Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igaz, hogy a kék-fehér...

Az igaz, hogy a kék-fehér Amstaffok jóval drágábbak, mint a többi, egyébszínű?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm mondta, hogy ahol Ő vette a szukáját, ott vpét egy kék-fehér is és több, mint a dupláját kérte érte és nem is volt hajlandó engedni az árból ?

Ez minden tenyésztőnél így van ?

És ha igen, akkor miért ? Ennyire ritka lenne ez a szín ?



2013. jún. 25. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kék-fehér mizéria már kicsit sok.

Én úgy tudom,a blue eredetileg a pitekre volt jellemző szín,így nem tudom,hogy keveredik az amstaffhoz.


Viszont lehetséges,hogy ritka,ezért több pénzt kér érte.Bár én inkább egészség szempontjából nézném,nem pedig színre.

Amcsiban pl. egy hófehér xxl bullyért 1,5 milliót is elkérnek...Szal nem értem az embereket.

2013. jún. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a kék, egy gyengébb minőségű szín. Egyáltalán nem ritka manapság. Normális tenyésztő nem szín szerint határozza meg az árat, és nem színre tenyészt. Semmivel sem jobb egy kék kutya, mint egy sárga vagy fekete, így nem lehetne drágább...
2013. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Kék szinűt tudok 20 ezerért de 80 ezerért is nem drágább semmivel.
2013. jún. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tenyésztő valóban pusztán a színe miatt adta drágábban, az szerintem inkább szaporító lehetett, azok csinálják ezt előszeretettel. De ha valóban tenyésztő volt akkor nem a színe miatt, inkább az adottságai alapján lehetett drágább a kék, mivel lehetséges, hogy kiállítási kutyának szánták amik jóval drágábbak. Hobbí kutyát már kapsz 80e körül, a show kutyák jóval 100 fölött kezdődnek, és határ a csillagos ég.

Mellesleg nekem is nagyon tetszik a kék szín, de én sem ez alapján vettem a kutyámat. Sokkal többet számít a kutya jelleme, mint a színe. Hiába szép a kutyád, ha közben képtelen vagy megnevelni, és az őrületbe kerget, mert kikapsz egy csodaszép kék, de hihetetlen domináns kutyát.

2013. jún. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 berényi dániel 2 válasza:
19%
ami a legdrágább kategoria az a kék szin mert az a legg ritkább
2013. jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zozonrg ***** válasza:
Kezdjük ott,hogy a"kék"szín az eredetileg génhibás fekete!Akkor egy tisztességes tenyészetőnél,ha elő is fordul,azt próbálja inkább titokban tartani nem pedig reklámozni.Inkább "szégyennek"számít,hogy ilyet örökít a kutyája.Attól persze még lehet egészséges és szép,de nem drágább.Miért lusták az emberek begépelni az akeresőbe,hogy:Amerikai staffordshire terrier kennelek,és onnan igazi minőségi tenyésztőnél válogatni?
2013. jún. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudod egy két "neves " tenyésztőt aki nem tartja titokban hanem reklámozza:)))
2013. jún. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!