kajájától. Szóval a leggondosabb szocializáció mellett is sajnos előfordulhatnak torzulások. Sajnos nála nem volt más lehetőség, az anyja kóbor kutya volt a legvadabb fajtából, a kicsi pedig angolkóros. Nekem sokat segített a többi kutya, de ha nincs másik kutyád sokkal-sokkal nehezebb helyzetben leszel.
2013. jún. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!