Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szoba tiszta, de...

A kutyám szoba tiszta, de télen nem tudom h hova kéne wc-ztetnem mert ki nem küldhetem mert vizes lesz a lába és megfátik. Mit tudok vele kezdeni?

Figyelt kérdés
lécci segítsete! fontos lenne
2009. okt. 12. 19:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a kutyáknak esőben és télen bizony vizes lesz a lábuk és ez így van rendjén! A kiadós sétáltatás (pisi/kaki plusz futás, játék) után hazaérve meg szoktuk törölni (sáros időben vagy városban sózott járda után tiszta vízben mosni plusz törölni) a tappancsait és nem betegszik meg. Emiatt nem kell aggódnod.
2009. okt. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
de télen nem tudom elvinni sétálni meg suli van délelőtt és nem tudom kivinni és bentre h tudom megoldani h nem kakiljon meg pisiljon minden felé?
2009. okt. 12. 19:53
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne hülyéskedj már!

Egy kutya nem fázik meg ha hideg és hó van, hidd el nekem. Ezer meg ezer kutya van kint hóban-fagyban és lásd: nem első telüket töltik ott.

Miért, ha te kesztyűtlenül hógolyózol egyet, megfázol? A kutyának még szőrös is a lába!

Egyébként akkor még sétáltatni sem fogod? Nehogy megfázzon 'mezítláb'?

Nem biztos hogy a kutyának jót tesz ha novembertől februárig bent senyved a lakásban.

Nekem kinti kutyáim vannak. Az idősebbik már a kilencedik telét tölti ott, és soha semmi baja nem volt, sőt, ha behívtam nagyon hidegben, két perc után böködte a kilincset, hogy elég volt. Erdőben lakunk, itt nálunk télen nem ritka a másfél méteres hó sem, a kutyák meg imádnak alagutakat ásni a hóban úgy, hogy ők nem látszanak ki.

Nem tudom, hogy milyen kutyád van, de nem kell aggódnod hogy meg fog fázni, mert ha egy másfél kilós zsebcirkálód van sem lesz baja egy kinti pisiléstől.

2009. okt. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Jó, és eddig nem volt suli? Eddig nem oldottad meg? Délután meg ugyanúgy leviheted, hóban-fagyban esőben. vagy talán itt nem is a kutya a kényes hanem a gazdi a kényelmes?
2009. okt. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
78%

Vegyél neki kis cipőt meg meleg ruhácskát (kapucnival), akkor nem fog fázni... és még divatos is leszel...

Minden kutya túl éli ha néha vizes lesz kicsit, nem kell akkora ügyet csinálni belőle.

És suli előtt + után és még este is vidd csak le sétálni (nem fog belehalni a kutyád és Te sem).

Nem tudom hány éves vagy de itt a lakótelepen van egy helyes kis srác (kb: 6 éves) és minden reggel Ő hozza le a kutyáját!

2009. okt. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Most ezt nem értem. Hirtelen eszedbe jutott, hogy télen hideg van és esik a hó?

A kutyát minden nap sétálni kell vinni. (ma pl. kétszer voltam a kutyáimmal sétálni zuhogó esőben. Esőkabátban és csizmában. kerti kutyák egyébként)

Tehát őszel is télen is szépen elviszed sétálni, kiengeded Wc-re. Ha bejön megtörölgeted a lábát.

A sulival pedig ne erősködj, már másfél hónapja suli van.

2009. okt. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
de amikor nem vagyok itthon bepisil meg akkor szokott kakilni küll kerteshátba lakunk de ha kiengedem a kutyát akk saras lessz és a hosszú szőrét nem igazán lhet kitisztítani de nekem vmi olyan ötlet kéne h vmi alomféle vagy hasnonlót nem tud e vki?...
2009. okt. 12. 20:10
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, hogy szobatiszta. Most meg azt, hogyha nem vagy otthon akkor bepisil. Igen vizes lesz. Le kell törölni, le kell mosni. Mindenki ezt csinálja. Mit gondolsz másoknak hogy néz ki séta után a kutyája?

Milyen kutyád van?

2009. okt. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%

Basszus, ezekből lesznek a rózsaszín tütükés, plüsskoronás, kutyaparfümös, rózsaszín flitteres pórázos kutyatáskás plázacicák!

Egy kutya arra való, hogy megvédjen téged akármilyen helyzetben, ha kell, az életét adja érted, a gazdájának tekintsen téged, és még emellett életed megjobb és legfontosabb barátja legyen.

Az vili, hogy nem fog téged megvédeni, mert(gondolom) a méterénél fogva alkalmatlan rá, nadehogy még gyorsabban is fut mint te....és még a lába is vizes lesz télen!

2009. okt. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok megint. A kutyát igenis meg kell sétáltatni naponta minimum háromszor! A reggeli lehet csak eü (pisi/kaki), 10-15 perc, dél körül és este viszont rendes, minimum fél órás, de inkább órás futás, játék kell a legkisebb termetű blökinek is, különben csak sínylődik a lakásban. Bizony a kutya felelősséggel jár, akkor is kell sétáltatni, gondskodni róla, ha esik, fúj, fagy, fáradt, vagy éppen beteg vagy.
2009. okt. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!