Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy a kutyám ne...

Mit tegyek hogy a kutyám ne habzsolja az eledelét?

Figyelt kérdés
Amint odaadom neki a kajáját egyből nekiront és rágás nélkül nem eszi, zabálja. Már próbáltam mindent, de nem szokott le róla.(Etetem rendesen!)
2013. jún. 28. 11:43
1 2
 1/11 sippara ***** válasza:
Pontosan hogyan történik az etetés? Mit eszik?
2013. jún. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

csak a nyugodt kutya kapjon enni, lehetőleg előtte fáraszd le . kis adagokban add neki a kaját, vagy etesd kézből,de figyelj hogy nyugodt legyél,te is és a kutya is . a habzsolás egy stresszes helyzet miatt kialakult beidegződés. valószínűleg sem az etetési idő sem a helyszín, sem a külső körülmények nem nyújtanak biztonságot a kutyának.

változtass időpontot, változtass etetési helyszínt,és változtass a külső zavaró körülményeken is pl: te magad ideges vagy , az már zavaró körülmény, nem biztonságos a kutya számára az etetés környéke pl: folyosó, ,a lakás egy központi mozgalmas része, túl szűk,túl tág hely, az udvaron van más kutya is, vagy a kajás-tál mindíg elöl van, esetleg a kutyát más is zavarja ,stb .

2013. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az első kérdésre a válaszom: kutyakonzervet adok neki, néha még gyengéden is beszélek hozzá.
2013. jún. 28. 12:23
 4/11 anonim ***** válasza:
A táljába tegyél egy nagy lapos követ középre. Így nem tudja zabálni az ételt, csak a kő kerülgetésével jut a falatokhoz, ezért lassabban is fog enni.
2013. jún. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Miért baj, ha zabálja? :D

Sztem ez ösztönös viselkedés, nem kell érte aggódni. Az én kutyám is habzsolva eszik néha, rácsodálkoztam először.

Olvastam erről egy cikket, ha gondolod keresgélj neten erről. Nem akarok hülyeséget írni, de nagyjából arról volt benne szó, a kutyák, farkasok emésztőrendszerre annyiban más, hogy náluk az emésztés nem a szájban kezdődik, hanem a gyomorban.

A farkasok, ha elejtenek egy prédát, gyorsan "habzsolnak" nekik ez a túlélés. Gyakran csak kitépik a cafatokat, és egyben lenyelik, ami nem gond, mert a gyomruk erősebb, és erre van ráállva természetszerűleg.

Úgyhogy szerintem ne tégy semmit, mert ez nem gond, max neked furcsa.

2013. jún. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Etetés előtt nálunk feladatot kap a kutya pl, le kell ülnie. Néha hamarabb adom neki oda, néha várakoztatom. Van, hogy elrejtem a kajáját a párnája alá, vagy valami trükkös helyre teszem, hogy megdolgozzon érte. :D

Ha megdolgozott érte, tőlem úgy eszik, ahogy neki tetszik.

2013. jún. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ne adj neki konzervet, inkább tápot egyen! amúgy kölyök vagy felnőtt kutya?
2013. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5-nek a zabálásról. Nálunk spec. probléma volt, mert nemsokkal később ki is hányta az egészet, majd az előre emésztett vacsorát jóízűen ismét megette, bár akkor már lassabban. Mindez egy kertes ház udvarán nem probléma, legalábbis nem akkora probléma, de tömblakásban lakunk, és nem akarom, hogy svédasztal legyen a lakás :)
2013. jún. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 sippara ***** válasza:
Kaja cseréje jó minőségű száraztápra, ÉS csak nyugodt kutya kap vacsorát (tehát leteszed a tálat a földre, de csak akkor engeded rá, ha MAGÁTÓL leült vagy lefeküdt - ha te ülteted le, ahogy az egyik válaszoló ajánlotta, az egy sima ültetés feladat irreálisan nagy jutalommal).
2013. jún. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ez olyan finnyás kutya, hogy nem eszi meg a száraz tápot. Amúgy 7 hónapos.
2013. jún. 29. 13:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!