Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákhoz türelem kell?...

A kutyákhoz türelem kell? mert itt sok embert látok aki azt írja hogy az ő nagytestű kutyája már 3 hónapos korában engedelmeskedett neki

Figyelt kérdés
mert én ezt valahogy nehezen hiszem el. hogy akkora hatalmas tekintélye legyen egy 3 hónapos kutyánál aki most ismerkedik tanul mindennel hogy a kutyát ne érdekelje semmi más csak a gazda. meg ha farkas falkából indulok ki ott a kölykökel 6h-1 éves korukig a vezér elég elnéző velük ...
2013. jún. 23. 19:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A kutyához türelem kell. Egyedfüggő, hogy mennyi:) Én őszintén bevallom, hogy az enyémhez nem kevés, legalábbis mostanság, hogy a második dackorszakát éri így egy éves kora körül.

Három hónapos korában nem volt vele ennyire bonyodalmas, pont az teszi nehézzé most az életet, hogy hirtelen elképesztő magabiztos lett és bizony nekiindul a világot felfedezni, kiskorában jobban félt volna szerintem messzire menni tőlem, stb.. Viszont könnyebb is lett, mert jobban tud koncentrálni, jobban kommunikálunk, stb.

2013. jún. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Yorkshire terrierem van, 6 éves múlt. A kutyám annyira kötődik hozzám az első naptól kezdve, hogy nekünk a kutyaoviba nem is kellett részt venni a kötődést erősítő feladatokban :D Aztán amikor a kutyasulit csináltuk, ott is mindig mi mutattuk a feladatokat, mert a kutyám annyira figyelt rám mindig, amint megértette, hogy mi a feladat, alig várta, hogy utasítást adjak neki.

De igen, van ilyen, hogy 3-4 hónaposan már szófogadó. De én is tisztában voltam vele, hogy kölyök, ehhez mérten voltam szigorú.

2013. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Yorkshire :DD én pl egy makacs dobira, rotira , német juhászra gondolok ám. amúgy az igaz hogy meglehet tanítani trükköket, sőt! hisz ebben a korban jobban motiválhatóak kajával és falánkak is . de pl arról van szó hogy a kutya ezeket 3 hónaposan minden körülmények között végre hajtja e . egy kutya főleg egy bizalmatlan típusnál nem egy napról A kettőre lehet A tekintélyt elérni . egy kis kutyát minden inger érdekli és kizárt hogy te rád figyeljen ha ott egy számára ismeretlen dolog de ez így van rendén , persze a határvonalakat már minél előbb meg kell húzni , és mutatni a kutya felé hogy ki az úr a háznál .
2013. jún. 23. 22:56
 14/22 anonim ***** válasza:
90%
Az a baj h az tükröződik az írásodból, h le vagy ragadva a régebben használatos kutyakiképzési módszereknél és azzal nem vagy tisztában h lehet ezt másképp is. Illetve egy 3 hónapos "keményebb" fajtából való kutya sen fog még téged ledominálni vagy ha igen akkor ott nagyon nagy probléma van. Illetve persze lekötheti adott szituban más, de ezt tudni kell kezelni - vagy nem hagyni hibázni és akkor nem kiadni parancsot vagy érdekesebbnek kell lenni (erre sok gazda képtelen h motiválja a saját kutyáját, nem is tudná h hogyan nyúljon hozzá - inkább ráhagyja)
2013. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem türelem kell a kutyákhoz, és az, hogy megértsük, mire van szüksége. Ha rájövünk, mire van szüksége, azt magától csinálni fogja, örömmel. Én barátként tartom a kutyám, és nem erőltetek rá semmit, amit nem akar, mégis mindent tud, amit szeretnék tőle. Nagyon ritkán beszélek hozzá szavakkal, mégis érti hogy mit szeretnék, illetve mit nem szeretnék, hogy csináljon.

Kiskutyánál nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy más ne érdekelje, mint a gazda, ekkor fedeznek ők fel mindent, szimatolnak, harapdálnak, ahogy előttem is írták. De ebben az időszakban alakul a kötődés is. Nem is értem, mire kellene válaszolni :D

2013. jún. 24. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ez a makacsság is egy félreértelmezett dolog.

Ha a kutyának van saját érdeklődése, képességei, amik a természetéből fakadnak, azokat kell nekünk felfedezni, és azokkal dolgozni. Ha a kutya természete ellen dolgozik valaki, és azt mondja, hogy milyen makacs a kutya, az nagyon nagyot téved.

2013. jún. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A yorkis vagyok. Ebből az aspektusból -amiről beszélünk- miért is fontos a kutyafajtája/mérete?
2013. jún. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező, te nagyon el vagy tévedve. Olyan kutya nem létezik, aki mindig mindent minden körülmények között végrehajt. Nincs tökéletes kutya. Egy 3 hónapos kutya, akármilyehn fajtából, igenis lehet engedelmes a saját szintjén. Egy 2 éves kisgyerektől sem azt várod, hogy lediplomázzon, de attól még nem lesz rossz, hogy ő olyat nem tud...
2013. jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nincs? Sztem akkor te vagy eltévedve , ja persze csak azt tudja végrehajtani amit megtanìtottàl neki de azt mindig megkell.csinàlnia. Na meg a kutya még mindig nem ember. Bocs helyesirasert
2013. jún. 24. 16:32
 20/22 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem ember. És tekintve, hogy az ember sem tökéletes, így a kutyától sem várhatjuk. Még a gépek is elromlanak néha. A kutya pedig egy érző élőlény, aki nem óraműpontossággal működik. De valószínűleg ezt neked hiába magyarázzuk!
2013. jún. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!