Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális hogy a kutyám...

Ez normális hogy a kutyám mindig megdugja a plüss kutyáját?

Figyelt kérdés
A kutyámnak van egy nagy plüss kutyája, és hát.. hogy is mondjam... mindig megd.gja, egyébként fiú kutya, és hát nem tudom mit csináljak. Talán kéne szereznem neki egy lány kutyust...
2013. jún. 20. 18:32
 1/9 anonim válasza:
16%
Az enyém a labdát... Vagy szerez neki egy csajt vagy vetesd le a heregolyóit (állatorvossal).:)
2013. jún. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%

normális. én kutyám is csinálta:) de itt egy videó a "témával" kapcsolatban :D


http://www.youtube.com/watch?v=zLv7xDZrB_c

2013. jún. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sippara ***** válasza:
85%

Nem, nem kéne. A kutyák nem emberek, nincs nemi vágyuk, ösztönből szaporodnak - ideje lenne ezt megtanulni, legalább azoknak, akiknek kutyájuk van.

Ráadásul a plüssállat dugása nem is szaporodási szándékkal történik, hanem puszta dominancia - a gazda jelenlétében ráadásul a legnagyobb pofátlanság.

2013. jún. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Delfinek meg az emberek szexelnek szórakozásból, a többi állat csak szaporodás céljából
2013. jún. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Igen nagy tiszteletlenség rád nézve, azonnal tiltsd le. Amúgy az ivartalanítás is segíthet.
2013. jún. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a dominancia jele. Minél előbb tiltsad le erről, mert ha nem, lehet hogy te leszel a következő célpontja.
2013. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Ahogy így utánaolvasgattam, a plüssállat 'megrontása' teljesen ok és normális viselkedés. Ha egy másik kutya vagy ember lenne, akkor más a helyzet. Az én kutyám pl. elég szubmisszív, ennek ellenére valamelyik nap (épp haragban voltunk, ő nem tudott mit kezdeni a dologgal, nyüsszögött is párat) életében először valamit próbált kezdeni a plüssteknősével...természetesen azonnal tiltottam, meg elvettem tőle a játékot, mert azt hallottam, hogy dominancia blablabla.

Később érdekelni kezdett a téma, mert nem fért a fejembe, hogy az én amúgy nem igazán domináns kutyám miért "kérdőjelezi meg" a vezetői szerepem. Találtam külföldi forrásokat, és mindegyik teljesen okénak mondta ezt a viselkedést, hisz a kutyák maszturbálnak is, és a plüssállatok d-gása ugyanerre jó. Nem feltétlenül az élvezet miatt, de stresszoldás, vagyis ha a kutya pl. szorong valami miatt vagy magányos, ugyanehhez a módszerhez fordul, de szimplán lehet a jele a kezdődő nemi érettségnek vagy a nemi vágy kifejeződése, vagy esetleg fel akarja hívni magára a figyelmet.


Itt van egy-két cikk:

[link]


[link]

2013. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Zavar egyébként a viselkedése? Mert ha igen, akkor ivartalanítsd, ezért semmiképpen ne akarj szerezni egy lány kutyát.
2013. jún. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dancsó Máté válasza:
Szerezz neki lány kutyust ?D
2015. febr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!