Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Okos egy ír szetter?

Okos egy ír szetter?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam már róla, de mindenki mást mond, van aki kivételesen okosnak mondja, van aki nagyon butának. Véleményeket tudtok mondani?(értelmeset) előre is köszi:)

2013. jún. 23. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt ír szetterünk, alapvetően nagyon élénk, kicsit kerge kutya, de ha jól meg van nevelve és ki vannak merítve az energiái akkor nem rosszalkodik, okos és nagyon tanulékony. Szereti ha futtatják:) Annyi butasága volt a mienknek max hogy amikor esett az eső akkor soha nem ment be a házába hanem kiállt és rótta a köröket:D
2013. jún. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden kutya egyéniség.Minden fajtán belül vannak eltérő tulajdonságú kutyák.Egy adott fajtára nem lehet azt mondani,hogy "nagyon buta".Minden kutya jó valamiben(általában)Az okosság relatív.Attól függ,mire szeretnéd megtanítani.Agility-re,apportírozásra,vagy másfajta trükkökre.

Ha egy ír szetterrel(vagy akármilyen más kutyával)eleget foglalkozol,napi rendszerességgel tanítod,rengeteg dolgot meg tud tanulni.Hogy miben a jó,azt neked kell kitapasztalni.

Nekem pl. van egy shih-tzu keverékem.A szobakutyákra ráragadt az az általánosítás,hogy ölbe valók és buták.Én rengeteg trükkre megtanítottam,és mindenki ámuldozik,hogy milyen okos,"pedig szobakutya":/

Idő és türelem kell a kutyákhoz.Szinte minden kutya okos, ki kell belőlük hozni a legjobbat:)

2013. jún. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2013. jún. 23. 18:29
 4/5 anonim ***** válasza:
A kutyasulin az egyik oktatónak ír szettere van, nagyon jófej, elképesztő okos, mozgékony, gyönyörű kutya:)
2013. jún. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Okos kutya, de sok törődést ígényel. Nagyon mozgékony, sokat kell vele mozogni, fegyelmezni eleinte nehéz, de ha következetes vagy vele, akkor engedelmes lesz.
2016. márc. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!