Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot szeretnék kérni,...

Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen kutyát ajánlanátok, amely nyugodt, kis mozgásigényű és kis méretű?

Figyelt kérdés
Egyedül élnék vele, néha ki tud majd menni a társasház közös kertjébe, de főleg lakásban lesz. Esetleg ha jól viselkedik emberek között, elvinném magammal amikor táncot oktatok, de ha nem szedi szét a lakást, akkor napi max.5-6 órára a lakásban hagynám. Köszönöm: Kati

2013. jún. 24. 11:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy egy idősebb kutyust válassz, akinek már ismert a jelleme és biztosan nem nagy a mozgásigénye. Mert egy kölyöknek vagy fiatalnak mindenképpen az, mindegy milyen fajta. Nekem uszkárom van fajtamentőktől. Ebben a fajtában az a csodás, hogy megszokja azt ami van. Amikor hozzám került, azt mondták kicsi a mozgás igénye, elég neki napi 1,5-2 óra séta. És ez így is volt. Viszont nagyon dagi volt, ezért el kezdtünk napi 3-4 órákat sétálni, azóta nem elég neki a 1,5, teljesen kezelhetetlen lesz ha csak ennyit megyünk. Most már lefogyott, szerintem vissza lehetne rá szoktatni a kevés sétára, de nem akarom, annyira élvezi. :)

Mindemellett nagyon jó társasági kutyák, könnyen nevelhetőek, nem dominánsak, így valószínűleg viheted magaddal a táncórákra is. :)

2013. jún. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

A bolognese nagyon jó kutya, szófogadó, és nagyon szereti a gazdáját. Az anyukámnak gyerek korában uszkára volt, az is nagyon okos, és illedelmes. Ha uszkárod lenne, akkor törpe, vagy toy uszkárt válassz. A toy uszkár kissebb mint a törpe.

A nagy meg a közepes meg már nagyon nagy lenne, és azt mondtad h kicsit szeretnél. Szóval amikor mi is eldöntöttük h milyen legyen kb. 3 hete, ez a kettő volt a lehetséges, végül a bolognesét választottuk. :) Sok szerencsét a kutyushoz. :DDD

2013. jún. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat és a privátban küldött ajánlatokat is, de véhül is egy 9 hónapos Shih Tzu kutyust hoztam el fajtamentőktől. Kb 1 hónapja vagyunk együtt, de mindha örökké így éltünk volna ... úgy érzem megtaláltam a számomra TÖKÉLETES kutyust. Mindenkinek csak ajánlani tudom ... aranyos, okos (már rengeteg dolgot megtanult), amikor kell játékos, amikor szükséges akkor nyugodt ... szóval IMÁDOM! :-)
2013. júl. 23. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!