Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kölykével?

Miért csinálja ezt a kölykével?

Figyelt kérdés
2 éves amtaff lány kutyusom 5 hónapja ellett 8 kölyköt. 1 kant megtartottunk vele össze van zárva egy nagy kennelben. Ma az anya ráugrott a kölyke hátára és elkezdte őt nyomni. Szegény kicsi meg hozta a játékát azt hitte játszani akar a mama. Rászóltam az anyjára, el is szégyellte magát. Miért csinálta? Ösztön vagy vágy?
2013. jún. 27. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Dominancia jelzése.

Én nem tartanám őket együtt.Főleg nem kennelben,akármilyen nagy.

Mennyit mozgatjátok őket,mennyit foglalkoztok velük?

Mozgatás alatt nem az udvarra való kiengedést értem.

Arra is számítsatok,hogy az ivarérettség elérése után be fogja fedezni az anyját a kis kan.Jó lenne a szukát ivartalanítani.

2013. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Úgy érted, párzósan nyomta? Nekünk volt 2 nőstény kutyánk, párzási időszakon túl is ugráltak egymásra. De lassan el lehet szeparálni a kant, vagy ivartalanítani. Utóbbi jobb.
2013. jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Külön lesz rakva a kan mert mindenképp elakarom kerülni a fedezést. Napi 3x kivannak engedve, futkároznak, játszanak. Napi 2x sétálnak. És hétvégén egy nagy telken egész nap szabadon vannak.
2013. jún. 27. 14:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Inkább ivartalaníts
2013. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp ivartalanítsd legalább a szukát!

Sajnos van épp elég szaporított bull típusú kutya,ne növeld a számukat!

2013. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem arra vonatkozott, hogy én szaporítani szeretném őket. Csak a viselkedését furcsálltam mert sose csinált még ilyet és hirtelen nem értettem, hogy ez most ösztön vagy vágy? Az ivartalanítás meg az én egyéni dolgom nem tervezem fedeztetni, szaporítani.
2013. jún. 27. 15:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Mégis befigyelt egy alom 5 hónappal ezelőtt.

Közben mag a staffok és keverékeik mindenhol elsők az altatási listán.

A szuka egészsége érdekében is fontos az ivartalanítás.Emellett nyugodtabb lesz és kevésbé domináns,tehát akár együtt is tarthatod őket.

2013. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen az első alom tervezett volt!!! De ezért nem szeretek én semmit se itt már megkérdezni mert mindig van aki beleköt a dolgokba. Tisztában vagyok mennyi kóbor állat van. A kötelező chippeltetés követően még több lett. Ez az egész a kormány hibája, de ne kezdjünk el politizálni.
2013. jún. 27. 15:49
 9/10 anonim ***** válasza:

A sok kóbor állat nem a kormány,hanem az agyatlan szaporítók hibája.

A staffos fajtamentők pl.be is fejezték a tevékenységüket,mert annyi a kutya,hogy egyszerűen nem bírták.

2013. jún. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%

És már nem azért,de most 2 éves a kutyád 5 hónappal ezelőtt kb másfél éves volt,és te képes voltál befedeztetni.Hát gratulálok neked,remélem legalább jó 20ezret kértél a kölykökért.Biztosan megérte ilyen sz@ros összegért a szeretett kutyuskádat leamortizálni.


1,5 évesen elletni olyan,mintha egy 10éves kislánytól várnád,hogy megszüljön egy gyereket....


És valóban ivartalanítani kellene a szukát,ha nem is más okból,de egészségügyileg fontos lenne,mivel így,hogy ellett,és gondolom semmilyen intézkedés nem történt a szuka védelme érdekében,legyengült az immunrendszere és nagyobb eséllyel alakul ki nálha daganatos megbetegedés,vagy akár gennyes méhgyulladás is.

Legalább most gondolj már a "szeretett" kutyád egészségére ne csak a pénztárcádra.Te kutyatartók gyöngye...

2013. jún. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!