Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az én kutyámnak már jön a...

Az én kutyámnak már jön a teje, mikorra várható az ellés?

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 09:43
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
értem ,de mit jelent az hogy már jön a teje?
2013. jún. 25. 11:49
 12/23 A kérdező kommentje:
egyenlőre szeretném hogy rendben menjen az ellés utána a kicsiken is gondolkozom.csak nem tudom hogy a tej mit jelent a szukánál.
2013. jún. 25. 11:56
 13/23 anonim ***** válasza:

Akkor most tárcsázd be az állatdokitok számát,hívd fel és vázold fel neki a helyzetet.Várd meg mit tanácsol,és ha te kiteszed a kutyádat az ellésnek (felelőtlenül) akkor kérd meg,hogy legyen készenlétben az ellés alatt.

És nem ártana még most elvinni hozzá,hogy legalább egyszer lássa már orvos szerencsétlen kutyát.

2013. jún. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Semmi egzaktot azon kívül h készen áll a szoptatásra, elkezdődött termelődni az a hormon, ami a tejtermelést szabályozza. Az elést a kutya hőmérsékletének figyelésével lehet előrejelezni kb. Naponta 3x, mindig ugyanazon időben. Ha tartósan 37-36,5 fok alá esik, akkor lehet rá számítani 12-24 órán belül.


Ismét felelősségteljes hozzáállás - nem kell gondolkozni a kicsik sorsán, minek, majd ha már megszülettek...okos ;o/ Szánalmas h nem tudsz felnőtt ember módjára, felelősséggel gondolkodni. Hogy talán nem is kéne hagyni h megszülessenek, és megakadályozni h ez máskor ne történhessen meg.

2013. jún. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
talán mert nem vagyok felnőtt,bocsi.
2013. jún. 25. 12:07
 16/23 anonim ***** válasza:

Már írtuk, hogy semmit nem jelent az, hogy már jön a teje a kutyának, ebből nem lehet az ellés idejére következtetni. Biztosra sose lehet menni, a szukák általában a fedeztetéstől számított 58-65. napon ellenek. Már kb az 55. naptól kezdve napi háromszor ugyanabban az időben kell mérni a testhőmérsékletüket és ha lecsökken 37 alá és egy ideig úgy marad, akkor egy napon belül várható az ellés, bár ezt úgysem fogod megcsinálni, szóval ismét feleslegesen koptattam a klaviatúrát. Figyeld a viselkedését, ha elkezd kaparni, láthatólag kellemetlenül érzi magát, zihál, nem találja a helyét, akkor hamarosan elleni fog. Remélem van már előkészítve számára egy elletőláda valami tiszta, nyugodt, zárt helyen, minimum a garázsban, de inkább valahol a házban.

Pedig jó lenne elgondolkozni a kölykök sorsán, mert nem tudom mit fogsz csinálni 6-10 keverék kölyökkel. Mert hogy senkinek nem fognak kelleni, erre a nyakamat tenném. Nyár végén, amikor el lehet választani őket, senkinek nem fog kelleni kiskutya, mondjuk keverékért amúgy se nagyon tolongnak. Jó esetben 3-4-nek fogsz tudni gazdát találni, a többi 3-6 meg a nyakadon fog maradni. Azokkal mit csinálsz? Mennek a menhelyre vagy a dögkútba? Mert akibe ennyi felelősségtudat sem szorult, mint beléd, az kötve hiszem, hogy gondoskodni fog ennyi kutyáról. Arról nem is beszélve, hogy fogalmad sincs mennyi pénz és fáradság egy alom felnevelése, még ha a legszarabb tápot adod is nekik és semmi erőfeszítést nem teszel annak érdekében, hogy jól érezzék magukat.

2013. jún. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Attól még felelősségérzeted lehetne... neked is és a szüleidnek is....
2013. jún. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
erre az oldalra garantálom hogy többet nem fogok jönni sem az ismerőseim ,felháborító hogy ilyen emberek is vannak.szerintem az én dolgom hogy mi lesz a kutyákkal ,nektek válaszolni kellene türelemmel nem pedig sértegetni olyannal amihez igazán nincs közötök (tisztelet a kivételnek)
2013. jún. 25. 12:17
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy szívességet tegyél :o))

Ok akkor elmondom a probléma gyökerét: most a felelőtlenségetekből születik pl. 6 kiskutya. Feltételezhetően olyanoknak tudjátok elajándékozni, akik amúgyis hasonló kaliberű kutyát kerestek volna - de ugyanilyen adottságú kiskutyák már élnek, és gazdit keresnek. Tehát tőlük veszed el a lehetőséget vagy legalábbis nehezíted mega dolgukat gazdihoz kerülni. (természetesen ennek belátása egy összetettebb gondolkodást igényel annál, h ahhoz nincs közöm...) Ezen kívül ha ezeknek a kiskutyáknak csak a fele kerül hasonlóan felelősségteljes gazdához mint Ti, akkor 1-2 éven belül ismét 3x6 kiskutya születik... és ha tanultál hatványozást a suliban már, akkor gyorsan rájössz, h 4-5 éven belül, a Ti egyetlen egy kutyátoknak több száz leszármazottja lesz - ismét globális gondolkozást igénylő téma, és tudom ezt nem tanítják a suliban, de nem lehetetlen elsajátítani. Hogy miért? - talán h jobban tudd majd csinálni mint a szüleid és az előző generációk... nem egy olyan nagy was ist das. Gondolkozz el ezen please!

2013. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Hé,öcsi állítsál magadon!

Szerinted itt egy komplett pártatlan bizottság ül a gép előtt?

Mi mind civil emberek vagyunk,akik a szabadidejükben jönnek fel ide,és a legjobb tudásunk és tapasztalataink alapján próbálunk segíteni másokon.

Pláne,ha nem felnőtt vagy,akkor fogjál vissza az arcodból,mert akkor neked még annyi jogod sincs dönteni a kutyák sorsáról,mint itt bármelyik felnőttnek.

A szüleid fogják fizetni a kutya ellátását és a kölykökét is,de még az állatorvost is.

Remélem tisztábban vannak a 100 ezres tételekkel is,mert ahogy elnézem,itt TE akarsz kutyát.A szüleid meg nem tudják mivel jár egy alom kiskutya és gondolom el sem árultad nekik a költségeket.

Gratulálok neked.

És jobb is,ha nem jössz erre többet,mert nem lát szívesen senki.

Egy felelőtlen,önző sz@r ember vagy.Remélem felnőtt korodra összeszeded magad és elgondolkozol azon,hogy kutyák életével játszol.

2013. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!