Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 hónapos labrador...

Van egy 3 hónapos labrador kutyám, aki állandóan harapdál. Hogyan szoktassam le róla? Az orra ütögetés nem éppen a legmegfelelőbb.

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az orrát ne ütögesd! Hát én is sok tanácsot kaptam, a grabanccibálástól, az otthagyásig, de nekem semmi nem vált be:) Ismerd meg a kutyust, hogy mivel lehet együttműködésre bírni:) Nekem kifejezetten rosszul reagált arra, ha meghúztam a szőrét, volt fenyítő papucs:) Ideig óráig bevállt, de ami a legjobban bejött, ha eltereltem a figyelmét. Pl beletettem egyik játékát a szájába, és azt rágcsálta. Ez eléggé bevált. De még mindig harapdál:) Az állatorovosom azt mondta, hogy amíg finoman rágcsál, addig nincs gond, mert ez a tisztelet jele. Ha már fájdalmasan erőszakosan harapdál, azt kell "büntetni". AMikro a kutyám nagyon erőszakossá válik, akkor abbahagyom vele a játékot. Otthagyom, bemegyek. Ezt eljátszottuk egy párszor, és már egész ügyesen tudja, hogy csak akkor megy tovább a játék, ha rendesen viselkedik.

Minden kutya más... Valaki összeomlik, ha fizikailag fegyelmezed, az enyém csak belendül. A pszichikai "terroe" jobban hat rá:) Finom próbáld megtalálni, hogy mi is a legjobb módszer nektek:)

Jó kutyázást:)

2009. okt. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A mi labradorunk már 14 hónapos és még mindig harapdálja a kezem. Sajna nagyon szeleburdi. Szerintem a harapdálás kiskorában teljessen normális. A kiképző azt monda, hogy ez a fajta ha unatkozik akkor keres magának valami elfoglaltságot. Nálunk mindent tönkre tett:) De én nem tudok rá haragudni. Nagyon sok törődést igényel.
2009. okt. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak a fenekére, csapj rá újsággal, szólj rá hogy nem szabad, visíts mintha fájna, ne vegyél róla tudomást-hagyd ott, rázd meg a grabancát, kend be valami keserűvel a kezed, mond neki hogy ezt nem szabad és adj valami mást a szájába, nyomd le a földre, fogd be a száját (farkasoknál fegyelmező eszkőz ez is). Tessék itt van néhány módszer. Egy kis ütéskétől a kutyának nem elsz semmi baja! Az anyja és a testvére sokkal durvábban bánnak vele ha valami nem tetszik nekik. Persze ettől függetlenül lehet neki nem ez használ, csak nem kell állatkínzónak nézni ad egy taslit a kutyájának. Foglalkozz vele nagyon sokat, nem arra kell hivatkozni (egyik kérdező) hogy nagyon aktív kutya és unatkozik. Mutass rá más téren is, hogy ki a főnök.
2009. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket!:)
2009. okt. 15. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!