Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túlsúlyos a kutyám?

Túlsúlyos a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 4 és fél éves kan westie-m, 10.8 kg és 31.5 cm a marmagassága. Azt olvastam, hogy a kan westie-k súlya 7-10 kg között mozog, magasságuk pedig 28-30 cm. Mivel az én kutyám (ahogy már hozzáértők is mondták) kicsit nagyobb mérteű az átlag westie-nél. Csak szeretném més véleményét is kikérni, hogy vajon túlsúlyos e a kutyám?

2013. jún. 24. 17:27
 1/7 anonim válasza:
0%
ugyan:) Szerintem nme. Az én macskám(tudom,őnemkutya) sima házi macska 3 éves és 12 kiló.:) Ki van heréltetve nagyon dagi..úgyhogy.:D amúgy se lenne semmi ha kicsit túlsúlyos lenne. Úgy is szeretnéd, meg úgy is cuki.
2013. jún. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem túlsúlyos, az a pár centi és tized kg nem számít. Csak 1,5cm a különbség és kb 1 kg ez normális pont jó :)
2013. jún. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. nagyon kedves vagy ^^ persze hogy szeretem. csak azért aggódok egy kicsit a "túlsúly" miatt, mert volt pár éve egy gerincműtéte, mert majdnem lebénult a hátsó lábaira. most már teljesen jól van. semmi se vehető észre rajta. csak aggódom, hogy mivel volt ilyen problémája, rosszabbul bírná a lába ha lenne rajta fölösleg.
2013. jún. 24. 17:31
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
A kretén elsőnek üzenném, hogy drasztikusan csökken egy állat életkora ha el van hízva. Az állatok nagy részénél, ha már olyan laikus is mint te látja, hogy el van hízva, az veszélyes, mivel máshogy híznak mint az emberek.
2013. jún. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy egy 10kg-os kutyánál 1 kg az rengeteg. De ezt nem ez alapján kell megmondani, hanem az adott kutyát "megnézve".
2013. jún. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld, hogy ne változzon a súlya, ne hízzon ha műtve volt akkor az sem baj ha kicsit karcsúbb. A gerince, bordái ne legyenek kint de azért tapintható legyen és ne úgy, hogy a zsírba nyomod az újjad
2013. jún. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!! :)
2013. jún. 25. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!