Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van "Labrabull" kiskutyája?

Kinek van "Labrabull" kiskutyája?

Figyelt kérdés

Azokhoz szól a kérdésem, akiknek Labrador-Pitbull, illetve Labrador-Amstaff keverék kutyájuk van.

Milyen természetű a kutyátok, a nevelése során mit tapasztaltatok?

Mennyit, és mennyiszer mozgatjátok őket

És mivel etetitek őket?



2013. jún. 28. 04:07
 1/8 A kérdező kommentje:
"taste of the wild" hihg prairie tápot kapja az enyém, még jóval a kamaszkor előtt járunk... nyugtassatok meg, hogy ez egy jó választás neki, és nem fog tőle furán fejlődni. :*
2013. jún. 28. 04:10
 2/8 A kérdező kommentje:

Egyébként, (mily meglepő) elolvasva a rosszmájú kommentedet, találtam is egy ÉRTELMES fórumot erről.


[link]


:)

2013. jún. 28. 09:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha van labradoodle, goldendoodle, chiweenie, chorkie, stb. akkor labrabull miért ne lehetne?:D

Egyébként nekem nincs ilyen kutyám, de a két fajtából adódóan aktívak, mozgékonyak, energikusak, talán néha makacsak lehetnek, de megfelelő szocializáció és nevelés mellett barátságosak és engedelmesek, elegendő mozgásmennyiség mellett nem hiperaktívak. Én kb. ezt tudom elképzelni:) Minimum napi egy séta minden kutyának kell, ez legyen olyan egy órás legalább, de inkább több. Lehet a séta mellett úsztatni, futtatni, lógatni is - bár ez utóbbiról hallottam negatív dolgokat, de szerintem ha kellő odafigyeléssel, körültekintően csinálják, akkor nem lehet gond, és lefárasztásnak tökéletes. Te tudod, mekkora a mozgásigénye a kutyádnak, ehhez igazítsd a séták hosszát és a plusz foglalkozásokat.

A TOTW pedig egy remek táp, de a High Prairie változatnak kicsit talán magas a fehérjetartalma, tekintve, hogy nagytestű kölyök kutyáról van szó. Ha már TOTW, akkor inkább Sierra Mountain vagy Pacific Stream. Bár nem biztos az sem, hogy gondot jelent az a 32%, de én inkább valamelyik másik fajtát választanám.

2013. jún. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló, te nagyon nem érted, miről van szó:)

A labrabullokról még én sem hallottam, szóval vegyük példának a labradoodle-t. Ők nem csak "ilyen-olyan keverék kutyák", hanem egy hibridről beszélünk, ami nem teljesen egyenlő a keverékkel. Nem egy külön fajta, de vannak tenyésztői, és szándékosan keresztezik a labradorokat és uszkárokat, hogy jó tulajdonságaikat kombinálják.

Ugyanez igaz az általam már említett további hibridekre, a goldendoodle-ra, chiweenie-re, chorkie-ra, vagy mondjuk a cockapoo-ra is. Van célja a tenyésztésüknek, a fajták keresztezésének.

A labrabull valószínű egy újabb hibrid, mondjuk azt nem értem, hogy a labradorok és staffok keresztezésének mi értelme van. Ha a kérdezőnek azonban tényleg csak egy véletlen folytán létrejött keveréke van, akkor tényleg igaz, amit írsz, első, de ha labrabullnak szeretné hívni, akkor hadd hívja annak:) Ilyen létezik, úgyhogy ha az ő kutyája hivatalosan nem is labrabull, akkor sem kell emiatt beszólni neki.

2013. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1! Természetesen mindenki tudja, hogy nincs ilyen fajta kutya, hogy 'labrabull' vagy 'pitador' stb.

Ezek amolyan vicces kifejezések csupán, egy-egy fajta kereszteződésére. Ezért is tettem IDÉZŐJELBE. De a többség álltalában érti, viccesen fogja fel, és nem akad fenn. ^^

Kedves többiek, köszönöm a választ! :)

Hát, hihetetlen energiája van ennek a kutyának, annyi biztos. Néha olyan, mint egy kis dimanit. :D Naponta 2x 1-2 órát vagyok vele "sétálni", gyakran pihenőt tartva, csak nézelődve. De bőven "rosszcsontkodik" otthon is. :D

2013. jún. 28. 14:50
 6/8 A kérdező kommentje:
Helyesbítem, hogy nincs ilyen fajta kutya, mert van. Már kezdek én is hülyeségeket írni... :*
2013. jún. 28. 15:02
 7/8 A kérdező kommentje:

"ezzel nem a keverékeket akarom leminősíteni" - de, egyrészt azt akarod, másrészt beállítani magad szakértőnek. -->

"nem izgat a piros kéz" Ehhez csak gratulálni tudok :D

"És most már csak röhögök" ... vagy valószínű, rossz napod van. Megtisztelő, hogy találtál egy jó helyet a fröcsögéshez.

egyébként : [link]

Parancsolj. Nézd meg és mondd azt hogy ócska keverékek.

Vagy kezdj tüntetést, hogy ne "cicomázzák" túl az "ilyen-olyan jellegű keverékeket"...

2013. jún. 28. 15:16
 8/8 anonim válasza:

Nekem Labi-Staff keverékem van. Száraztápot kap, most éppen egy ideje ezt: REAL NATURE COUNTRY SELECTION Scandinavia – Adult. Egyébként meg ugyanúgy a Real Nature márkán belül szokott enni más fajtákat, nagytestű, felnőtt kutyáknak való tápot, ami nem tartalmaz csirkehúst. 25 kg, most áprilisban lesz 2 éves, ivartalanított kan.

Makacs természetű, kitartóbb, mint a többi kutya, ha a saját feje után kell menni. Pórázfegyelmet nehezebben tanult (tanul a mai napig), mint más fajták - ez a tréner nézőpontja. Én nem tudok mihez hasonlítani, mert nekem az első kutyám.

Nagy a mozgás igénye, játékos. Szeret futni, úszni.

Kutyasuli, vagy tréner KELL hozzá, ha nincs tapasztalatod, akkor meg pláne. Jó természetű, barát neki az egész világ, csak nem veszi észre, hogy másoknak sok lehet, a vehemenciája vagy épp a mérete miatt. Odafigyelést és következetességet igényel, nem szabad hagyni nőni csak úgy, mint a gombát.

2017. febr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!