Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 hónapos magyar...

Van egy 4 hónapos magyar vizsla kutyusunk, és a szoba közepére piszkít állandóan. A pelenkát kikerüli, a domestos sem segít, már borsot is szórtunk le, de az sem hat. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Egyszerűen zárjátok ki a szobából, amíg ilyet csinál!

Amikor odacsinál, alaposan szídjátok le, határozott hangon, majd küldjétek ki, és jó sokáíg ne is szóljatok hozzá, ne is nézzetek rá, mintha ott se lenne.

Amikor kinn végzi a dolgát, dícsérjétek, örüljetek nagyon neki, hogy érezze, most ügyes volt.

Előbb-utóbb csak rájön majd, hová lehet, hová nem.

Üdv.

2009. okt. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy meg akartátok neki mutatni, hogy hova NE kakiljon arra is megtanítottáktok, hogy hova csinálja? Mert erre tanítani kell. Egy kiskutya ügyetlen, hallottam már olyat is, aki tudta hova kell, csak nem tudta eltalálni. Evés után, felkeléskor kell odavinni a kijelölt helyre. Ha sikerül akkor nagyon meg kell dicsérni, ha meg máshova akkor rajta kell kapni és leszídni (nem belenyomni! és nem borsot szórni!). Amúgy meg ez a pelenka nagy baromság. Kintre szoktatni sokkal egyszerűbb, azt is ugyanezzel a módszerrel kell csak ott nagyobb a helye. Egy kutya úgysem élhet eégsz életében a lakásban, ki is kell neki mennie, akkor felesleges a pelenka.
2009. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
elsőnek igaza van, nálunk ez működött, h ki van zárva abból a szobából, ahova mindig odarakta a dolgait, azóta (kopp-kopp) 3 napja nem volt itthon semmi, csak lennt
2009. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bea24 ***** válasza:
Nekünk is van 2 vizsla kutyusunk és amikor még picik voltak, ők is a szoba közepére csináltak és egyéb helyekre, pölö kanapé mögé... stb. Én ilyenkor nagyon megszidtam őket és a fenekükre vágtam egy picit, persze nem nagyon, csakhogy tudják, ezt nem szabad. Nálunk a helyzetet nehezítette,hogy lakásban vagyunk és még csak ki sem tudtuk küldeni őket. Elég sokára lettek szoba tiszták. Nem tudom, hogy milyen nemű a kutyusod,de nekünk a lány kutyus előbb szoba tiszta lett. Egy könyvben olvastam, hogy a fekhelyéhez közel le kell tenni egy nagy újságpapírt, tudni fogja, hogy ott kell végeznie a dolgát, majd miután ez megtörtént lecseréled, de az előzőből hagysz egy kis darabot, hogy tudja ismét oda kell piszkítania. Remélem ez beválik, mert tudom, milyen kellemetlen ilyenkor. Bocs a litániáért! :)
2009. okt. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bea24 ***** válasza:
Az előző vagyok. A másodiknak igaza van, ez jobb ötlet, egyből szoktasd a kinti ürítésre. :) Üdv.
2009. okt. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vigyétek le a szabadba, persze az nem olyan könnyű, mint a pelenka... -.-"
2009. okt. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minek egy vizslát pelenkára szoktatni?

Vidd ki a 4 hónapos kutyát 4 óránként és nem fog se bepisilni, se bekakilni. Azt nem várhatod el egy ekkora kutyától, kibírjon egy fél napot, és egy kutyát (főleg egy vizslát) pelenkára pisiltetni pedig természetellenes.

2009. okt. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a pelenka arra van, h ha otthon kell neki, nem bírja ki a levitelig, és még nem szobatiszta, nyilván, akkor arra rakjon... nem írta, h arra akarja örökre rászoktatni, lehet csak nekem nyilvánvaló, de szerintem csak addig, míg nem 100% szobatiszta...
2009. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. aki lepontozott, annak a kutyája amíg nem volt szobatiszta, hova pisilt? nem raktatok alá újságpapírt? újságpapír=pelenka...
2009. okt. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!