Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol cocker spániel mellé...

Angol cocker spániel mellé szeretnék Border collie kiskutyát valakinek volt már ezzel a két kutyussal így együtt tapasztalata?

Figyelt kérdés

Most 1 éves a kan spánielem .

Nagyon sokat foglalkozok is vele viszont már jó ideje gondolkozom egy border collie mellett is .:)

Nagyon jól kijön a kutyákkal és már border collival is találkoztunk személyesen .

De attól tartok , hogy féltékeny lenne rá ...:(


2013. jún. 27. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Mindkét fajta teljesen épelméjű, nem dominánsak alapból (tehát nem terrierek vagy rotik :)), így szerinetm nem lenne gond, DE mindkét fajtán belül lehetnek erős egyéniségek, így az alomból lehetőleg ne a legerőszakosabb, legrámenősebb kölyköt válaszd majd.


Ajánlom Stefan Siman írását ebben a témában:


[link]


Amellett, hogy a megfelelő kölyköt választod, akkor alkothat jó párost a két kutya, ha a spánielnek falkavezére vagy alapból, és rendben van a kapcsolatotok, és ennek tudatában veszel újabb kutyát magadhoz. A helyedben szuka border colliet vennék, és mindkettőjüket ivartalaníttatnám (szuka tüzelése macera, a kanok is nyugisabbak, ha ivartalanok, saját tapasztalat), ha nincsenek kiállítási stb. terveid.


Azzal ugye tisztában vagy egyébként, hogy a border hihetetlenül foglalkozásigényes fajta? Persze nyilván igen, ha kinézted és ismersz is bordert személyesen :)


Sok sikert!

2013. jún. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%
Én egy 1 éves kutya mellé nem vennék még egyet, mivel kétlem, h abból a kutyából kihoztad már a maximumot... csak azért h legyen (mert tetszik) szerintem felesleges még.
2013. jún. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Igen szukára gondoltam és az ivartalanítás is már megfordult a fejemben .

Még egyenlőre a spanimat tanítom , kutyaiskolába járok vele stb..

Persze már beszéltem egy border collie tenyésztővel és tetszett is neki , hogy már 15 évesen ilyen sokat foglalkozom a kutyámmal és nem is nézett le , hogy csak 15 éves vagyok . Sőt ő azt mondta , hogy sok ilyen fiatal 15 éves lányokat ismer akinek border collie kutyája van ..

A falkavezérség megvan nagyon szófogadó kutya és egyáltalán nem gátol meg a döntéseimben szóval nagyon együttműködő "társak" vagyunk.

Igen a border collie egy örökmozgó szóval sok tervem is lenne vele mindenhogyan kipróbálhatná magát , hogy mibe jó.Ha munka kutya lenne csak a szomszédba kellene átmennünk. :)


Kedves második válaszoló ! :)


Akik ismernek azok tudják , hogy nagyon sokat foglalkozok a spánielemmel lehet csak 1 éves de már most egy nagyszerű kutya . Tudom , hogy nagy felelősség egy kutya és ezzel tisztában is vagyok és ha még egy kutya érkezne a családba .... A családom többi tagja is kiveszi a részét a nevelésben de persze én vagyok a falkavezére a kutyámnak .:) A tenyésztő is írta nekem , hogy ez nagy feladat lesz két kutyával , ezért is tettem fel először a kérdést , hogy a két kutya jó párosítás hisz együtt élnének !! és azért 15 év az nem kis szám ....

Bocsánat ha úgy értetted , hogy még ebben a hónapban elhoznám a kutyát , mert nem .

Először is szeretnék keresni egy nagyon jó Border Collie kennelt , mert nem szaporítottól szeretném a kiskutyát venni ..


Köszönöm a válaszokat ! :)

2013. jún. 27. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!