Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle kiskutyát szeretnék....

Beagle kiskutyát szeretnék. (? ) A többi kérdés lent.

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom, kutyát szeretnék, és most végre kertes házba költözünk a férjemmel, így zöld jelzést kapott a kutya-ügy. Mi úgy szeretnénk kutyát tartani, hogy jó nagy területe legyen, persze nem az egész udvar, kert, hanem csak egy része lenne a birodalma, de jó körülmények között lenne. Fiatalok vagyunk, tehát van energiánk tanítani, sétálni vinni, foglalkozni vele. Egyre inkább körvonalazódik, hogy Beagle kutyut szeretnénk, és érdekelne a véleményetek, hogy ajánljátok-e első kutyának. Sok helyen olvasom, hogy makacs jószág, de ha időben elkezdik a nevelését, nincs vele gond, és kisgyerek mellett is nagyon jól érzi magát (ha majd lesz), "elnyűhetetlen" jelzővel is illették. Egyáltalán hol érdemes venni ilyen kutyát? Tudnátok ajánlani megbízható tenyésztőt? Nagyon köszönöm!
2013. jún. 27. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Én inkább a vizslát ajánlanám első kutyának, mert könnyebb nevelni. A beagle nagyon makacs tud lenni és nagyon hiper aktív. Persze a vizsla is mozgatást igényel, de tud lazítani is. Beagleből érdemes legalább kettőt tartani, mert szeretnek társaságban lenni (erdetileg is egy egész falka beagle-t vitteg a vadászatokra). Kisgyerek mellé annyira nem ajánlott, mert túl hiperaktív egy gyerek mellé. Nem akarlak lebeszélni a fajtáról csak nem való kezdőknek
2013. jún. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát a Beagle tényleg egy nehéz eset ha nem vezetheti le az energiáját akkor a kertet rombolja vagy bármi mást . Én is ajánlom a vizslát , labrador , golden retriver ez min gyerek barát kutyus . :) De mondjuk én is elsőnek spánielt választottam és ő róla is nagyon sok rosszat mondtak amit én még nem tapasztaltam meg ... szóval ha tényleg nagyon tetszik neked ez a fajta akkor szerintem érdemes lenne venned egyet . :) Csakis tenyésztőtől vegyél . Pl:Diósgyőri-Őzugró Beagle Kennel,MAGLÓDI BIGGY-BOYS BEAGLE KENNEL , beaglelap.hu itt nagyon sok kennelt megtalálsz , és persze majd beszélgess a tenyésztővel is :)

Sok sikert !

2013. jún. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én első kutyának juhászkutyát választanék, konkrétan skót juhászt vagy ha kisebben gondolkodok, akkor sheltiet. Már ha a szőrápolás időnként nem gond. Viszont beagle-t ismerek nem egyet, gyerekes családnál is, kertben tartottat is. Valóban szeretnek a maguk feje után menni. Kennelben a Széphegyi Szimat kennelt ajánlanám. [link]
2013. jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha lemozgatjátok, tanítjátok, akkor nyugodtan lehet első kutyának beagle-t venni. Nagyon okosak, könnyen tanulnak, bár az igaz, hogy nagyon nagy tekintélye kel, hogy legyen a gazdinak, ha vissza akarja hívni egy szagnyomról, de nem lehetetlen. Nem kell ezt túlmisztifikálni, viszonylag könnyen kezelhető kutyák, állítom, hogy finomabbak, nyugodtabbak, mint egy vizsla. A gyerekeket is nagyon szeretik, nyugodtan lehet őket nyúzni, nagyon kedves, barátságos kutyák.

Itt van pár jó kennel:

[link]

[link]

[link]

2013. jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha felkészültök a kutyára, olvastok szakirodalmat és esetleg kutyasuliba is járnátok vele akkor szerintem nyugodtan belevághattok. Minden kutyát meg lehet nevelni, de tény hogy a beagle elég makacs természet. A tenyésztőnek majd mondjátok el, hogy első kutya lesz és mindenképpen egy nyugodt, megadó típusú kölyköt válasszatok az alomból. Rengeteg séta, képzés, következetes nevelés és minden rendben lesz. Sok sikert !:)
2013. jún. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönjük a sok hasznos választ! :)
2013. jún. 28. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!