Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok ami...

Milyen kutyát ajánlotok ami játékos, de házőrző is?

Figyelt kérdés
Kutyát szeretnénk venni, apám házőrzőt akar, de én azt akarom hogy játékos is legyen. (Tudom hogy a nevelésen múlik) Max 20.000 Ft legyen, sokat találtam a neten labradorból, staffordshire terrierből és berni pásztorból 2-3-mat. A labrador nagyon tetszik de az házőrzésre alkalmatlan :( Ajánlhattok kutyákat, de a 20.000 Ft-ot ne lépje túl és ha lehet fajtatiszta legyen!

2013. jún. 28. 16:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
20 ezerért nem kapsz fajtatiszta kutyát. Vagy elmentek fajtamentőkhöz vagy menhelyre. Fajtatiszta, tk-s szűrt kutya általában a triplájától kezdődik, alaphangon. Ennyiért max szaporítottat kapsz, azt meg inkább ne. Valószínű hogy beteges lesz és igazából lutri hogy hasonlítani fog e a fajtára, aminek mondták.
2013. jún. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Igen ezt gondoltam hogy így van :( Ismerősöm 12.000 Ft-ért vett Golden Retrievert utolsó db...

[link]

Erről pl. mi a véleményed? Az hogy fajtatiszta nem érdekel mert nem akarunk szaporítani, csak egy kutya kéne, de az se lenne jó ha beteges lenne..

2013. jún. 28. 16:16
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a labrador kellően pajkos és játékos,ugyanakkor a külseje alapján sokan megijednek tőle,még ha nem is annyira jó házőrző.Egyébként fajtatisztát valóban csak efölött az összeg fölött kapsz.
2013. jún. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

szaporítótól soha ne vegyél!ők képesek akár testvéreket is fedeztetni,nem figyelnek a kutyák lelki állapotára,stb.a linken tényleg szépek a kutyusok,de azok csak képek...

ink állatmenhelyről hozzatok el kutyust.az ottaniak segíthetnek dönteni,nagyobb a választék,és még olcsóbb is.mondjuk 1 roti keverék jó lenne,mert játékosok,de megvédenek.

ha még is több pénzt áldoznátok erre a célra,érdemes a masztiffok mellett megnézni a cane corso-t.szeretnek játszani,atletikusak,ugyan akkor tiszteletet parancsoló a megjelenésük,viselkedésük és igen harciasak,de családtagot soha nem bántanak.

2013. jún. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Az a kutya nem fajtatiszta, amit kinéztél, hanem fajta jellegű keverék. Ez azt jelenti, hogy hozzá törzskönyv, tehát nem minősül fajtatisztának. Általában esküdöznek, hogy lenne törzskönyve, de azt plusz pénz lenne kiváltani és csak ezért nem teszik. Ennek ne dőlj be.

A különbség annyi, hogy a rendes tenyésztő ad törzskönyvet, a szülőket szűri, hogy biztos nincs-e olyan betegségük, amit átörökíthetnek és nagyon figyel a kutyák származására és tulajdonságaira, amikor összeteszik őket. A szaporító vesz két darab random kutyát 20.000-ért, aztán mehet buli.


A helyedben azért nem vennék ilyen kutyát, mert keveréket ingyen is kapsz egy kis utánajárással. Menhelyeken is ki lehet fogni fajta jellegű kutyát (tehát laikus meg nem mondja az utcán, hogy nem fajtatiszta, csak a hozzáértők)

fajtamentés:

[link]

staffot pedig szerintem ne akarj, ha első kutya.

2013. jún. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nekem roti keverékem van, nagyon aranyos játékos, de már most védi a területünket:) Szomszéd kutyát( spániel kant) úgy elzavart mint a fene 8 hetesen!
2013. jún. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Sajnos így hirdetésből nem lehet tudni, hogy beteges lesz e. Az biztos hogy sokkal nagyobb rá az esélye. És minden ilyen netes hirdetésnél ami 20-30 ezrekért árul "fajtiszta" kutyákat. Nem lehet tudni, hogy tényleg azok e a szülők akikre rámondják, szűrések ugye luxus, a kölyköket idő előtt elválasztják az anyjuktól, ki tudja milyen kaján nevelkedtek. Ez rengeteg kockázati tényező. Hidd el, megéri inkább spórolni, mert könnyen előfordulhat hogy egy szaporított, olcsó kutyával az állatorvosnál pár éven belül otthagyjátok egy tenyésztett kölyök árát.És akkor még tényleg lehet, hogy hasonlítani se fog a fajtára.. Viszont ha nem szeretnétek ennyit kiadni egy kölyökért ennyit, akkor ott vannak a fajtamentők esetleg a menhely. Nagyon sok fajtajellegű kutya vár gazdi, akár igen fiatalok is. A kockázati itt is megvan hogy beteges kutyát fogsz ki, de azért az ember csak jobban viseli ha tudja mire vállalkozott és életet mentett.
2013. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Sajnos a betegességre nincs garancia szaporítónál. Akármilyen örökletes baja lehet, de az is benne van, hogy teljesen egészséges lesz. Amikor szaporítótól veszel, akkor egy szerencsejátékot játszol. Ha egészséges, akkor kaptál olcsón egy kutyát, hurrá, de ha beteg, akkor annyit ráköltesz, hogy olcsóbb lett volna kifizetni a tenyésztőt.


Személyesen nekem az a véleményem, hogy az olyan sarki mix kutyák, amiben már franc sem tudja, hogy mi minden keveredik, egészségesebbek, mint egy szaporított. A szaporító egymással genetikailag közelebb álló kutyákkal kísérletezik, mintha egy mix kutyád lenne. (A tenyésztőknek megvan min 3 generációra visszamenőleg a származás, ezért tudnak jól szelektálni)


Ha rákeresel úgy, hogy berni pásztor keverék, akkor sok kutyát fog kiadni ingyen, mindenféle véletlenül besikerült almokból.

2013. jún. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Így igaz, én 1 keverék rotiért 5 ezret adtam ki, de a szülőket emgnézve ( apa fajtiszta roti, anya ekverék) Nem hinném , hogy lesz gondom vele.
2013. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindegyik válaszolónak! Igazából az nem is érdekelne, hogy nem fajtatiszta, csak nem azért adok ki 20.000 Ft-ot hogy még beteg is legyen... Akkor inkább elmegyünk egy menhelyre ahogy többen is mondtátok :)
2013. jún. 28. 16:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!