Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jártál már az illatos úti...

Jártál már az illatos úti telepen? 4-5 hetes kutyát szeretnék hazahozni!

Figyelt kérdés

Tudni szeretném, hogy mostanában milyen az illatos úti telep, milyenek a körülmények. Kapnak e oltást, kezelést a kutyák?? Pár hetes kölyökkutyák kerültek be oda. A gondozásuk tudom, hogy nagy felelősséggel jár, viszont sok mindent nem tudok, amit itt meg szeretnék kérdezni, tehát.

- Ennyi idős kölyköket mennyire rizikós hazahozni úgy általában?

- Ezekkel a kiskutyákkal idősebb korukban mennyi probléma lesz? (pszichésen és fizikailag)

- Az illatos úton beoltják a kutyákat a betegségek ellen?

- Ezek a kölykök biztosan megbetegszenek/legyengülnek? (nem is érdemes hazahozni őket?)

- Ha ott kölyök kerül be, akkor vele el szokták kezdeni a kötelező oltási programot?

- mennyit kell fizetni?


Fiatal lány vagyok, már nagykorú, de még tanulok és most nyár van. Ergó időm, mint a tenger (nem "muszáj" dolgoznom, szülőkkel élek)

Magyarán bőven tudnék időt szánni egy ilyen kicsi kutyára, etetni, foglalkozni vele stb.

Kutyaneveléshez is értek, az összes kutyás könyvet, és interneten fellelhető blogot elolvastam (komoly), és volt már kutyám, akit kizárólag én neveltem (sajnos ő idő előtt elpusztult)

Az oltási programról is jó lenne tudni valamit. Hány hetesen kell elkezdeni, és mikor fejeződik be (veszettség ellenit leszámítva)

Illetve alkalmanként mennyibe kerül a kölyök kutya oltás?



Majd ha eszembe jut még írok. Ja, és írjatok a telepről... :(


2013. jún. 20. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen, jártam.


Tök normálisak a körülmények, a gondozók rendesek, a dokik úgyszintén, a kennelek tiszták, a kutyák rendben vannak.

2013. jún. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én inkább valamelyik budapesti menhelyet ajánlanám, mert az Illatos NEM menhely, hanem ebrendészeti telep. Vagyis sok minden nincs, amire be vannak rendezkedve a menhelyek. Ott minden önkéntest szívesen látnak, a REX éppen most nehéz helyzetben van, a Dunakanyarból és a Szentendrei-szigetről, elöntött területekről rengeteg állatot mentettek.

Mentőöv az állatoknak

[link]

2013. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]


A kép róluk nem ennyire szép, sok kutyát altattak el pl. helyhiány miatt, télen a csupasz, hideg betonon feküdtek, hideg vizet és nyers csontot kaptak. Előző kutyánkat alig fél évesen annak idején onnan hoztam el, azóta lehet, hogy megváltoztak a körülmények.

2013. jún. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Illatosról (de a menhelyekről sem) idősebb kutyát sem hozhatsz el oltások és chip, valamint örökbefogadási nyilatkozat nélkül. És mindkét esetben fizetni kell.

A kis kölykök oltásairól itt írnak: [link]

2013. jún. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Olyan menhelyeken, ahol önkéntesek foglalkoznak a kutyákkal és iskoláztatják őket, általában 10 ezer forintot kérnek. Illatoson ez az összeg tavaly 5 ezer forint volt.
2013. jún. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

És telepen mennyit kell fizetni?

Ha minimális a túlélési esélyük, vagyis hazahozok egy ilyen picúrt és egy-két hét múlva mellettem hal meg... értitek.

Úgy gondoltam azért hozok el a telepről, mert ott hamar elaltatják őket.

Viszont érdekelne a többi kérdés is, a kölykökről!

2013. jún. 20. 21:47
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót az oltásokról!

Azokkal kapcsolatban még kérdés, alkalmanként mennyibe kerül?

2013. jún. 20. 21:56
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

5000 Forintot kértek el úgy, hogy a kutya kap féregtelenítőt, az első oltást, és a csipet!

Szerintem ez elég korrekt így.

Nagyon tartottam tőle, mikor először mentem oda, végül onnan fogadtam örökbe egy apró kiskutyát.

A gondozók rendesek, aki minket kísért, még modta is, hogy etessük rendesen, törődjünk vele sokat, stb... ebből azt szűrtem le, hogy szívükön viselik a kutyák sorsát.

A körülmények normálisak, miután kiválasztod a kiskutyát ki kell tölteni egy örökbefogadói nyilatkozatot, feltételezem ez így van mindenhol.

[link]

:D Két hete van nálunk, és sokat javult az állapota, illetve fejlődött :)

2013. jún. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ha ilyen helyről hozol el kutyát, ha megkapja az oltási könyvét, abban benne lesz, hogy mikor kell vinni következő oltásra, és kell neki beadni a következő féregtelenítőt.

De szerintem ajánlatos hamarabb elvinni dokihoz, mondani neki honnan van, és kérni, hogy adjanak neki olyan féregtelenítőt, ami a paraziták szélesebb spektrumát kiirtja. :)

2013. jún. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

De aranyos! :)

Mennyi idős a kutyus?

2013. jún. 20. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!