Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok,a tesómék tegnap előtt hoztak egy 1 éves pincsi szukát,tegnap átmentem hozzájuk,s ott is aludtam,s ma reggel ahogy mentem ki az udvarra a kutyusuk bokán harapott!Amióta náluk vagyunk,csak morog a kutya,szerintem valami nincs vele rendben...hisz nem bántottam,még enni is adtam neki,nekem is van egy kutyusom,amit nagyon szeretek,egy German Spitz szuka,ő is jött velem a tesómékhoz.Tudom hogy még nem ismer,de ok nélkül belém harap?!A kutyust az egyik haverjuktól hozták,ahol összesen 7 kutya volt,egy Amstaff-pitbull terrier,egy Boxer,1 puli keverék,1 labrador keverék,és 3 pincsi,amiből oda adtak 2 őt,s a harmadikat is oda fogják adni(egyiket a tesóméknak adták,az 1 éves pincsit).A pincsiket azért adták oda,hogy elhozhassák a pitbull kölyköt.Kérdésem az lenne,hogy mit csináljak,hogy megbarátkozzon velem,s ne harapjon meg harmadszorra is?A válaszokat előre is köszönöm :)
2013. jún. 24. 12:35
 1/9 eckmannpéter válasza:

Szeríntem a te kutyád szagát megérzi a másik ezért bánik veled ellenségesen.

Mivel a kutyák védelmezik a területüket egy másik kutya szagát érezve ellenségesen kezdenek viselkedni.

2013. jún. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,a kutyusom és a másik kutyus nagyon jól megvannak,még csak morgás sincs köztük.A pincsi szuka mással is ilyen,nem csak velem,nagyon fél mindentől,mindenkitől,nyakörvet nem viseli el magán,soha nem volt sétáltatva,így gondolom ebből adódóan,vagy nem tudom...de ok nélkül még se kéne megharapnia,hogy utánam jön,s belém harap,ezt hagyni kéne,vagy sem?Az én kutyusom jól szocializált,kutyasuliba jár még mindig,és már középszinten jár :) Nem tudom,hogy kell az ilyen méregzsákokkal bánni,mert még nem találkoztam hozzá hasonló kutyussal,mert agresszív kutyát láttam már,de olyat nem,hogy halál nyugalommal utánma jön,s belémharap egyszer,még sosem harapott meg kutya,általában szeretnek a kutyák :) Lehetséges hogy antiszocializált lenne?
2013. jún. 24. 12:56
 3/9 anonim ***** válasza:
teljesen anitszoc szerencsételen. Kézből próbáljátok etetni.
2013. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy csak játszani akart?
2013. jún. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam etetni kézből,elvette a kaját és aztán meg odakapott a kezemhez,elég ilyen idegbeteg egy kutya...:/ Végül is nem vagyok ott a tesóméknál mindig,de azért elég idegesítő egy kis miniatűr kutya,és csak attól félek,hogy a tesóm gyerekeit is meg fogja harapni...Ma már eljöttem a tesóméktól,így nem tud megharapni,de azért szeretnénk néha néha látogatni,de így nem sok kedvem van hozzájuk menni,hogy harap a kutyusok :/ Köszönöm azért a válaszokat :)
2013. jún. 24. 13:20
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem hogy játszani akar behúzott farokkal,folyton Berreg(Morog),és ugat,és elég csúnyán beleharapott a bokámba,pedig fiatal kutyus még . Köszönöm a válaszokat,ha következőre megyek a tesómékhoz,megpróbálok nem a közelébe lenni :)
2013. jún. 24. 13:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem a másik kutya szagától van.

Inkább attól,hogy antiszociális és félős kutya. Adjatok neki sok kaját kézből, próbáljatok bevonni minél több idegent is ebbe, vigyétek sétálni, ismertessétek meg a világgal.

2013. jún. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja és tesódéknak mondd meg,hogy foglalkozzanak a problémájával,mert lehet csak egy pincsi,de a gond ugyan akkora, mintha egy nagy kutya lenne, csak nem harapta ki a fél bokádat.
2013. jún. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A tesómék "cukinak"tartják,azt amikor morog,s kapkod,mondtam nekik,hogy tanítsák már meg viselkedni,mert azért eléggé fájt hogy belém harapott...adtam neki enni is,kézből,elvette,aztán újból morgott,s a kezemet kapta meg....legközelebb valószínűleg,hogy csak Hétvégén megyek ki hozzájuk,mivel dolgozom....nem hiszem,hogy foglalkoznának a kutyával,azért akartak kutyust,hogy a gyerek ellegyen vele,s a gyerekre is van bízva,etetés,itatás,stb...sétálni nem viszik,nem tudja mi az a póráz és nyakörv/hám....Még tápot nem vettek nekik,így vettem a kutyusuknak egy 2 kilós tápot(Royal Canin)...Hát nem tudom mi lesz,de nem valami szerethető kutyus,így :/ Köszönöm mindenkinek a válaszokat,megpróbálom,hogy közelebb kerüljek a kutyushoz,az etetés nem váll be :/ :S
2013. jún. 25. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!