Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves a yorki kutyusom, de...

2 éves a yorki kutyusom, de mai napig ne szoba tiszta-mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
szánj rá 2 hetet és vidd le naponta először 2 óránként. pár nap után növeld az időt. De a napi 4-5sétának meg kell lennie
2011. jún. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 compactegon ***** válasza:
miért nem kiskorában tanítottad meg neki? mikor kint vagytok és csinálja dícséret, kis darab virsli. ha bent csinálja: bünti. NEM az orrát nyomkodod bele, hanem miután kész a baj, rászólsz keményebben, hogy lássa rosszat csinált. csak türelem.
2011. jún. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát minden kutyát meg lehet tanítani a szobatisztaságra.

ez mind a türelmen alapszik. 2 év alatt meg kellett volna tanulnia, vmit elrontottatok.


amúgy én is azt mondom, hogy kint dicséret, bent büntetés. az enyém hamar megtanulta.

2011. jún. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 kutyánk van itthon, kertes házban lakunk. Az egyik egy yorki, hát mit mondjak, mi mindig azt mondjuk, ő olyan mint egy szőke hajú, rózsaszínkörmű csinibaba (elnézést akit ezzel megbántok). Azt nem mondanám, hogy nem szobatiszta, de megesik hogy akkor is bepiszkít ha nyitva az ajtó, és csak kikellene mennie. Egyszerűen nem tudtuk rászoktatni… Sok emberrel beszéltem már akinek ilyen fajtája van, és hasonló élményekről számoltak be. Próbálj meg mindent, vidd le sűrűben, de az én véleményem az, igazán szobatiszta soha nem lesz. (Mielőtt valaki leszólna, nem mondom, hogy az összes yorki ilyen, de valljuk be, némi igazság van benne.)
2011. jún. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként normális a kutya viselkedése?
2011. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Emy1991 ***** válasza:

4. hozzászóló: nekem is yorkim van és én is több embert kérdeztem és azt mondták, hogy még néha bepiszkít.De ez nem csak a yorkinál fordul elő. Ismerősöm Bolognese kutyusa mindig bepisil/bekakil mikor idegen megy hozzájuk.


Én sem tudom, hogy hogyan szoktassam rá a szobatisztaságra.Éjjel többször felkelek, kiviszem pisilni a házunk elé. Ébredés után mindig kimegyünk és akkor összejön a dolog. De, ha játszik akkor nem veszem észre csak foltot. Nem mutatja,hogy menni kell. Most rendeltem pelust és úgy gondoltam, ha kell neki és nem vagyok itthon vagy nem veszem észre, hogy kell neki, akkor oda végezze a dolgát. Remélem használni fogja.


Sok szerencsét mindenkinek,aki ezzel küzd! Nehéz feladat :(

2011. júl. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!