Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sheltie-sek / sheltie-ket...

Sheltie-sek / sheltie-ket ismerők! Milyen ezeknek a kutyáknak a természete? Mesélnétek a kutyátokról? : )

Figyelt kérdés
2009. okt. 12. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon emberszerető, okos, alkalmazkodó kutyus, kiváló családi kutya.

Kissé makacsabb, mint a nagytestvér /collie/.

Édes, tündér kutyák, gyerek mellé kiváló választás.

Lakásban is könnyen tartható, kis termete, alkalmazkodókészsége miatt.

Agility-ben is nagyon ügyesek szoktak lenni.

Üdv.

2009. okt. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem egy 16hónapos trikolor szukám van. Imádja az egész család. Sőt! A környékünkön (csak 1ilyen kutya van erre) egész rajongó tábora van, bár sajna mindenki kis collie-nak nézi, nagyon ritka az ha valaki felismeri a fajtát.

A szőre kölyökkorától rendszeres ápolást igényel, azonban ha koszos lesz nagyon gyorsan kipörgeti a szőre a homokot, sarat és utána újra fehér lesz a bundája. Én hetente kétszer fésülöm, hosszú szőrre való fésüléskönnyítő balzsammal. (Ezt nem kötelező persze használni, de szebb, puhább tőle a szőre, és nem is törik fésülésnél.)

Természetét tekintve úgy 1éves korukig igazi rossz csontok. Utána megkomolyodnak, de akkor meg az lesz a baj. Szeretnek játszani, barátságosak minden másik kutyával, állattal, emberrel. Az enyémet nem győztem lenevelni róla,h mindenkihez oda menjen.

Könnyen tanulnak és imádják ha foglalkoznak velük. Bármit meg lehet nekik tanítani. Emellett imádják ha a gazdi (vagy akár más) dögönyözi őket. Az enyém az ágyamban alszik éjjel és oda bújik hozzám. Szeretnek kirándulni, mozogni, és egész nagy mozgásigényük is van.


Itt találsz az enyémről képeket (a másik kutyusommal együtt): [link]

2009. okt. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!