Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 éves vagyok Nagyon szeretné...

R°°°b kérdése:

13 éves vagyok Nagyon szeretnék egy Francia bulldogot high gyözzem meg a szüleimet hogy gondját tudnám látni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 6. 19:17
 1/5 Diuka01 válasza:
0%

Egy hét alatt.Viselkedj úgy , mint a kis angyal , segíts

-kérés nélkül- a házimunkában és könyörögj vagy néha dobd fel véletlenül a témát.Utána foglalkozz mindig a kutyával ha +kapod mert különben tuti hogy vagy elajándékozzák vagy eladják ha nem törődsz vele.Ha szigorúak a szüleid.

2013. márc. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy francia bulldog vételára -már persze ha az a fontos, hogy hosszú és teljes élete lehessen neki, vagyis egészséges, jó idegrendszerű kutyát akarsz- úgy 80-100e körül van.

Csak fél éves koráig az oltások, féregtelenítések, felszerelések, táp, stb. úgy 50e ft megint. Akkor egy esetleges komolyabb betegség vagy baleset orvosi költségei még akciósan is 100e körül kezdődnek, ilyen persze bármikor történhet, nem árt, ha erre mindig van pénz.

És egy kutya normális esetben 10-15 évre szól.


Na most ezek után gondold végig, hogy esetleg a szüleid nem állnak úgy anyagilag, hogy be merjenek vállalni ilyen fokú plusz kiadásokat. Vagy téged nem tartanak elég felelősség teljesnek arra, hogy 10 évig elkötelezett legyél, hogy lemondj bulikat, nyaralásokat a kutya miatt, hogy minden nap több órára vidd sétálni, takaríts utána stb.

2013. márc. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy kutya tényleg nagyon sokba van. Ráadásul kb.15èvre szól továbbtanulàs, később albérlet vagy kolesz. Bulik, barátok, egyre több tanulás, munka salala. Nem lesz rá elég időd. Túl nagy felelősség egy 13éves gyereknek, szerintem inkább később kérd a kutyust addig fel tudsz rá készülni.

Ha a szüleid nem szeretnék akkor lényegében nem tehetsz semmit mivel te velük él az ő házukban.

Légyél kisangyal vasalj, moss fel, porszívózz stb. Én nagyon szurkolok neked de kérlek gondold át mégegyszer.

2013. márc. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
először járj be pár nyelvtanórára
2013. márc. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Lásd el magad rendszeresen, pl.: csinálj magadnak kaját, ne várj a szüleidre. Dobd fel akkor a témát, amikor pl.: együtt vagytok, hogy a tesó is bele tudjon szólni. Mondd el az érveidet, hogy szereznéd be. Mutass sok előnyös és vicces képet/videót, hogy megjöjjön a kedvük.
2015. nov. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!