Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Betadine jó rá?

Betadine jó rá?

Figyelt kérdés
A kutyusom lábát megszúrta valami, elég csúnya, nem tud ráállni. Behintőporoztam, bekötötöttem nehogy megköpjék a legyek. Most vettem Betadine-t, ezzel kenegetem, emellett mit csináljak vele? milyen gyakran kenjem? ha nem javul akkor állatorvos, de remélem használ. köszi

2013. jún. 24. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a sebzett területet éri szőr akkor azt le kell vágni,hogy minél kisebb legyen a fertőzés veszély,nálunk anno a cicusomnak ezt állatorvos csinálta.Ő akkor azt mondta,hogy a betadine-on kívül nem kell semmi más.
2013. jún. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Remélem, nem gennyezik, csak "eleven" a hús. Puli amúgy, akkor levágom ott a szőrét. Köszi
2013. jún. 24. 15:35
 3/6 A kérdező kommentje:
[link] Hasonló az övé is (már amennyire meg tudtam nézni), belement egy toklász? Ezt nem tudom kezelni, igaz?
2013. jún. 24. 15:43
 4/6 anonim ***** válasza:
amikor a mi kutyánkkal volt hasonló akkor elvittük állatorvoshoz mert szegény nem tudott ráállni és ödémás is lett a lába. a doki javasolta a betadine-t, plusz kapott antibiotikumot meg szteroidos kenőcsöt is és naponta többször tisztítottuk a sebét és bekötöttük steril gézzel és pólyával is. kapott még gallért is, hogy ne piszkálja a sebét.
2013. jún. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
lehet toklász, nézd meg hogy kijött e minden darabaj, ha egy kicsi maradt benne azt majd a szervezete kilöki elég ha betadinal kenegeted mert az szárít és fertőtlenít
2013. jún. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem láttam rajta nyílást ugyan, megtapogattam a talpát is, nem éreztem semmi szokatlant, de megnézem még egyszer. Köszi :)
2013. jún. 24. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!