Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Káros vagy kóros e, ha egy...

Káros vagy kóros e, ha egy kutya kergeti a farkát?

Figyelt kérdés
Kétéves szálkásszőrű tacskó kan kutyánk gyakran éktelen farkkergetésbe kezd, főként ha látja, hogy indulunk sétálni, vagy foglalkozunk vele, és miután abbahagyjuk és egyedül marad az udvaron, a férjem ilyenkor a hóna alá veszi, és nem tud hozzáférni a farkához, én általában a fülét szoktam megfogni, és egy idő után elfelejti, hogy mit is akart csinálni, ma viszont azt vettem észre, hogy amíg a fülét fogtam, és nem fért a farkához, rángatózott a farka, mintha csóválni akarná, megkockáztatom, hogy olyan volt, mintha görcsölne, nem tudom, ez nem kóros? Van e valami teendőm, vagy hagyjam, hogy tekeregjen a saját farka körül, nem harapja meg a farkát, sérülés nincs rajta, nem bolhás, élősködői nincsenek, oltásai rendben, féregirtót is kap rendesen?

#szálkásszőrű #farokkergetés
2013. jún. 24. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
sztem normális
2013. jún. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos fokig és életkorig lehet normális, de én rászólok a kutyámra, ha ilyet tesz, mert engem zavar és nem tartom jó dolognak. Általában frusztráltságra utal.
2013. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sok kutya csinálja, de le kéne szoktatni róla, mert tönkremegy a csípője.
2013. jún. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ahogy elképzelem, nekem kb úgy tűnik, hogy sok levezetetlen energiája van. Vagy nagyon nagy mozgásigénye, vagy nem csinálhatja azt , amit szeretne.

nem azt akarom mondani, hogy rossz gazdik vagyok, de néha előfordul, hogy a gazdik nem jönnek rá, hogy a kutyája mit szeretne csinálni. Pl felfedezni új helyeket, dolgokat (kirándulás), esetleg futni, hosszabb, és minőségibb séták a gazdival. Több fegyelem, stb.

2013. jún. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
igaza van az utolsónak. az enyém ezt csak akkor csinálta amikor oltások hiányában csak gyors slozira mentem le vele. a játék már nemigen volt számára elég. szerencsére nem volt sok hátra. de nagyon megijedtem hogy szegénykém a kattanás határán van úgyhogy onnantól naponta egyszer körbefutottam vele a háztömböt. úgy már elég volt neki. majd mikor meglettek az oltások "miénk volt a világ". azon az egy alkalmon kívül soha többet nem láttam ezt csinálni.
2013. jún. 25. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Attól, ha lefogjátok, ugyanúgy megmarad benne a feszültség.

Kb mintha te szomjas lennél, kérnél inni, valaki mondaná, hogy ne kérj. Akkor csendben lennél, de ugyanúgy szomjaznál.

Bocs a hülye példáért. :*

2013. jún. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez semmiképp se normális. Bármelyik kutyánál előfordulhat néha, de ilyenkor tiltani kell, különben egy idő után kényszeressé válhat. Ezen kívül genetikai eredetű is lehet a dolog, ami még nagyobb probléma. Az ilyen jellegű viselkedés kényszerbetegség (obsessive compulsive disorder) is lehet. Ha nem tudjátok leszoktatni erről, akkor érdemes lenne orvoshoz fordulni vele.
2013. jún. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, az orvos pedig megmondja, hogy mozogjon többet, vigyétek többször helyekre. Bár, nem derült ki, mennyiszer és mennyit van sétálni a kutyus, szóval, csak egy lehetséges verzió, hogy az egyszerű mozgáshiány okozza.
2013. jún. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A szálkással naponta sétálunk, reggel egy hosszabbat, este egy 7-800 métert, játszunk vele, símogatjuk, udvaron van, de a lakásba is bejöhet. Korábban, ahonnét 10 hónapja elhoztuk, elég mostohák voltak a körülmények, most sokkal többet törődünk vele, tehát ez nem lehet a gond. Az állatorvos azt mondja, ne foglalkozzunk vele, de engem izgat, a férjemet kevésbé. Most olvastam vmit a koleszterinszintről, de fogalmam sincs, hogy kéne csökkenteni, hisz csak prémium_minőségű kaját kap, az meg sztem abszolút tudományosan beállított.
2013. jún. 25. 09:50
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
Azóta kergeti a farkát, mióta hozzátok kerül? Egész nap azt csinálja a sétákat leszámítva?
2013. jún. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!