Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti szerintetek vegyek francia...

Ti szerintetek vegyek francia bulldogot?

Figyelt kérdés
valakinek valami vélemény esetleg megmondanátok hogy érdemes e ezt a kutyát megvenni,nekem nagyon tetszik és agusztus körül szeretnék venni ilyen kutyát és hány hónapos kortól érdemes megvenni és mennyi idő alatt lesz szobatiszta?
2013. jún. 25. 09:52
1 2
 1/12 Nonika00 válasza:
0%
Hát szerintem ne vegyél. Bármikor rád támadhat. De ha veszel is akkor hát úgy 5-6 hónapos bár nem biztos mikor már nem kell neki az anya tej. Betanítani hát az attól függ szerintem ne tanítsd be szobatisztára vagy tán bent akarod tartani a lakásban? Mert az nem jó ötlet.
2013. jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Mi az, hogy bármikor rád támadhat??? Ez milyen válasz??? :D :D Az egyes nagy hozzáértő, úgy látom.


Egyébként én nem vennék, de csak azért, mert nem szeretem a kistestű kutyákat, plusz azért, mert a turcsi orrúakat mégúgyse...

2013. jún. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Jézusom...Az első válaszoló inkább ne adjon tanácsokat.Még helyesen írni sem tudsz,az előbbi kérdésedből,ami a beagle vemhességéről szól,visít,hogy semmit nem értesz a kutyákhoz.


Kedves Kérdező!

NEM támad rád a francia bulldog.(MIért is támadna bárkire?)

Az egyik legnyugodtabb,legaranyosabb fajta.

Viszont,érdemes lenne először kicsit tájékozódni,mielőtt egy kutyát magadhoz veszel.


Látom,azt már belőtted,hogy mikor akarod megvenni,de körbe is néztél a kennelekben,hogy addigra van-e valahol alom?

Remélem nem szaporítótól akarsz 20 ezerért vásárolni,mert arra később a gatyád rámegy.

Ez egy meglehetősen beteges fajta,ha nem jó helyről veszed,akkor rengeteg örökletes betegségre számíthatsz.

Továbbá minden nap át kell törölgetned a redőit a pofiján,hogy ne pálljon be.

Törvény írja elő,hogy 8 hetesnél hamarabb semmilyen kutyát nem adhat el a tulaj.De ha normális helyről veszed,akkor ez meg sem fordul a fejében.Te pedig ne akarj olyan kutyát,amit sokkal hamarabb elválasztanak az anyjától,mint kéne,mert az a kiskutya mentálisan sérült lesz.


A szobatisztaság pedig csak tőled függ.Első időben 2 óránként le kell vinni,majd ha lent pisilt,akkor nagyon megdicséred.Balesetek elő fognak fordulni,de nem szabad belenyomni az orrát vagy nagyon leszidni.

A kakilást könnyebb kiszámítani.Kajálás után mindig fog kakilni.Tehát miután megetetted vidd le és várd meg még kakil.És nagyon dicsérd meg miután végzett.

A kutya előtt nincs 0-24 kaja,3 etetési idő van,amikor ételt raksz elé,ez később már csak 2 etetési időre csökken.Friss víz mindig legyen előtte.


Nagyon jó minőségű tápot kell kapnia,hogy megelőzd a betegségeket és hosszú egészséges életet tudjon élni.

Kezdetben puppy/junior tápot kell venned neki,majd később felnőtt kutyáknak készült tápot.

A chappi,pedigree és hasonló reklámozott tápok,borzalmas minőségűek,ezért célszerű VALÓBAN minőségű tápot venni.

Pár fajta:

Acana,Oirjen,Taste Of The Wild,Real Nature,Brit,Brit Care,AZP.

Ezek drágábbak,de kevesebb kell belőle,így tovább kitart és ezekért érdemes pénzt adni.Mivel ezekben van meg az a beltartalom,amire a kutyának szüksége van.


Azt javaslom előbb nézelődj a kennelek között,vegyél fel több tenyésztővel kapcsolatot és kérd ki mindenben a véleményüket.Sokat fognak segíteni.

És ne vásárolj 20-30 ezerért ilyen kutyát,mert nem lesz egészséges és a kutyusnak nem lesz boldog élete,de a szemét tulajdonost támogatod a pénzzel.Amit ő zsebre rak és nem a szülőkre költi...

2013. jún. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2es vagyok.


Egyébként tenyésztőtől érdemes venni, ha már veszel, ott pedig 8 hetes korban szokták eladni őket. Jobb helyeken legalábbis. Az egyes annyi hülyeséget összeír, hogy hihetetlen... Semmi baja nem lesz, ha lakásban tartod, ha jól csinálod, nagyon hamar szobatisztává válik.

2013. jún. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Egyes válaszoló: Láttál már francia bulldogot? És úgy általában, kutyát? Miért ne legyen szobatiszta? És miért nem jó ötet? Jajj.


Kérdező: Egy francia bulldogot ismerek közelebbről, előtte nem kedveltem a kis turcsi orrú fajtákat annyira, de komolyan, bele azonnal beleszerettem. Vicces pofa, kismérete ellenére higgadt és magabiztos, úgy szambázik fel-alá...:) Kizárólag jó helyről vegyétek, de ezt minden fajtánál szem előtt kell tartani. Két hónapos kora előtt nem lehet elhozni semmiképpen. A szobatisztaság azon múlik, hogy eleinte mennyire vagy "reakciókész", úgymond. Ha minden alvás-evés-játék után leviszed és nagy dicséret, ha kint elvégezte a dolgát, akkor egész hamar megtanulják.

A 10:29-es tanácsait érdemes megfogadnod, inkább nem ismétlem feleslegesen, igaza van:)

Ja és ha első kutyád, bármilyen fajtáról is van szó, nem árt tájékozódnod kicsit kutyanevelés témában. A legnagyobb jószándékkal is könnyű elrontani ezt-azt, főleg elkényeztetni a kuttyokat, hosszú távon megbosszulja önmagát a tájékozatlanság. És ne feledkezz meg róla, hogy a kölyökkel -persze a kötelező oltások után- sokat járj emberek és más kutyák közé, szocializáld. Ezzel is a saját életedet könnyíted meg, ha kimarad ez a lépés, később sok gondod lehet belőle.

2013. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Nonika00 válasza:
0%
Én csak azért mondtam hogy rád támadhat mert már láttam olyat ja és ha valaki nem jó helyes író attól még tudhat segfejek
2013. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat
2013. jún. 25. 12:41
 8/12 Nonika00 válasza:
0%
bocs az előzőkért csak felhúztatok
2013. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel minden kutya rád támadhat,mert mindegyik fajtából volt már rá példa...És mi nem illettünk téged jelzőkkel,úgyhogy légyszives vegyél vissza..Inkább ivartalaníttasd a kutyádat.
2013. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Aranyosak, de a turcsi orruk miatt hosszabb sétálásra nem alkalmasak, pukiznak és röfögnek. Ismerősöm tenyészti szóval, láttam már egy kettőt és nekem nem kéne. De azért egy egyéniség és sokaknak tetszik.
2013. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!