Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát fogok hazahozni. Jók a...

Kutyát fogok hazahozni. Jók a terveim? Vagy ez már paranoia?

Figyelt kérdés

Menhelyről szeretnék elhozni egy kölyök kutyát. Emeletes kertes házunk van, de amiatt (?) szívta meg az ezelőtti fiatal ebem, mert felevett valamit, amit nem kellett volna. Így érthető az aggodalmam. Szeretnék is kutyát, de közben bennem van a félsz, egyáltalán érdemlek-e kutyát ezek után?

Őt sem sima plüssállatként tartottam (mint egyes gazdik), a következőt sem úgy fogom.

A terveim:

Első héten kizárólag a szobámban lehet felügyelet nélkül. leviszem pisilni, de ennyi. A következő 3 hétben az emeleten (ahol a szobám is van) lesz. Mire sor kerül arra, hogy szabadon járhat-kelhet az egész házban, addigra már egy hónapja lesz itt. Innentől fogunk kimenni a kertbe hosszabb időkre, de mindig csak felügyelettel, úgy hogy lekötöm a figyelmét. Aztán ha megvan minden oltás mehet a séta, a park. Egy évesen meg talán eljutunk arra szintre, hogy nem kellek feltétlenül én is ahhoz, hogy a kertben időzzön. Szabályokat már első naptól kezdve lefektetem, sokat játszunk, ismerek minden kutya-törvényt szóval ezekkel nem lesz gond.


20/L, a családommal élek.


2013. jún. 22. 02:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ezúttal tisztán tartod a kerted, és nem tartassz ott semmi olyasmit ami a kutya számára mérgező, akkor nem lesz semmi gond.
2013. jún. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha megmérgezték, akkor azt nem küszöbölheted ki teljesen. Ha meg is tanítod neki, hogy ne egyen fel semmit a földről, egyik kutya sem fogad szót 100%-ban. El kell fogadni, hogy vannak a kutyatartásnak veszélyei. Ha meg tőletek evett meg valami rosszat, akkor egyszerűen csak jobban oda kell figyelni.
2013. jún. 22. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal, a legtöbb kutya szeret a kertben lenni, érdemes lenne neki kutyaajtót is felrakni.

Távolíts el minden veszélyes dolgot a kertből, a kutyád pedig tanítsd meg, hogy ne egyen meg semmit, amit bedobnak neki, csak ha te odaadod neki. Amúgy szerintem nem sok olyan ember van, aki csak úgy megmérgez kutyákat. Általában van valami oka, nem csak úgy ránézésre választanak ki egy kutyát. Ha jól nevelt kutyád van, ami pl. nem ugat egész nap, akkor szerintem senkit sem fog zavarni. Ha pedig tudod, hogy ki okozta a bajt az előzőnek, akkor próbálj kibékülni azzal a személlyel. (Most már úgyis hiába jelentenéd fel, inkább legyél vele jóban.)


Amúgy csinálhatod azt, amit leírtál, de évek távlatában nézve felesleges. Lehet 5 éves korában is egy olyan pillanat, amikor talál valami veszélyeset a kertben. Nem kell ennyire félteni, pláne nem így, hiszen akkor vagy féltsd túl egész életében, vagy kezeld lazábban. :) Az persze egyáltalán nem baj, ha nem jár más kutyák közé, amíg nem kapta meg az oltásait. Sőt, ha kóbor kutya odamegy hozzá és a kerítésnél nyalakodnak az sem a legjobb, tehát ha mondjuk arra is figyelsz még az is normális.

2013. jún. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább tisztítsd ki a kertet, hogy ne legyen tele mérgező növénnyel (pl gyöngyvirág, de keress rá neten, mert vagy még egy pár).

Gondold végig, hogy van-e kedves jóakarótok, vagy csak egy állatgyűlölő barom a környéken, aki megmérgezhette és hogy esetleg halt-e így meg másnak is kutyája/cicája. Ez esetben nem túlzás a sok óvintézkedés, de akkor számolj azzal is, hogy az ételmegtagadást nem mindig sétagalopp megtanítani. Ott van a buktatója, hogy a csábító erő hatalmas, a kutya pedig pontosan tudja, hogy te nem vagy ott büntit kiszabni, de ennek ellenére nem lehetetlen a dolog. Pozitívum, hogy ellenőrizni legalább tudod időnként, ha hívsz egy ismerőst, akit a kutya még nem ismer és ő megpróbálja megetetni finom falatokkal kerítésen kívülről.

2013. jún. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelmét nem látom annak, hogy az első hétre a szobádba zárd, szerintem nyugodtan felfedezheti a lakást, lehet a család mellett, egy kölyök kutyának nagyon fontos a család, a falka.

Amúgy meg tartsd tisztán a kertet, és a kutya szabadon jöhet-mehet.

2013. jún. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlságosan aggódsz.Ne láncold ennyire magadhoz,mert ha később el kell menned valahova,legyen az csak pár óra,a kutya úgy fog bömbölni,mint ahogy annak rendje.Persze első időben így is úgy is bömbölni fog,de ez természetes.


Kicsit lazább legyél,ne görcsölj rá ennyire.Nem lesz semmi baj.:)

2013. jún. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!