Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier vagy jack...

Yorkshire terrier vagy jack russel terrier?

Figyelt kérdés

Olyan kutyát kersek ami kicsi elfér kis hejen is,mert bent szeretném tartani!Más ilyen adottságal rendelkező kutyákat is írhattok!

előre is köszi,viki


2009. okt. 14. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Hát inkább akkor a yorki, mert a jack russel nagyon akatos. Bár a yorki is terrier de vele szerintem könnyebb. Azon kívül nem minden a méret, a jack russelnek nagyon nagy a mozgásigénye. Azt ugye tudod, hogy egy ilyen kicsi, divatos kutya drága? Óccsón nem jó ilyet venni. Ott van még a csivava, tacskó, mopsz, máltai, bolognese stb. Ezeknek talán nem kell annyi mozgás mint a jacknek, és nem olyan "terrierek".
2009. okt. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Én Tuti a Jack Russelt venném. Sokkal kutyább, mint a yorki. Már úgy értem, hogy nem a yorkikat akarom kritizálni, kinek mi, de a yorki olyan mint egy felmosórongy, a JR pedig igazi kutya / kicsiben :D/ Szóval JR, bár mindkettővel rengeteget kell foglalkozni, mert átrendezheti egy csöppet a lakást, ha el van hanyagolva...
2009. okt. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4 terriert neveltem fel. én a jack r. terriert, skót terriert vagy a westie-t ajánlom. de bármelyik kis termetü kutya jó, csak KÖVETKEZTETESEN KELL NEVELNI! 14/L
2009. okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen kutyát szeretnél?! Olyat, amelyiket szinte egész nap lehet dögönyözni, szeretgetni, amelyiknek lehet fésülgetni a szőrét, de ugyanakkor játékos, eleven is? Mert akkor jó választás a yorki. Ha szeretsz egész nap mozogni, játszani, kirándulni, kutyasuliba járni (akár agility, akár flyball, bármi), szereted a temperamentumos, dominánsabb jellemű ebeket, akkor válassz csak jack russelt.

De javaslom,h ne az itteni ajánlások alapján dönts a két fajta között. Menj el legalább 1-1 tenyésztőhöz és nézd meg a kölyök és a felnőtt állatokat is. Ismerd meg minél jobban mind a két fajtát, csak azután dönts köztük.

2009. okt. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

20:47-esnek: hehe, az jÓ:DDDD tudod egyáltalán, hogy a következetes szó mit jelent?:D


Kérdezőnek: Minden kis és középtermetű kutya elfér kis lakásban, a lényeg hogy megfelelően legyenek mozgatva. Ha neked van napi 1-2 órád arra, hogy intenzíven mozgasd a kutyádat (a napi 4X sétán kívül) futással, vagy aktív játékkal akkor választhatod a russelt.

A yorkinak kevesebb mozgás is elég, viszont a törődést és a gyakori sétát ugyan úgy igényli, mint az összes többi fajta. Könnyebben kezelhető a jackrusseleknél de azért vedd figyelembe, hogy terrier! Nem könnyű eset.

2009. okt. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én JRT gazdi vagyok. Sokan elrettentik a kérdezőket ettől a fajtától, peig azért nem olyan vészes a helyzet.

Terrier, de azért mellétenném, hogy rendkívül okos, tehát , ha foglalkozol vele, akkor nem lesz gondod.

Mozgásból viszont szerintem 2x annyi kell neki, mint egy zsebkutyának.

2009. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha lakásban akarod tartani, csakis a yorki. nincs aljszőre ( valaki azt irta hogy fedőszőre nincs, az azért vicces lenne.... :) ) szóval nem hullatja a szőrét. a yorkik ugyan akaratos, de annál okosabb bűbáj teremtmények.


a JRT inkább olyannak való, aki agilytizni, kutyaiskolába vinné, ugyanis iszonyatos nagy a mozgásigénye, le kell fárasztani. tanulékony. de én pl. nem viselném el azt az igazi terriervért, és hogy szétszedi a kérómat :)


nekem yorkim van, nincs meghagyva a szőre, westie stílusban nyiratom, ő is sokat "pakol" - értsd: a saját cuccait, nem az enyémeket. :) 4hónaposan szobatiszta volt már, mindig tudja, hogy mikor lehet játszani, és mikor kell okosan, csendesen várni. és a közhiedelemmel ellentétben, ő nem a harcias yorki, csak a kétes idegeneket ugatja meg, a gyerekeket imádja, mindenkivel pusziszkodik, tünemény :)

a lényeg, hogy jó helyről származzon, és nem kell extramininek lennie... (ami amúgyis csak a köznyelvben extramini, mert minden yorki standard 3,1kg-ig)

2009. dec. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!